900g feletti külső nem sok egy kicsit?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2021.10.27. 18:02 buch7 

  • buch7 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 80
Témaindító hozzászólás:

Egy 900 g feletti külső gumi nem az „extra nehéz“ kategória a gumik világában?

Elküldve: 2021.11.03. 14:20 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

A következő gumikkal találkoztam az elmúlt időszakban:

Outi | Michelin Dynamic Sport 700x23 | 290 g | elöl-hátul Outi | Schwalbe Marathon Plus 700x25 | 595 g | elöl-hátul XC | Specialized Fast Trak 2.2 | 570 g | elöl-hátul XC | Maxxis Ikon 2.2 | 715 g | hátul XC | Maxxis Ardent 2.4 | 880 g | elöl XC | Michelin Wild Mud 2.0 | 640 g | elöl-hátul (sárgumi) AM | Specialized Butcher 2.3 | 1069 g | elöl AM | Continental Mountain King 2.3 | 720 g | hátul

Outinál és XC-nél nagyon nagy különbséget tud adni egy gumicsere. Outinál elegem volt a téli defektekből, ezért télire felrakom a nehéz defektvédős külsőket.

XC bringámnál tavasszal volt gumicsere, mert megkopott a Maxxis páros és csak Fast Trak volt kéznél. Gumicsere után eltűnt a trail-feeling és "XC-sen fürge" lett tőle a bringa. A sárgumit azért vettem, mert meguntam, hogy sáros versenyeken alig lehetett irányítani a bringát.

AM-nél a nagybütykű első gumi brutál tapadást ad (csak apró kavicson ne kelljen kanyarodni vele). A Mountain King hátul már ugyan kopott, de szerintem a fenti Maxxisok minden szempontból jobbak nála. Kézbe véve az XC és AM kereket... szerintem közel kétszer nehezebb az AM.

Elküldve: 2021.10.28. 07:03 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@buch7: ...szóval a méretet és felhasználási területet szűkítsük le :)

Elküldve: 2021.10.27. 20:48 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Így van, mi a cél, mire kell?

Enduro vonalon még könnyű is az. 29-es Minion DHF 2.5 3c exo maxterra nálam ~1030g, Dissector 2.4 WT 3c exo maxterra ~980g és ezek könnyűek. XC bringán használtam egy időben Schwalbe Thunder Burt TLE SnakeSkin külsőket, 29x2.1-esek voltak, ~540 gramm/db körül. Igaz, szúrósabb pillantásoktól is defektem lett, elkoptak 2 hónap alatt (nem faralgatok), de legalább tapadni se tapadtak. (-:

Elküldve: 2021.10.27. 20:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

De, az rohadt nehéz. Nyilván van benne rendesen anyag is, szóval ennyi előnye lehet. Haverom vett régebben egy Decathlonos montit, na azon a Btwin Allterrain gumik egyenként voltak 1 kilósak. Alig hittem el mikor megmértük :D Vett rá egy pár legolcsóbb Continetal Race Kinget és rögtön ledobott a bicaj a forgótömegéből kb 70 dekát.

Elküldve: 2021.10.27. 19:27 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

Szia, szerencsés lenne leszűkíteni. Méret és felhasználás sokat segítene illetve ha van konkrét példány, akkor lehetne viszonyítani.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!