A kerékpár (verseny) sport helyzete ma Magyarországon

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.27. 14:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766
Témaindító hozzászólás:

Gondoltam nyitok egy ilyet, mert egyre hajmeresztőbb dolgokat olvasok hobbi bringásként és nem értek semmit. Valószínűleg a probléma nem itt lesz se megoldva, se kibogozva, de ezt olvasva esetleg olyanok is képet kaphatnak a problémákról, akik még csak közelébe se mennek egy versenynek se. Ha valaki meg rendesen benne van a sűrűjében az esetleg megoszt velünk pár dolgot, hogy megértsük.

Elküldve: 2011.09.16. 11:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Nem teljesen idevág a téma, de talán mégis. Ez pedig a sportorvosi vizsgálat (versenyengedélyhez kell), amit 18 év alatt évente kétszer kell elvégezni, mert csak 6 hónapra érvényes. Ez pl. idén azt jelenti, hogy egy azaz 1 db verseny miatt kell megújítani. Csak azért írom le, mert már annyira szétvet az ideg tőle, hogy csak na. Szóval a menete a következő (nem Pesten lakunk, de Pesti kórházba tartozunk területileg):

  • Első alkalommal kell ortopédia és szemészeti vizsgálat.
  • Utána minden egyes alkalommal vizeles és EKG vizsgálat van, majd ezek után kapod meg a pecsétet a sportorvostól.

Most tekintsünk el a szemészettől és az ortopédiától, így csak ennyit kell tenni:

  • Kérsz időpontot a sportorvoshoz, amit mondjuk bő egy hónap múlvára kapsz, ha nincs hatalmas szerencséd. Addig legalább intézheted a vizsgálatokat:
  • Elmész a sportorvoshoz, hogy adjon beutalót a vizelet és EKG vizsgálatra. Ehhez ugye munkahelyről le kell lépni, mert csak napközben megy. A háziorvos pedig nem ad otthon beutalót, mert szerinte nem az ő dolga. (Egyébként van olyan háziorvos, aki simán ad.)
  • A nálunk közelben működő labornál, ahhoz hogy leadjam a vizeletet, időpontot kell kérni! Kb. egy hét múlvára tudnak időpontot adni. Így, ha sietős a dolog, akkor ez megint megy Pestre. Ez az egy, amit lehet munka előtt intézni, mert a laborok korán kezdenek.
  • Elmész az eredményért szintén munkaidőben, mert csak akkor van leletkiadás.
  • Az EKG-t is elintézed közben akkor már, ha ott vagy.
  • Elmész a sportorvoshoz a két eredménnyel szintén munkaidőben, mert ugye csak akkor rendel. Ha minden rendben van, akkor már meg is van a pecséted, hogy versenyezhetsz.

Mindezt évente kétszer! Nem kicsit macera. Nem agyműtétre van szükségem, hogy egy hónapos előjegyzés legyen. Meg a marhasok forduló is elég bosszantó.

Elküldve: 2011.07.06. 10:16 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Ja, a Triál OB-t is elhalasztották. Semmi közöm a triálhoz, de az mmtbszsz honlapra azon a héten hétfőn került föl a hír, amelyik hétvégén lett volna! Király, főleg ha az ember már szállást is foglalt meg ilyenek...

Elküldve: 2011.07.05. 07:40 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Azt hiszem a Horvátországban rendezett országúti OB is megérdemelne egy misét, de ott szerencsére nem voltam...

Elküldve: 2011.07.05. 07:38 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Újabb hír: A most hétvégére meghirdetett Tamási XCO Magyar Kupa futam elmarad. Ez, ha jól számolom, akkor a harmadik ami elmarad idén. Ez azt jelenti a jelenlegi felállás szerint, hogy összesen három (3!!!) db XCO kupa futam lesz idén és ez alapján lesz összetett értékelés. Király! :(

Elküldve: 2011.06.25. 19:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Erste tour versenykiírás részlet: "Az Erste Tour versenysorozatán kizárólag amatőr versenyzők vehetnek részt, ezért kérjük, hogy profi versenyzők ne nevezzenek! Az Erste Tour 2011 amatőr kerékpáros verseny-sorozat futamain 2010. évi eredményeik vagy 2011. évi profi státuszuk miatt nem állhatnak rajthoz:"

Majd van egy lista versenyzőkkel. A lista elég érdekes. A sorozatot egyébként Fejes Gábor nyerte, aki pl. háromszoros U23-as időfutam bajnok és 2010-ben Betonos volt. Gondolom azért maradt le a listáról, mert U23 volt és az nem eredmény!?

Nézzétek meg a tegnapi időfutam országos bajnokság eredményét. Fejes Gábor nyerte. A kategóriát mondjuk nem értem, de az most mindegy is. (Miért elit és miért nem u23?)

Fejesnek egyébként hatalmas gratula!

Az egészből csak azt szerettem volna kihozni, hogy az Erste miért szarakodik ilyennel a kiírásban? Miért nem támogat valami komolyabb profi versenyt? Ha meg amatőr versenyt akar, akkor miért nem követi mondjuk az AKESZ szabályzatát. Bárki indulhat, max. pontot nem kap és összetettben nem lesz értékelve.

Elküldve: 2011.04.29. 11:45 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

A Trans Hungary-t én is kinéztem magamnak, aztán a több10000 Ft-os nevezési díj végülis a majdnem semmiért elvette a kedvemet.

Ez bulinak jó olyannak mint én, hogy tuti van gyorsabb is nálam és csak úgy, kedvtelésből mennék végig. Ugyanakkor már végigtekerem majd ha úgy adódik inkább saját magam.

Doppingoláshoz elmondtam a véleményemet. Nem tartom korrektnek. Akit doppingon érnek örökre el kellene tiltani a versenyzéstől.

Igyon Isostart vagy Red Bullt, egyen Milkat meg Cerbonat meg még amit akar, de csak legális cuccot.

Amúgy ez az egész versenyzés amatőrként is fura és némileg nem igazságos.

Ott van mondjuk egy 100e Ft-os 15kg-os géppel tekerő és egy 1 millás 8 kg-os tekerő versenyző. Már ez is különbséget jelent. De tegyük félre a technikát.

Két amatőr. Az egyik minden nap tud tekerni 50-100 km-t, a másik csak hétvégén. Az egyik tehát jobb formában van.

És akkor még ott van a súly és korkülönbség, betegségek stb. Pl. van egy vasággyal együtt 50 kg-os CC-s, meg egy 100 kg-os, mint pl. én, akinek tuti nagyobb lábizma van mint a nyikhajnak, csak nehezebb.

Szóval valahogy nincs annyira egyensúlyban ez az egész amatőröknél. Ezért is undorító mikor hivatalos versenyzők indulnak amatőr kategóriában.

Elküldve: 2011.04.29. 10:55 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Elküldve: 2011.04.29. 10:53 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Rober-to:

  1. 2010-es mez: Azt sajnos nem elnézték. Viszont ide csak olyan dolgokat fogok írni, amit első kézből tudok. Más fórumokon utána lehet olvasni kicsit jobban a dolog hátterének.

  2. A dopping témát nem akartam ide belekavarni. Vagyis nem úgy, hogy most miért is doppingol az ember, vagy miért nem. Az egy teljesen külön téma, de nyithatunk egy ilyen fórumot is, ha gondolod. Engem inkább az zavart a dologban, hogy eltíltás alatt van (ez tény) és elindul egy pénzdíjas (ez itthon ritka, mint a fehér holló) AMATŐR versenyen (ahol az volt az amatőr meghatározás, hogy lincesz nélküliek, ami nyilván passzol is rá, mert ugyen nem lehet érvényes licensze, mert éppen el van tiltva). Nyilván nyer is. Akkor a többi versenyző, aki nincs eltiltva és miatta nem állhatott dobogóra az mit gondoljon?

  3. Itthon ez a ki is az amatőr kérdés elég ingoványos dolog. Igazából a Szegát leszámítva szinte mindenki. Ha egy kicsit nyitok még a meghatározáson, akkor azért páran még beleférhetnek a profi kategóriába, de nem sokan! Inkább az amatőröket kéne több csoportba osztani, de ez már megint messziről jövő (50-es évek?) és messzire vezető téma.

  4. Az említett verseny hosszú távján (80 km) indulnom kéne, de idén mégse indulok, mert arányaiban soknak tartom a nevezést. (Idén az Erste Tour része, és ezért rögtön drágább is lett.) Sőt a Trans Hungárián is ezért nem indulok.

Elküldve: 2011.04.28. 12:25 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

OFF: Egy havernak volt egy építő jellegű ötlete: indítsunk egy olyan versenysorozatot, ahol szabad doppingolni. Mondjuk futásban. És legyen egy verseny a gyógyszergyárak közt, mint a forma1-ben a konstruktőri vb. Pár generáció és kinevelnék a két baziizmos lábból meg egy szemből és egy orrból álló versenyzőket.

Elküldve: 2011.04.28. 11:59 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Az első hozzászólásodra: Lehet, csak elnéztek valamit és azért volt 2010-es mez.

A doppingolókat nem értem. Normális, ép gondolkodású embernek, sportolónak, hivatásos sportolónak szerintem nem is jelenthet igazi győzelmet, helyezést, ha tudja titokban, hogy nem csak saját magán múlt a dolog. Mindig a Túl a csúcson jut eszembe, amikor Stallone mondta a fiának szkanderezés előtt, hogy "És ha nem nyersz? Akkor mi van? Akkor vesztesz." Tehát verseny, semmi sem függ tőle. Mondjuk sportolóknál azért van díjazás stb. gondolom mindenkinek jól jön. De érdemes azért meg a hírnévért doppingolni, csalni, hazudni, erkölcsileg senkivé lenni?

A doppingolás eléggé erkölcsi dolog. Lehet egy megoldás lenne, ha hagynák mindenkinek egyen igyon amit akar, verseny előtti napokban/hetekben adnak mindenkinek hivatalos doppingszert, aztán hajrá. Csak akkor meg már amúgy is mindenki szétdoppingolja magát aztán ilyen "NDK-s úszóválogatott effektus" jönne ki rajtuk. Esetleg annyira belövik magukat h. verseny közben kimúlnak.

Szerintem ha valaki plusz energiát akar, akkor igyon valami energiaitalból több litert, csokit meg energiaszeletet aztán hajrá. Kérdés, hogy ezekben van-e olyan anyag amit ki lehet mutatni doppingszerként.

Versenyzésről általában: 4 versenyen voltam eddig, ebből 2 csak ilyen kis házi verseny volt. Nálam a versenyzés csak hobbi, mint írom is a bemutatkozáskor. A másik 2 versenyt a szomszéd városban szervezték hivatalosan, meghirdetve. Mindkettőben hobbi kategóriában indultam, ennek ellenére több G.Gy.-ős versenyző (legalábbis úgy láttam, meg aztán többen is mondták és egyik alkalommal volt is valami gond az indulással) ebben a kategóriában indult a pénz miatt. Meg is nyerték. Ez az egyik legnagyobb gond. Kéne valami hivatalos, leigazolt versenyzői lista, ami minden versenyen ott van, esetleg netről elérhető és ellenőrizni kellene az ilyen csalásokat.

A versenyeken kaptunk mindig pólót meg kajajegyet. Ezek helyett én jobban örültem volna mondjuk meznek, vagy kulacsnak, energiaszeletnek stb. De a kaja is jó ötlet.

Idén megint akartam ide menni versenyezni, de 3500 Ft a nevezési díj. 3500-at adjak ki egy 30 km-es versenyért és érte kapok egy pólót amit nem hordok, meg kajajegyet, amiért nem is eszek ott mert nem vagyok éhes és még ráadásul hivatásosak is induljanak a kategóriámban?

Fogom a stopperórámat aztán letekerem a távot magamnak ha akarom. De így nem.

Elküldve: 2011.04.28. 11:38 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Makky: sajnos ez egy ilyen világ. Mondjuk az amatőr szövetséget nem értem miért engedi az ilyeneket. Gondolom nekik nem nagy dolog kideríteni egy versenyzőről az eredményeit...

Elküldve: 2011.04.28. 10:18 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

A Tour de Dabas kritérium verseny (04.16) pénzdíjas amatőr futamának első helyezettje éppen 2 éves eltiltását tölti dopping vétség miatt: http://mmtbszsz.hu/2009/09/28/keteves-eltiltast-kapott-doppingolasert-tamer-kolos/

Ez szerintem erkölcsileg mindenképpen problémás helyzet.

Elküldve: 2011.04.27. 15:08 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Az csak költői kérdés, hogy miért nincsen letölthető hivatalos ranglista nemhogy a 2010-es, de még a 2009-es évre se?

Elküldve: 2011.04.27. 15:06 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Elküldve: 2011.04.27. 15:06 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Az idei első döbbenetem ez volt (idézet Benkó Barbi blogjából, Cyclocross országos bajnokság 2011.01, mondjuk már a kiírás kapcsán is voltak problémák bőven):

"...Meglepően kevés versenyző volt a Supercross mezőnyeihez képest, de az utóbbi hetek huza-vonája után ezen nem kell csodálkozni… Az eredményhirdetés is érdekesre sikerült. Már a 3. kategória értékelése ment, amikor Fenyvesi Petikét szólították, apukája mellettem állt, kamerázott, néztük az eseményt, amikor feltűnt, hogy 2010 van a mezére írva. Kérdezem Apukáját mi a helyzet, miféle mez ez? Akkor tűnt fel neki is. Gyorsan megkérdeztem Dobos Ferit is, ő állt előttem, neki is akkor tűnt fel és csak nevetett, hogy „jéé, tényleg”. Ekkor már többen hallották miről megy az eszmecserénk és mindenki megdöbbenéssel fogadta, hogy mi a helyzet. Nem értettem én sem, kaptam még egy 2010-es Bajnoki Trikót. ... Persze kicsit szomorú, hogy nem értékelik a sportolókat… De nem hibáztatok senkit, nem ismerem a hátteret, azt hiszem nem is szeretném, minden esetre ez egy végső jele szerintem annak, hogy óriási problémák vannak a kerékpársport vezetésében és sürgősen lépni kell! Az ember azt hinné, hogy lejjebb már nincs, és mindig meglepődik…"

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!