A nigériai csalók újra aktívak!!!

1-26 (26 hozzászólás)

Elküldve: 2013.09.30. 18:06 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212
Témaindító hozzászólás:

Nigériából lesnek fotós cuccainkra, ingyen akarják

Az Expresszen hirdettem. El akartam adni egy vakut. Az első jelentkező nem sokat váratott magára. Tracy Morgan azt állította magáról, hogy Angliában él és Nigériában élő fiának szeretné megvenni a vakut. Szerencsés lenne, ha rögtön Nigériába küldeném az árut. Azt írta előre fizet, banki úton. Válaszoltam neki, hogy így majdnem kétszáz font lenne a végösszeg, mert csomagot küldeni Afrikába nem olcsó mulatság ám! Azt írta, természetesen állja a szállítás költségeit és már utalja is a vételárral együtt, csak adjam meg a bankszámlám adatait, mert már nagyon szeretné intézni az utalást.

Jól hangzott, hogy előre fizet. Csak az volt kissé furcsa, hogy egy angol miért az Expressz magyar nyelvű hirdetései között keres használt fotós cuccot? Nehéz volt elhinni, hogy a brit e-bayen nem talált magának sokkal kedvezőbb ajánlatot, angolul...

Megadtam a számlaszámomat. Mrs Tracy Morgan gyorsan reagált:

From: Mrs Tracy Morgan Date: 2010/4/8 Subject: I WILL GO FOR THE PAYMENT NOW

Thanks for the mail and your bank information that you give me for the transfer, I want to let you know that you will make the shipment of the item once you have got the confirmation mail from my bank and you will send the shipment number and the shipment receipt to my bank once they have confirm the shipment with the shipment service that you use for the shipment they will now transfer your money to your account between 24 to 72 hours.

The reason why my bank confirm the shipment before they send your money to your account is because once i have make the transfer and they have send you an confirmation mail with your bank details that the money has been approved is not possible for me to cancel the transfer or have my money back so to protect both the part that is why they confirm the shipment before they transfer your money to your account.So this is my address for the shipment after the payment as been approved.

Name... Halverson Tony Address...No 8 Fakorede Street Ring Road Ibadan City.....Ibadan State..Oyo Country..Nigeria Zip code..23402

I hope to hear from you soonest ... Regards

Szóval, köszöni a levelemet és az utaláshoz szükséges banki információkat. "Ha megkapta bankomtól a tranzakciót megerősítő levelet, és elküldi nekik a feladott csomag szállítási adatait, három napon belül számláján lesz a pénz."

Vártam hát a megerősítő e-mailt. Minek is sietném-el el a csomag feladását?

Megjött, íme:

Fogyasztók

Láthatjuk a számlaszámomat a bankom nevét és a pénzösszeget (200 Gbp) az igazoláson: de csak láthatjuk! Hogy hol van, igazából, sőt, hogy van-e egyáltalán azt senki nem tudja. Nem lehet ellenőrizni. Valószínű maga a bank (Citi-bank) sem létezik.

Azt gondolhatnánk, azért nem látszik a levélben a "Citi-bank" logója, mert a levelezőrendszer nem engedi megjeleníteni a képet. Nem így van. Igazából semmi közük a jól ismert Citibankhoz. Ráadásul elválasztva, kötőjellel írják a levél alján.

Közben megérkezett Tracy Morgan levele is, aki nyilván szintén nem létezik:

From: Mrs Tracy Morgan Date: 2010/4/9 Subject: PAYMENT HAS BEEN MADE.......SHIP OUT NOW !!!!!!!!!!!

How are you?I hope you are alright,and I'm glad to inform you that i have made the payment of the item ,and I'm sure you must have receive the confirmation mail of the payment from my bank by now,because i have got the carbon Copy of the payment confirmation mail from my bank.So i want you to check you INBOX,BULK And JUNK E-mail for the payment confirmation.So i want you to proceed with the shipment,since the payment has been approved and you have got a confirmation mail.So i want you to go and make the shipment and send the shipment details to my bank immediately the shipment has been successfully done,so that they can able to activate your account quickly.

However this is the shipment address below...

Name...Halverson Tony Address...No 15 Fakorede Street Ring Road Ibadan City.....Ibadan State..Oyo Country..Nigeria Zip code..23402 Tel...2348023875897

I urge you to kindly proceed with the shipment,because since the payment has been confirmed,it can never be refunded to me,so i promise you that your account will be activated as soon as you make the shipment and you send my bank the shipment details.

However i will be waiting for the shipment details soon Thanks

"Kifizettem az árut, biztosan megkapta bankomtól az erről szóló megerősítő e-mailt. Adja fel a csomagot és hamar küldje el a szállítás adatait a bankomnak. Ha a csomag sikeresen megérkezett, a bank aktiválja a számláját."

Tehát azt ígérte, ha megérkezik hozzá a csomag, akkor hozzáférhetek a "számlán" már "látható" vételárhoz, csak küldjem el a csomagküldéshez kapott raktári számot.

Nem küldtem el, inkább utánanéztem a neten. Egész mondakör van már fent a nigériai csalásokról. A hírhedt Tracy Morgan nemcsak nálam próbálkozott.

Figyelmeztetésül néhány egyéb nigériai és kanadai álnév és e-mail cím: - Steven Brown, No 15 Anfani street Ring Road, Ibadan, Oyo, Nigeria, 23402 - David, engrdavidbrow@gmail.com - Mr John, johnlipton001@gmail.com - Marian Beley, marianbeley4owo22@gmail.com - Mrs Jeffrey Helen, jeffreyhelen09th@gmail.com - Mrs Dolphin Smith - Tony Raymond

Ns csak azért raktam ezt be ide mert valaki már írt a Testbike-ról hogy már volt dolda velük!!!

Elküldve: 2020.05.25. 17:03 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Azt hiszem bocsánat kéréssel tartozom fabrizioserra felhasználó nevű emberkének, mert tényleg valós személy! Már mint értem ez alatt azt hogy nem csaló és köszönöm a vásárlást! Mea maxima culpa!

Elküldve: 2020.05.25. 10:24 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Zoltán-san: Az még nem is lenne annyira furcsa ha már olasz nick-néven van fent az istenadta, mivel náluk szerintem nem nnyira beszélik ahogy a spanyoloknál sem jellmző, inkább az a fura ha egy kicsit is logikusan gondolkodik az ember, hogy ad 1 külföldi miért is akarna itt vásárolni ha nem itt él? Nem gondolom hogy a lakhelyén nem találna megfelelő kerót olcsóbban. Ad 2 maradjunk az első verziónál és olasz lenne, nem gondolom hogy a kerékpárgyártás fellegvárában nem lenne elég bringa hogy találjon magának egyet, és megint visszatértünk a tűzhelyhez.

Elküldve: 2020.05.25. 09:16 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@messor: Ahhoz képest hogy állítása szerint Angliában él eléggé gyenge a nyelvtudása (igeidők, stb.). Már itt gyanús az egész!

Elküldve: 2020.05.24. 18:33 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

fabrizioserra nick nevű felhasználóval nem árt vigyázni, mert rajtam kívűl úgy látom másnak is üzenget vásárlási szándékkal, és nem hinném hogy vintage bringákbó álló gyüjteményét szeretné bővíteni....talán nem ártana törölni a felhasználót/csalót az adminnak erről az oldalról, mielőtt nagyobb zűrt kavar...

Elküldve: 2020.03.10. 17:56 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Egészen hihetetlen számomra hogy ezt és az ehhez hasonlókat bárki is beveszi. o.O

Elküldve: 2020.03.10. 14:54 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@GeoMan: Nem igazán van ezekre időm, inkább gondoltam informálok másokat is ITT a csoportban.

Elküldve: 2020.03.10. 13:02 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@decorempire: ezt most nem egészen értem. Nem az lett volna a lényeg, hogy Ő maradjon "árnyékban"? Ergo, pont hogy bankon keresztül tudtad volna "kicsalogatni a fényre", nem? :) Már bocs, de Én is szeretem vissza-szopatni ezeket a csaló görényeket, így minden módszer érdekel. :)

Elküldve: 2020.03.10. 12:55 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@messor: Igen, ezeket hívják úgy, hogy 419-es csalás a nigériai BTK ide vonatkozó paragrafusáról, mivel anno ez olyan mérétket öltött már, hogy már komoly fejfájást okozott nemzetközi szinten is az (igazi) nigériai hatóságoknál. Lásd bővebben itt:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Nig%C3%A9riai_levelek

Egyébként, a rokon is belefutott már egy ilyen esetbe, de Én úgy koptattam le a majmot, hogy elsőre kértem egy ENSZ-es igazolványt (Ő WHO-snak adta ki magát) igazolásképp, mire persze küldött egy hamisat. Utána kértem egy jogosítványt, akkor persze már a majom is kezdte érezni, hogy szorul a hurok, így lassabban érkezett a válasz, amiben persze még bepróbálkozott, de végül kértem tőle még egy jogosítványt is, amire teljesen össze is omlott. Egy ideig nem is érkezett válasz, majd néhány hét elteltével, újra próbálkozott, akkor megint megírtam a majomnak, hogy még mindig nem küldött igazolványt, és vége, többet nem is próbálkozott. Aztán be is raktam néhány hét múlva a címét a spam-szűrőbe.

Elküldve: 2020.03.07. 09:38 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

I am Francis Raphael, i will like to invest in your country. all I want is an honest and reliable person who can be my partner. please email me on francisraphael553@gmail.com for more details.

Egy újabb csaló a Testbike-on! Már más is jelezte hogy üzenetet küldött neki, nem ártana törölni ezeket a csaló felhasználókat! "francisraphael" néven regisztrált, óvatosan vele!!!

Elküldve: 2016.12.23. 19:34 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Joccó: Helló! Egyértelmű hogy átverés...

Elküldve: 2016.12.07. 18:55 Joccó 

  • Joccó avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Helló, Az egyik havernak a hirdetésére jött egy levél. Miszerint megvenné a bringáját, amit kenyába kellene neki eljuttatni?! B+ mondom ez se normális.

Elküldve: 2013.11.10. 21:17 ontrus 

  • ontrus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Nálam is pont most próbálkozott be ez a daivispaul. 3an jelentkeztek a bicómra , ebből az utolsó kettő telefonon, de ők valamiért eltűntek. Kaptam viszont egy e-mailt is , mint kiderült azt a legelőbb, csak később vettem észre. Gondoltam milyen igazságos is lesz , hogy pont az első jelentkező kapja a bicót, mert hát végülis az is az igazságos... Bevetettem hát minden agoltudásomat, és írtam a bicajról már egy fél oldalt mikor jött egy ötlet hogy ugyan keressek már rá guglin eme címre, csak úgy kíváncsiságból...

daivispaul11@gmail.com

A google csak egy találatot ad - méghozzá magát ezt a topikot, amire most írok.. Minden hálám ennek a fórumnak, nélküle talán engem is lehúzhattak volna!

Elküldve: 2013.11.05. 22:44 Geza Balazs 

  • Geza Balazs avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Engem is megtalált Paul Kanadából, 2 dolog volt azonnal gyanús: nem is akart alkudni, habár a hirdetésemben ott van, hogy az ár alkuképes és habár nem vagyok angol tanár volt pár nyelvtani hiba. Már-már bedőltem, de valami vissza tartott. Vigyázzatok nagyon legszívesebben káromkodnék...Sajnos az internet terjedésével szaporodnak a csalók is. Beszéltem egy montis sráccal, neki lenyúlták az egyedileg épített bringáját nem volt elég óvatos. Szegényt tényleg nagyon megsajnáltam...Ne adjatok postára semmit előre senkinek fizetés nélkül, sajnos ilyen világban élünk.

Elküldve: 2013.11.05. 01:26 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@decorempire: Én is szórakoztam már néhány ilyen csalóval, írogattam nekik minden hülyeséget, hogy már elküldtem a csomagot, meg minden:)Aztán egyre csak a bankszámlaszámot követelte, annyira akarta már utalni a pnzt. Ezzel a daivispaul-al már nem foglalkoztam, betettem a szűrők közé, aztán jónapot.

Elküldve: 2013.11.04. 10:48 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Én facebookon kaptam valami ügyvédtől levelet, hogy Nigériában élő rokonom elhunyt. Jó tudni, hogy vannak rokonaim a világban. Vezetéknevem alapján 5-6-an élünk Magyarországon. Abból kettő a fiam, egy a feleségem, maradék pedig unokatesóm, illetve apja (már ha ő él még).

Elküldve: 2013.11.04. 07:11 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@decorempire: most írt nekem is lol. Gyanús eléggé...

Elküldve: 2013.11.03. 22:37 decorempire 

  • decorempire avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi country cross kerékpárosok csapat
  • Nyíregyházi country cross kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 2

Sziasztok!

Engem is megkörnyékezett a Daivis Paul daivispaul11@gmail.com. Érdekes volt hogy a fiának szeretné megvenni a kerékpárom. Azt állította hogy ő Kanadában él és a fia Angliába költözik ,ezért kell Angliába küldeni a kerékpárt. Már az elején gondoltam hogy kamu az egész, de kíváncsi voltam hogy próbálkozik (2-3nap alatt váltottunk 7-8 mailt). Aztán a fizetésről esett szó! Amikor bedobtam neki hogy Western Unionon kersztűl fizessen (mert ott csak egy név szükséges az utaláshoz és egy jelszó, és bárhol személyivel felvehetem a pénzt). Teljesen elzárkózott tőle! Aztán választékosan írtam neki egy pár sort(volt benne minden cifra) és eltünt! Vigyázzatok az ilyen patkányokkal!!!

Elküldve: 2013.11.01. 20:40 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Vigyázzatok, már a TestBike bolhát is nézik a csalók. Épp most jött egy sablonlevél egy ilyen csalótól az egyik hirdetésemmel kapcsolatban, ami kizárólag itt a bolhán van fent. A levél: daivispaul11@gmail.com a(z) testbike.hu domainen keresztül

5:23 (15 órája)

címzett: saját magam Is this Item still available. please reply me back at daivispaul11@gmail.com Thanks

-- Ezt a levelet a TestBike Bolháról küldték

TestBike Bolha - Ingyenes kerékpáros apróhirdetés portál http://bolha.testbike.hu

Elküldve: 2013.09.30. 18:59 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

jaj, ez még mindig megy? :D van ennek másik oldala is, a 89 forintos iphone 5, meg eos 7D, google fordítós termékleírással :D

Elküldve: 2013.09.30. 18:48 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nem vagyok épp infós, de a legjobb az ilyet meg sem nyitni, nem hogy válaszolni. Gyakran adathalász mailek ezek. ;)

Elküldve: 2013.09.30. 18:40 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@messor: úgy értem ha valóban cseng az otp addig nem tud meghatni hogy milyen fiktív vackokat mutogat.

Elküldve: 2013.09.30. 18:26 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Persze de pont ez volt a lényeg hogy hamis banki átutalást "mutattak" annak a srácnak a feladott pénzről és ő nekik bedőlve adta fel postán a sok százezres bringáját!

Elküldve: 2013.09.30. 18:25 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Nekem is írt már két ilyen buzi is. Az egyik Marry Alex néven írt, de nem foglalkoztam vele, rögtön gondoltam, hogy kamu. Persze amikor a kamerám állapotáról kérdezett, akkor egyszer válaszoltam neki, de a másodiknál már nem írtam vissza, inkább rákerestem a google-on és rögtön megtaláltam róla, hogy csaló. Visszaírtam neki, hogy már el is küldtem, hamarosan meg fogod kapni, majd utólag kifizeted, meg minden hülyeséget, de ő folyamatosan csak azt fújta, hogy adjam meg a számlaszámot, adjam meg, adjam már meg. Aztán írogattam neki vissza, hogy oké, oké, nagyon jó, ügyes vagy, kapd be a f@szom, meg ilyesmik, aztán egy idő után leakadt rólam. A másik meg a bermudán hajókázós történetével jött. Az ilyenekben az a feltűnő, hogy a levélben nem említik meg a hirdetés tárgyát, csak itemként emlegetik, nem írja, hogy vaku, vagy kamera...stb

Elküldve: 2013.09.30. 18:21 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@messor: Nálam is próbálkoztak a napokban de nem folytattam tovább a csevegést miután megláttam hogy Nigériába kéne küldeni:) Amúgy lehet velük szemétkedni hogy ha kell előbb csengess utána beszélünk címszóval.

Elküldve: 2013.09.30. 18:18 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

A lényeg a lényeg hogy egy hasonló bringás oldalon egy srác került kapcsolatba velük és a több százezres épített bringáját adta fel postán de sajnos későn eszmélt hogy csalókkal van dolga! Én is találkoztam velük még nyáron az Expressz oldalain üzengettek egy hirdetésemre. Itt is írt valaki hogy Angliából válaszoltak egy hirdetésére, mintha ott nem lenne elég eladó bringa! Úgyhogy észnél lenni!!!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!