A DHS Impulse Challenge-ről mi a véleményetek, hol kapható?

Linkelt termék: DHS Impulse Challenge
1-20 (20 válasz)

Elküldve: 2012.08.23. 13:47 Szormok 

  • Szormok avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!!!

mire (bringázási stílus) és hol (milyen terepen) szeretnéd használni? Szeretem keményebben használni a bicikliket, patka, kisebb lépcsőn le, vagy leugratás, munkába járás közben napi szinten. Túrázni Bakonyban könnyebb terepen szoktam, havi 1 max 2 alkalommal.

milyen kerékpárban szeretnéd használni?

milyen bringázási tudásod és teljesítménybeli igényeid vannak? Az első pontban felsoroltakat bírja ki lehetőleg hosszú távon, megbízható legyen ne keljen havonta szervizbe járni. Tudásom mármint alkatrész, márka meg ilyenek nagyon nincsenek, csak tekerem a cangát. Sok pénzt nem tudok rá költeni, jelenleg 100k a maximum.

mire vagy kíváncsi? (vásárlás előtti kérdés, probléma, beállítás, tuning) Ez a kerékpár megfelel e nekem? (az öszteleszkóposakat nem kedvelem ) Vásárláshoz tudtok ajánlani internetes oldalt? Vagy helyi boltokban érdeklődjek? Észrevételeket, tanácsokat szívesen fogadok!

milyen magas és hány kiló vagy? 174cm és 90-100kg között

Üdv Mátyás Lóránt

Elküldve: 2013.01.13. 21:10 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Tomka1: Hát igen,látni kell-mielőtt mondogatva van rá!

Elküldve: 2013.01.13. 15:15 Tomka1 

  • Tomka1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

@Supernova: Nova én nem veszekedek.Látod,hogy a NAGY DH-zók megmondják a tutit.Engem meg hidegen hagynak mit írnak,mert amíg nem látja nem hiszi el.Amíg meg műszaki szemmel nem nézi a dolgokat addig nem lát meg semmit sem. :D

Elküldve: 2013.01.13. 15:13 Tomka1 

  • Tomka1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

@meridásgaluska: :D Értem... attól hogy nem úgy mész mint egy külföldi DH-s,attól még DH-hatsz! Én itt mentem ezzel a DHS-el : http://bringarena.com/ és az a meglepő ott is ekkora nagymenő szöveggel jöttek és csak csesztették az embert,hogy egy ilyen kerékpárral nem lehet lejönni a pályán...aztán a végén pofára esés volt.... mert úgy jöttünk le hogy 2 en közrefogtak és így jöttünk le.... aztán mondták hogy nem hiték volna. Na de mind1 is.Ez most oylan dolog,hogy a te szemedben az DH-s akinek DH kerékpárja van,meg 50-el száguld le a pályán.....majd ha tudsz gépészetből méretezni akkor meglátnád hogy egy ilyen kerékpár vázában több van mint Te azt gondolod....

Elküldve: 2013.01.12. 21:49 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@meridásgaluska: Ez egy szempont,de úgylátszik sokféle DH-s van ezek szerint!

Elküldve: 2013.01.12. 21:37 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@Tomka1: a dh nem csak a tapadásról szól! kisarkítva:van egy minion dh gumid egy országuti vagy trekking kerrón akkor te le tudsz jönni egy külföldi dh pályán? nem. sok minden közrejátszik:tapadás, szögek rugóút, fékek, rugózás minősége és a rider tudása ja ás ha van egy merev vázas keckén jó tapadású gumid kanyarba meg féktávon úgy is megcsúszik minimum a hátulja de az eleje is egy ilyen szar telóval mint ami ezen van és így a tapadás közelíteni fog a zéróhoz.az meg ha lejössz egy lejtőn 50-el és kanyarogsz az még nem dh max all-mountain. tokajba rendeznek dh-versenyt és haverommal kipróbáltuk már jópárszor azt a nyomvonalat. szinte az egészen tudtuk tartani azt a tempót mit a dh-ok de azért mert nem volt köves. a legvégén ahol nagy kövek voltak és jó sok ott már nagyon lelassultunk de a dh-ok nem. na ott kezdődik el egy dh-pálya. MO-n nincsen sok dh-nak nevezhető pálya,nyom. a kérdére válaszolva:a bolhán keress 100körül kerókat nagyon jókat lehet találni.

Elküldve: 2013.01.12. 21:13 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Tomka1: Azért össze ne vesszetek ám!

Elküldve: 2013.01.08. 19:37 Tomka1 

  • Tomka1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

@veszigeri

Nem tudom,hogy mért kell attól lenézni egy kerékpárt mert Te úgy véled nem leeht vele DH-ni.....jössz le lejtőn nem kis sebességgel,éles kanyarokban fékezel,ugratókról ugratsz....stb.A DH kerékpár se sokkal különbözik....ha nem lenne oylan gumi rajta ami,akkor azzal se csinálnál semmit sem,mert tapadásod nem lenne és az egyik legnagyobb tényező a tapadás a DH-ban,és nekem nem alap gumi van fent,.....de tudod mit ezen nem vitatkozom mert míg nem látja egyikünk a másikat,addig nincs miről beszélni,ki hogyan mit csinál milyen kerékpárral.És nem esztelenül megyek le a lejtőn!!!!

Elküldve: 2013.01.07. 20:49 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

szerintem inkább használt alkatrészekböl rakj-rakass össze egy bicót. Sokkal olcsóbban kijönnél, és a bicikli is sokkal jobban a saját elvárásaidnak felelne meg. Csak utána kell nézni, kérdezgetni, egy kis idöt rászánni, mindenképp megérné a ráfordított idöt, energiát.

Elküldve: 2013.01.07. 18:52 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@veszigeri: Thank you for your cooperation!

Elküldve: 2013.01.07. 18:24 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@veszigeri: Ha neki az akkor legyen az,kár vele vitába bonyolódni!

Elküldve: 2013.01.07. 18:20 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@Tomka1: tehát akkor te nem DH-zol, hanem maximum ezerrel mész le a lejtőn ésszel, vagy anélkül. Ha lehet ne keverjük a fogalmakat, mert 'Gege' is azért csodálkozott annyira, mert tisztában van vele, hogy mi az a DH, és tudja hogy egy ilyen kerékpár (bringástól függetlenül) nem alkalmas erre. Tök mind1 milyen ügyes vagy, az, hogy gyorsan mész lefelé a lejtőn, és az, hogy DH-zol az elég messze van egymástól.:)

Elküldve: 2013.01.07. 18:13 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Tomka1: Hát igen,ezt írtam alább is le!

Elküldve: 2013.01.03. 18:40 Tomka1 

  • Tomka1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

Nem DH-zok vele,legalább is ezt így nem lehet kimondani,mert azért olyan kemény trükköket és magas ugrásokat azért nem lehet vele csinálni,mert a teleszkópja túl rövid és nem összteleszkópos :D de simán lehet vele "DH"-zni..... attól hogy nem DH attól még lehet vele nyomni,csak korlátok között.Akinek meg nem tellik egy DH kerékpárra,mert nincs fölös 500ezre,neki egy ilyen bicikli is megteszi :D

Elküldve: 2013.01.03. 18:31 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Gege: H a neki jó legyen úgy,nem mindenkinek tellik KROSS kerékpárokra,jó ha az ember meg tud élni,ez is mint minden nélkülözhető dolog csak hobbi!

Elküldve: 2013.01.03. 18:27 Gege 

  • Gege avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 526

@Tomka1: Te ezzel "DH"-zol???????

@Szormok: szvsz is jobban jársz egy Kross-al!

Elküldve: 2013.01.03. 18:24 Tomka1 

  • Tomka1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

Helló! Nekem egy DHS Impulse Challenge 2011-es modellem van és már 1.5 éve nyúzom terepen,eddig semmi gondom nem volt vele,pedig nem mondhatom hogy könnyű terepen használom.Városi közlekedést is állja.Talán egy hibája van,hogy kevés a sebesség fokozata,de ettől eltekintve szerintem jó kerékpár.És egy DHS SILVER-t nem kéne összehasonlítani egy DHS Impulse Challenge-hez,mert ha ránéz az ember már látja a különbséget!!!De ez csak az én véleményem.Indultam vele már versenyen is és elég sok DH kerékpár a nyomomban nem volt.Én teljes mértékben megvagyok elégedve vele és jó áron vettem is újonnan: kiszállítással volt 73000 Ft.Ezt az árat pedig megérte akkor.

Elküldve: 2012.08.27. 19:22 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Szormok: Ok,nem fogod szerintem megbánni,majd írjál hogy milyen az új jövevényed-linkelhetsz is!

Elküldve: 2012.08.27. 11:02 Szormok 

  • Szormok avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@Supernova: Szia! Köszönöm a tanácsot, igen megfogadom, más is mondta már hogy nem lenne jó választás! Picit még spórolok és szerintem a kicsit drágábbat majd megveszem.

Elküldve: 2012.08.23. 22:43 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

Szia szerintem felejtsd el ezt a kerékpárt,ismertségemben volt DHS SILVER néven ilyen,szépen apránként minden tönkre ment rajta-rendeltetésszerű használat mellett is-nem hajtotta szét,a vázon kívül minden ócska alkatrészekből volt felépítve,inkább ezen a pénzen ezeket ajánlanám-nem bánod meg!: http://www.kross.hu/kerekparok/kross-hexagon-x5-2012.html vagy egy kicsit ugyan drágább de jobb: http://www.kross.hu/kerekparok/kross-hexagon-x6-2012.html Az ugratásokat eggyik ilyen kerékpár szem szereti,szerintem akkor vegyél külön erre DH gépet!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!