622 kazettás hátsó kerék vásárlás előtt

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2023.01.29. 20:11 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Van egy Scott Sonoma TR3 trekkingem,amiben le szeretném cserélni a kazettás hátsó kerekemet. A problémám az ,hogy nem találok megfelelőt. Olyant akarok ami sok évet kibír,mint ez. Ezért én Shimano Alivo,Deore szintre gondoltam. Sajnos ilyent sehol nem találok sem használtan,sem boltban. Csak fűzetni lehetne,ami 25e körül lenne. Neten találtam 1-2 komplett kereket,de számomra ismeretlen márkák. Legalább is hosszútávú tapasztalatot nem olvastam róluk. WEbben kérnék segítséget! Köszönöm ! Melyik agy márka a megbízható:

https://www.kerekparcity.hu/700C-kazettas-hatso-kerek

https://www.bikelife.hu/kellys-draft-hatso-kerek-622-2829-kazettas-gyorszaras-szegecselt-v-fek-fekete?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=EAIaIQobChMI7YjikqLt_AIVFsd3Ch2sGguNEAQYAyABEgLWyvD_BwE

https://www.bikecentral.hu/kerekszett-622-miche-agyas-kazettas-szegecselt-fekete

https://ebike.hu/termekek/kerek/kerek-hatso/trekking/109064_beretta-trekking-hatso-kerek/

https://www.bikelife.hu/kellys-draft-hatso-kerek-622-2829-kazettas-gyorszaras-szegecselt-v-fek-fekete?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gclid=EAIaIQobChMI8prqybnt_AIVMQqiAx3H4AJ2EAQYBCABEgJJkvD_BwE

Elküldve: 2023.02.04. 19:16 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

@hulk77: Bevittem a kereket a kerékpárszervízbe. Átnézte kipucolta,golyók kónuszokat cserélte,csédze jó. A felni még elmegy pár évet....2500ft. :) kaptam pár év haladékot. Azt mondta utána néz, lehet tud szerezni gyári kereket ami jobb minőségű mint a bilti! köszönöm a szegítséget.

Elküldve: 2023.01.30. 16:45 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

@Makky: Igen,értettem,és köszönöm! Csak válaszoltam Pejko hozzászólására.

Maradok akkor az eredeti tervnél,és egy Alivio,Deore agyas kerék lesz. Esetleg beviszem a mostani kereket,hogy lehet-e még vele kezdeni valamit.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a hozzászólását!

Elküldve: 2023.01.30. 16:30 Pejko 

  • Pejko avatar
  • hozzászólások: 4

@hulk77: A felnigyárnak legalább van honlapja https://www.malvestiticerchi.it/en/product/millennium-italia-xl/ az agy meg ugye iparis ahol ugye nem golyós kónuszok vannak hanem golyós csapágyak amiket nem lehet karbantartani csak kicserélni. De ahogy most nézem az agyat az egy:Shunfeng SF-A231R kínai és szerintem nem is ipari csapágyas. Anno mikor én építettem a biciklimet rá kellett jönnöm, hogy olyan kereket készen ami mindenben megfelel nagyon nehéz találni. Ezért nekem is egyedileg fűzetett kerekeim vannak. A fiamnak akinek szintén Scottja van és most állok én is kerékcsere előtt de a dillemma most is fent áll :-)

Elküldve: 2023.01.30. 16:15 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Ja, meg keress rá arra az agyra Google-el! Lesz vagy 7db találat összesen! Ebből aztán gondolj, amire akarsz, de én tuti nem venném meg! :)

Elküldve: 2023.01.30. 16:13 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@hulk77: Akkor leírom még egyszer: ennyi pénzért NINCSEN normális kerék! Felejtsd el! Nem lehet legyártani ennyiből! Ha tartós és normális kereket akarsz, akkor spórolj még! Vagy vedd meg bármelyik olcsót, de sokat ne várj tőle! (Mondjuk legalább normális fűzése legyen, hogy könnyebb legyen esetleg javítani. Vagyis ne a Miche-t!) Kicsit bővebben: egy ipari csapágyas agyba kell minimum 3db csapágy, de inkább 4db. 4db közép kategóriás csapágy magában kb. 5-10e Ft lesz! Elég sok agyat elhasználtam már. Az olcsó iparis agyakkal két probléma van: 1. szar csapágy van benne gyárilag, ami hamar szétmegy, sőt sokszor már gyárilag is lóg. 2. Maga az agytest megmunkálása se megfelelő, vagyis elég tág mérettolarenciával van legyártva. Emiatt hiába teszel bele később jobb csapágyakat, nem lesz jó azzal se! Ezzel ellentétben a kónuszos rendszernél sokkal nagyobb lehetőséged van a gyártási hibákat korrigálni a csapágy beállításával! Ebben a kategóriában (Deore szint) szerintem ár/teljesítmény/tartósságban nem nagyon van jobb alternatíva, mint a Shimano agy. Ha szerencséje van az embernek, akkor ki lehet fogni esetleg jó iparis agyat is, de az kb. olyan mintha lottóznál. Elég kicsi rá az esély. (Első agyból sokkal könnyebb jót kifogni, mert azt könnyebb legyártani! Hátsóból az én kezeim között nem volt még jó és olcsó iparis agy! Első már igen.) Egyébként az olcsó küllőkkel is csak a szívás van. Nálam egy év után elkezdenek kiszakadni (oké én bazi sokat megyek, de pl. 60kg alatt vagyok!), egy kicsit is márkásabb küllővel meg elmegyek 5 évet gond nélkül! Felninél az illesztésnél szokott gond lenni az olcsóknál.

Elküldve: 2023.01.30. 15:26 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

@Pejko: köszönöm igen ezt is néztem,de nem ismerem sem a felnit,sem az agyat,hogy milyen. Ez van egy alivio szint ?

Elküldve: 2023.01.30. 15:03 Pejko 

Elküldve: 2023.01.30. 08:03 hulk77 

  • hulk77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 39

@rcs2003: Először is köszönöm mindenkinek a választ. Semmi baj vele,csak szét van már kopva mindene is. Tengely, felni,porvédő,konusz...

Elküldve: 2023.01.30. 07:47 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Ennyire olcsón felejtsd el, hogy tartós kereket fogsz kapni! Ezekben mindegyik komponens nagyon gyenge! Az agy, a felni és a küllő is! Egyébként jól írtad, hogy Alivio aggyal kéne fűzni egyet. Drágább lesz, de fényévekkel tartósabb, jobb! (Könnyebb mondjuk nem biztos, hogy lesz.) De a Shimano agyat is be kell zsírozni és állítani jól, ugyanis gyárilag általában túl vannak húzva és kevés bennük a zsír is gyakran. (A túlhúzás pedig egyenes út a rövidebb élettartamhoz.)

Elküldve: 2023.01.29. 22:30 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Nagyjából tökmindegy ezekből melyiket választod. Azt a Miche szettet mindenesetre hanyagolnám a fura küllőfűzéssel. Ezen a szinten mindegyikben ugyanazok a belépőkategóriás oem(joytech, formula, ilyesmi) agyak vannak, a felni is kb ugyanaz a kőnehéz, ugyanakkor erős Beretta kaliberű. Mi a baj a mostanival?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!