A Shimano BRM446 ki fog jönni egy Avid G2-es tárcsával?

Linkelt termék: Shimano BR-M445
1-47 (47 válasz)

Elküldve: 2013.03.03. 11:54 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32
Témaindító kérdés:

Városi utakon és könnyű terepen kerékpározom, bringázom. A kerékpárom egy átalakított 2010-es Merida Matts 5 V, amin jelenleg egy BB5-ös avid van. Igényem a fékkel csak annyi, hogy pontosan fogjon, ne ciripeljen, és nagyon kis fék húzás esetén fogjon is. 180 centi magas és 70 kg vagyok.

A segítséget erőre is köszönöm mindenkinek.

Elküldve: 2015.10.14. 16:57 Snec 

  • Snec avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@balmesz001: nekem xt fék és rt-76 180-as van fenn, fékezés után tud surrogni, de aztán abbahagyja. Szerintem nincs olyan ami nem csinálná. Nekem volt 15 éve Magura, az brutál volt szinte egyfolytába csinálta, amikor abbamaradt jó volt, amig ki nem kellett venni a kereket. Avid is csak fékezés után csinálta kicsit, aztán abbahagyta.

Elküldve: 2015.10.14. 14:38 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Sziasztok,

Nekem is segítségre lenne szükségem. Avid Elixir 1 van a bicómon Avid G2 tárcsákkal. Úgy tűnik az egyik tárcsa elhajlott picit szállítás során, cserélni szeretném. Arra gondoltam, hogy a Floating (sajna nem tudom a magyar nevét) tárcsák kevésbé lehetnek érzékenyek, mivel a rajtuk levő műanyag ridegebb. A kérdések: -ezek nem fognak útközben súrlódni és hangoskodni? Mivel oldalra is tudnak mozogni picit, nem érnek hozzá a betétekhez? -Shimano XT RT76 6-Bolt? -Clarks CFR-10FA 6-Bolt?

Nem kizárt, hogy a fék is cserélve lesz Shimano BR-M395-re vagy valamilyen mechanikusra, de ez még nincs eldöntve. Szívem szerint átalakítanám a bicót kanti fékesre, nagyon elegem van a tárcsafékek nyűgjeiből, de sajnos nem alkalmas rá a felnim. Már bicót is úgy kerestem, hogy nem lehet tárcsafékes, de sajnos nem találtam ilyet megfelelő felszereltséggel.

Elküldve: 2015.06.17. 10:47 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

@sebgutkopf:

1 hónapja vittem a szervizbe. Légtelenítés meg pofa csere (régire). A srác ilyet szól fasza a hátsó. Az elsöt nem tudta megcsinálni. Továbbra is visít. Fogott is eddig a legjobban. Adtam neki 2-3 satut. Ugyan az. Mondták ha nem lesz jobb új pofákat bele tenni. Azt akkor lesz fasza.

Jövő hét után viszem.

Kb 2 teszt kört ment a géppel a gyerek. "A bicaj kurva jó... csak hát a fék..."

Tényleg fasza is. A deore váltók nagyon jók. Egy tourneyhoz képest...

Elküldve: 2015.05.27. 18:22 sebgutkopf 

  • sebgutkopf avatar
  • DH/Freeride arc
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

@ralyi: Nekem is volt 446-os shimano avid g2-vel, ráadásul 180-as tárcsával egy jó ideig. Néha hidegen nyikorgott, de lefelékbe amikor már nem először húztam és elérte az üzemi hőfokot, akkor nagyon jól fogott, sőt általában terhelve jobban fogott mint hidegen. Természetesen nem a gyári műgyantás betéttel használtam, mert a g2 tárcsa se ahhoz van kitalálva.

Később sajnos nekem is elkezdte olajozni a tárcsát a dugattyúk felől és már nem először, így ezzel befejezte nálam a pályafutását ez a fék. Másik bringámról átraktam a 395-ös shimanot, most azzal fut xt tárcsával. Ezzel úgy fog mint korábban, amikor jó volt, illetve az xt tárcsával mindig kussban van, ami előny. Megjegyzés, hogy a 395-ös szett fékkarja kényelmesebb mint a 446. Ezt a szerelést viszont arra használtam, hogy a fullymra a 395-ös helyett (amit amúgy is méltatlannak tartottam hozzá) vettem előre hátra slx (675) fékszettet. Ezzel megtudtam mi az igazán jó fék titka, amit korábban csak igazán drága bringákon tapasztaltam. A megfelelő kategóriás fék. Sokkal kisebb nyomóerővel végre azt éreztem, amire régen vágytam, egy újjal bármely kereket blokkolni lehet. A kerámia dugattyúk jobb hőszigetelése miatt a fékfolyadék nem melegszik fel annyira, hogy a fékkar felkeményedne.

A tanulság számomra ennyi volt: ha jó féket (fékhatást) akar az ember, akkor nincs mese meg kell venni a magasabb kategóriás drágábbat. Egyszer meg kell fizetni nem kerül többe, mint évente a tárcsákkal és betétekkel kísérletezni.

Elküldve: 2015.03.08. 17:28 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

A probléma újra előjött.

A régi 446-os féknyergek mehettek a kukába, mert folyt belőlük az olaj. Egyenesen rá a tárcsára. Az idény elején kicseréltem 447-esre. De megint visít, ordít. Volt egy nap, hogy az első fékből eltűnt ez a hang és fogott is a fék. De a hang visszatrét az elsőbe is.

Találtam egy olyan videót, hogy tárcsák le, féktisztító, pofák ki, szappan, a pofákat kicsit összedörzsölni, melegvíz, és összerakás. A viudeó végére a külföldi fiatal ember megoldotta a nyikorgó hangot. Bár azt egy Deore XT fék volt XT tárcsákkal. A pofák és a tárcsák votlak koszosak.

Valaki a tárcsa cserére esküszik. Én is fontolgatom, hogy Deore XT-re váltok, mert a fék is Shimano, a tárcsa pedig még mindig egy 160-160-as Avid G2 aminek a farába vagy egy kis nyolcas.

A hétvégén haverom majdnem elütött egy gyereket, aki körülnézés nélkül rálépett a bicikliútra. Ő megállt előttem, de ha én vagyok ott a gyereket telibe verem.

Azt hiszem ez elég intő jel arra, hogy kellene valamit kezdeni vele.

VAN VALAKINEK ÖTLETE?

NEM EGY ILYEN PROBLÉMÁRÓL OLVASTAM MÁR.

Elküldve: 2014.03.18. 12:40 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

A nyikorgás hamarosan eltűnik, kell még neki egy-két meredek lejtőn való lejövetel. Azt mondták a pofa nincsen bekopva. Vagyis közel 1600 kilométert elmentem egy zsír új pofával, mert ami visító hangot ad, azt valahogy nem tudom használtá nyilvánítani.

Elküldve: 2013.10.25. 10:50 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

*nem tetszikeli

Elküldve: 2013.10.25. 10:49 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

Sikerült megvalósítani a féket. De amikor már majdnem megállok egy undorító nyikorgó hangot ad. Állítólag egy kis olaj is került a tárcsára. Nincs még benne 100 kilométer.

Ez majd ha bekopott a pofa eltűnik? Vagy az Avid tetszikeli a Shimano féket?

A válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2013.03.05. 21:40 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@johnny336: igazad van,de már nálam is betelt a pohár,mert honvédség óta nem láttam ekkora taplót.

Elküldve: 2013.03.05. 21:36 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@horika: az elejét láttam, vakartam is a fejem, hogy miért pazarlod a drága szabadidődet :) Nem akartam beleszólni a sztoriba, mert tegnap elég volt belőle. Azt hittem lehet vele "kultúráltan" anyázni, de putris stílust vett elő...

Elküldve: 2013.03.05. 21:30 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@johnny336: ma én voltam a menü:))

Elküldve: 2013.03.05. 21:28 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Huhú, mi volt itt, hogy délután ötig moderáltak mindent? Még Vadas érkezését láttam, sejtettem, hogy buli lesz :)

Elküldve: 2013.03.05. 20:13 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@Mr.Cannondale: Ekkora szánalmas idiótát mint te még nem b***ott a világ...

Elküldve: 2013.03.05. 16:05 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@horika: érdekes hasonlat :D:D

Elküldve: 2013.03.05. 16:01 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Mr.Cannondale: Na Robibácsi megrágja neked,mert így nem eszed:)

A lényeg,hogy a Mirage azt próbálta neked elmagyarázni,kevés sikerrel,hogy egy kerékpár kerék is egy tárcsa alakú tárgy,kör alakú és lapos.A felnifékek,működési elvüket tekintve pont úgy működnek ,mint a tárcsafék,két fékbetét szorít közre egy köztük elforduló kör keresztmetszetű tárgyat.Tehát a felnifék tulajdonképp egy kerék méretű tárcsafék,legalább is működési elvét tekintve.Ha létezne erejében és súlyában is kedvező felni,amit akkora erővel(magura hs33)tudnánk megszorítani,mint egy tárcsát,akkor megkapnánk a világ legnagyobb hatásfokkal működő "tárcsa"fékét,mert marha nagy lenne az átmérő.Tehát hogy te is megértsd,ha veszek egy hozzád oly közel álló vetőgép,vagy boronáló gép tárcsát és két oldalról megszorítom egy-egy strandpapuccsal,akkor az már egy kezdetleges tárcsafék.:)

Elküldve: 2013.03.05. 15:49 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Mirage Idezet tőled½v-fek is tagabb ertelembe veve tarcsafeknek tekintheto, ilyenkor a tarcsa a felni½

Tárcsa a felni? Ez igen.Engem lecsökevényesagyúztál? Ha igaz is lenne jobb a csökött mint a semilyen vagyis a nem létező

Elküldve: 2013.03.04. 20:51 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

A tárcsafék az egy tárcsát fékez! Ezért annak a neve féktárcsa. A felnifék meg felnit tágabb értelemben.

Elküldve: 2013.03.04. 19:51 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@Mr.Cannondale: Tárcsafék, Olyan fékrendszer, amelyben a féknyereg egy pár fékbetétet szorít a forgótárcsának mindegyik keréken, és így állítja meg a járművet. Kerestem a legegyszerubb megfogalmazast amit a csokevenyes agyad fel tud fogni....tarcsafeknel a fektarcsa a tarcsa es a feknyereg a feknyereg egyertelmuen, ehez nem kell felfogas...hidraulikus felnifek vagy akar v-fek is tagabb ertelembe veve tarcsafeknek tekintheto, ilyenkor a tarcsa a felni, a feknyereg pedig a fektest...csak a betetben van kulonbseg, nem szinter hanem gumialapanyagu, (szep is lenne fem betettel..:) ezert is teljesen mas, de nyugodtan tekintheto tarcsafeknek...mivel eroxerokar a keplet (alt.iskolas anyag), ezert ha valaki elvetemult lenne es femes beteteket hasznalna akar egy hs33ashoz, megkapna a vilag legerosebb tarcsafeket a buell is hasonloval probalkozott, ott a fefelulet a felnihez volt csavarozva, es azt fekezte a fek.... szoval igen , akinek v-feke van az gyakorlatilag egy szar fekbetetes tarcsafeket hasznal..ennyi

Elküldve: 2013.03.04. 19:29 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@dr.anonimus: ott a pont, de aranyok kerdese az egesz...ha szemmel lathatolag nagy a hajlas az mar gaz..:( bb7 tenyleg jobb, de hetkoznapi felhasznalasra kenyelem, kevesebb macera, akkor inkabb hidrás shimano.....

Elküldve: 2013.03.04. 19:22 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

A mechás úgy fékez, hogy hajlítja a tárcsát kis mértékben. Ha nem így lenne a fix, belső oldalon folyamatosan hozzáérne a betéthez. Ha még nincs féked akkor inkább mecha BB7. Nekem nem volt vele problémám, nem mérhető össze a BB5-el az ereje és a tudása.

Elküldve: 2013.03.04. 19:16 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

Az Én BB5-öm van szerintem rosszul működik. Amíg bekopott sokat izmoztam vele, majd ciripelni nyikorogni kezdett. Majd állított egy ismerős rajta ami mondhatni eltűnt és fog is, de az elsőnél megint elő jött. Kemény lejtőn még nem voltam vele. Fateré príma 446-os 445-ös fékkaral azt hiszem. Lehet azért mert azt a gyárba tették gondolom össze, az enyémet meg szervízbe.

Én is szoktam ezt azt utána olvasni, és nem kell erőlködni egy hidránál, mint egy bowdenesnél.

Ezért is gondoltam a hidrásra, mert ha ezt sikerül eladnom a BB5-öt és kicsike ráköltés és hidrám van. Nem kell csúcs kategóriás fék, kemény terepre versenyre nem fogok menni, mert a vázat nem arra találták ki. Továbbá Én magam sem érzek magamban annyit, de ez mellékes. Könnyű terep meg városra kell.

Elküldve: 2013.03.04. 19:06 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

mechanikus tarcsafeknel egyebkent is fontos a helyes beallitas a lenyeg hogy ne hajlitsa a tárcsát fekezeskor, hosszu lejto plussz rosszul beallitot mechas tarcsafek a tarcsa gyors halalat jelenti...ezert is csodalkozom miert nem hasznalnak uszonyerges megoldast.....ezert jobb a hidras mert ott mind2 oldal mozog:D

Elküldve: 2013.03.04. 19:00 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@mirage: rosszul nemtudod bekotni annyira egyertelmu, en beallitasra gondolok hogy valamit elneztetek, nem lehet hogy az allo pofa koppra ra van csavarva, a mozgo pedig nagyon ki?? lehet optikai csalodas...csavard ki mind2 oldalt es ugy nezd meg hogy mozog...

Elküldve: 2013.03.04. 18:50 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@ralyi: egy kicsit sok volt a plusszinfo, felformaban..akkor most a bb5 ami rosszul mozog neked, vagy a fater hidrás shimanoja?? mechásnál csak az egyik oldali betét mozog minden esetbe (ja nem, rst-nek volt anno olyan mechás tárcsaféke ami mind2 betétet mozgatta:D az az oldali, ahova a bovden van bekotve, hidrásnál mind2 oldalinak kell mozognia (kivéve magura gustav es hasonlo kuloncsegek) v-nél meg a rugofeszessegalitocsavarokkal szabalyozhatod...sz.val, meik van rosszul bekotve?

Elküldve: 2013.03.04. 18:36 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

simán jó lesz a tárcsa-fektest kombo:D inkabb fekpofafuggo mint tarcsa a fekteljesitmeny:D

Elküldve: 2013.03.04. 18:29 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

XC gépen 203mm??? Hát ez jóXD Szóval akinek itt tb-n nagyobb féktárcsája van akkor az jobb bicós??? Akkor baratnom mr cannondale-nél is jobb, a 28as trekking cangáján Magura HS33 fekek harapnak, vagyis ő 28collos tarcsaval fékezz..:D en meg bringáswebsopnál dolgozom, ennyi erövel énvagyok a überbrutárhiperszakértő bringaguruXD Fel kellene már nőni egyeseknek...

Elküldve: 2013.03.04. 18:08 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@johnny336: http://forum.testbike.hu/topic/rock-shox-dart-3-villanyakrol-keresek-kepet-2634 a nagy zseni nem tud egy törött villanyakat megkülönböztetni egy éptől...

Elküldve: 2013.03.04. 18:00 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

Rendben, köszönöm szépen! :-)

Elküldve: 2013.03.04. 17:52 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@ralyi: Működni fog a G2vel a Shimano fék. Akárhogy is működik V-fék után mindenképp jobb lesz.

Elküldve: 2013.03.04. 17:26 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

A segítséget köszönöm, csak szeretném tudni, hogy mégis mire számítsak, meg feleslegesen pénzt sem akarok kidobni, hogy shimano fék + shimano tárcsa. Jó Apámnak pont ilyen féke van, gyárilag volt a brinyóján (Kross Level A3 2012 Sárga), akit érdekel. Nem kell nagy erőfeszítés a fékezéshez.

Jó ha a vélemények megoszlanak, de azért veszekedésbe nem kell, hogy torkoljon a dolog.

Bár nekem mivel a cangám V fékes, így a tárcsafék esélytelen volt, hogy rákerül, de hátulra kaptam egy konzol szerkezetet amire páran azt mondják gusztustalan és csúnya, én se mondom, hogy nagyon gyönyörű de legalább full egyedi a bringa. Az egészre arra akartam kitérni, hogy érdekesen lett összerakva a fék, ismerősöm azt mondta fordítva van bekötve a fék. A másik fékpofa mozog, annak aminek állnia kellene.

Úgy gondoltam, mivel csak tekerek, és jobbára nekem szerelnek, mivel nem vagyok egy nagy műszaki, inkább kérdezek, egy biztos helyen; ez lett volna az a hely.

A segítséget meg köszönöm!

Elküldve: 2013.03.04. 17:19 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Mr.Cannondale: feltöltöttél egy képet a biciklidről, ahogy áll a kertben, a ház előtt. Legalább tekertél volna ki a játszótérig. Kérlek, meséld el, milyen alkatrészekkel kellene, milyen vázat használnom, hogy profinak tűnjek? A látszat sokszor csal. Meglepő módon szoktam hajtani a kerékpárt, különben nem készült volna ennyi kép a Tekergőzések albumba. Minek tegyek 203/203-as féktárcsákat egy XC-gépre, a 80 kg testtömeghez? Az Ironman-es haverodnak gratula. Te ugyanezen versenyen hányadik lettél?

Leírod, hogy mennyire menő vagy, de folyton csak haverokkal példálózol, hogy ők mit csinálnak, mihez értenek, miben jók. Te pl. milyen versenyen indultál? Milyen helyezést értél el? Milyen durvább hegyet küzdöttél már le? A pofája interneten mindenkinek nagy, azzal, hogy leírod mekkora kemény vagy, mások meg mekkora csicskák, attól még lehet, lófaszt sem tudsz - mondjuk nem is érdekel.

Nem te vagy az első itt TB-n, aki azt hiszi magáról, hogy mindenkinél mindent jobban tud. Valószínűleg nem is az utolsó. De ezek az emberkék általában kikopnak maguktól, mert rövid idő alatt mindenki ignorálni szokta őket - hasonló sorsot jósolok neked is. Gondolom avatar képet sem tudsz feltölteni, mert akkora arcod van, hogy nem férne be a 300x300 pixelbe.

Elküldve: 2013.03.04. 17:05 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@johnny336: a bringaboltos haverral csak arra céloztam volna,hogy én rendszeresen ilyen körökben mozgok. A tudásomat már megmutattam pl:a fék légtelenítésnél mikor egy pöcs se tudott normális választ adni CSAK ÉN. Szóval ne verd magad.Te is ilyen ½kocsmáig eltekerek és nagy bringás vagyok½ ember vagy. Én olyan haverommal edzek aki Ironman versenyen 10.lett több száz indulóból.

De a bringa jól mutatja ki,hogy teker.Ha nagy hegyi bringás lennél,mint ahogy leírod magad akkor a féktárcsád nem ekkora lenne. Vazze nekem van Erdélyben rokonom.És ha te jártál volna az ottani hegyeken a gépeddel már nem élnél.

Tehát se a bringád,se a tudádod alapján nem vagy nagy brinyós.

A fék meg jó a g2 tárcsához.

Mit irkálsz,hogy fémes,meg műgyantás?Mint aki milyen sűrűn cseréli a pofákat..?Amennyit és ahol és ahogyan tekersz neked egy életre elég a fékpofa.

Elküldve: 2013.03.04. 16:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Mr.Cannondale: ne a véleményt olvasd, hanem a specifikációt zsenikém. Nem vagyok a barátod, nem vagyok tesód sem. Mindenkinek a saját szarja a legkedvesebb, pont leszarom mi a véleményed a gépemről. Ez a bringaboltos ismerős...baszki, mekkora érv már amellett, hogy te emiatt érthetsz valamihez? Nekem is van informatikus ismerősöm, mégsem értek a programozáshoz.

Sör miért zárja ki a kerékpárt? Férfiember szereti a sört.

Szerencsétlen csókának még mindig nem válaszoltál, hogy jó lesz-e az Avid tárcsa a Shimanohoz.

Elküldve: 2013.03.04. 16:13 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@johnny336: Álmodtam. Hát barátom...veled ellentétben nekem jó bringám van,meg tekerek is nem sörözök mint a képeden látszik. Nekem volt vadi új juicym,de eladtam mert tárcsa nélkül annyiért passzoltam el mint amennyiért tárcsástól vettem.

Szóval ha kötekedsz,menj a francba. Lehet öregebb vagy de bringás tapasztalatba verlek itt,tesó. Meg lehet 1-2bringaboltos/webáruházas ismerőssel nekem több van mint nekem.

Szóval sörözz,de ha nem tudsz valamit halgass.

Elküldve: 2013.03.04. 15:27 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Mr.Cannondale: http://www.testbike.hu/velemeny/tarcsafek/avid-juicy-35

Fémes betét, G2 tárcsa.

http://www.testbike.hu/velemeny/tarcsafek/avid-bb7

Fémes betét, G2 tárcsa.

Szerintem álmodtad azt a doboz kinyitást.

http://www.testbike.hu/velemeny/tarcsafek/shimano-br-m445

Műgyantás betét. (Súgok: 445, 446, 485, 486 kopp ugyanazt a betétet használja - nekem is 485 van, 446 karral)

Elküldve: 2013.03.04. 15:10 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@johnny336: Ez se igaz. Én juicy3at úgy vettem,h én bontottam ki a dobozból és g3cs el adták puff

Műgyantás tárcsa=csak gyantás betét

Az edzett acél tárcsa meg mindegyiket bírja. Sőt Johnny csak,h ne érezd jól magad. Juicy3-at gyantás betéttel kaptam újonnan(sötét színű) Most vettem tavaly bb7et amibe ugyanaz a betét van mint a juicyba.És ez fémed-szürke színű betét. Úgy zabálja a tárcsámat a g3-at mint állat,bele mart mint az eke a földbe.pedig csak bowdenes-habár jobban fog nekem mint a juicy pedig 100fölött vok.

Elküldve: 2013.03.04. 13:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

G2-t Juicy 3-hoz adják, ami fémes betétet használ. M486 gyárilag műgyantás betétet kér. Tehát veszel fémes betétet, és jó lesz.

Elküldve: 2013.03.04. 13:14 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

a shimano 1,5 az avid meh 1,55mm hát eszeveszetten extrém a vastagságkülönbség

Elküldve: 2013.03.04. 13:01 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@ralyi: az a kérdés, hogy milyen vastag a Shimano tárcsa, és milyen vastag az Avid G2.

Elküldve: 2013.03.04. 11:50 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

@dr.anonimus: Ja! De ralyinak nem válaszol senki:)

Elküldve: 2013.03.03. 19:36 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Mr.Cannondale: az alligator feltehetőleg azért nem fogott olyan jól mert szarrá van könnyítve. Nincs benne anyag, kicsi felület, min fogjon a betét? és mi vezesse el a hőt?

Elküldve: 2013.03.03. 19:26 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Nem feltétlen az én avid fékem 203 as alligatorral szarabbul fog mint a 185g3cs-el. Tárcsa meg fékpofa függő! Anonym. Állítása igaz. De pl az új shimano icetech tárcsa se fog jól avid fékkelállítólag. Van ebbe valami szar anyag szerintem keverve amit hétköznapi ember nem tus. Acél-acél de mi a cél? 2tárcsa se egyforma mégse. Tudja Isten az igazat.

Elküldve: 2013.03.03. 19:16 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Ez esetben nincs összefüggés a kettő között. A tárcsa egy acéllap. Miért ne fogna? Fordított esetben merülhetne fel egy kisebb probléma. Avid fék, szinteres(fémes) betéttel és egy gagyibb Shimano tárcsa, ami műgyantához van tervezve. Ott is lesz fékerő rendesen, de kb a fékbetéttel azonos ütemben kopna a féktárcsa, mivel nincs megedzve.

Elküldve: 2013.03.03. 19:05 ralyi 

  • ralyi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 32

A kérdés az lenne, hogy a hidraulikus Shimano fék (BRM 446) jól fög-e működni egy Avid tárcsával.

Elküldve: 2013.03.03. 12:17 Mr.Cannondale 

  • Mr.Cannondale avatar
  • sima XC-s
  • Cannondale-esek csapat
  • Cannondale-esek csapat
  • hozzászólások: 86

Most mivan? Mi a kérdés a shimano/avid tárcsa v a bb5? Vagy a honlap szar,h mindkettőt mutatja?

Elküldve: 2013.03.03. 11:59 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@ralyi: szia! Én 175 centi és 92 kiló vagyok.Nekem avid bb7 van,elöl 185-ös,hátul160 tárcsával egy 28"-os trekkingen.Engem kielégítően,sőt jól megfog ez a fék,még 40-ről is jól megállít.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!