Acor / Sturmey Archer / Charge -milyen pálya/fixi agyat vegyek?

Linkelt termék: Acor AHU-21005R
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2012.10.16. 20:38 leonidbacsi 

  • leonidbacsi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

Építem első fiximet (váz favorit - 56os), vettem hozzá 2 Velocity B43as felnit, és most az agy vásárlás előtt vagyok. 3 pályaagy között vacilálok, de nem tudom melyiket lenne a legérdemesebb megvenni (32 lyukas kell, és nem tudom a papucstávolságot):

Acor AHU-21005R Sturmey Archer HBT Charge Shaker

Ár-érték arányban melyiket érdemes megvenni, van valakinek tapasztalata velük (a másodikról és harmadikról nem nagyon találtam véleményt). Köszi,

Balázs

Elküldve: 2012.10.22. 19:16 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@leonidbacsi: ha a Sturmey mellettt döntesz, nem értem miért érdekel az Acor, de mindenesetre minden Mali partnernél meg tudod venni, vagy rendelni. A bibi csak az, hogy az acor szállítmányok elég trógerül érkeznek, ergo ha nincs készleten, akkor nem biztos hogy lesz egyhamar /:

Papucstáv: ha meg van a vázad, mérd meg. A pályaagyak szinte biztos, hogy mind tudnak 120as papuccsal is működni, ha gyárilag ettől nagyobbak, akkor hézagolva vannak. A hézagolás meg annyi, hogy a "kónusz" (nyilván zárt csapágyas agyaknál ez nem kónusz valójában) és kontra anya közé beteszel egy távtartót, oldalanként 7,5 mm-t. Ezt legkönnyebben bringaboltban szerezheted be, főleg a menetes agyakban fordul elő minden fajta méretben, össze kell válogatni annyit, hogy jó legyen. Meglátásom szerint a két oldalon egyformán kell házagolni, hisz ez esetben nem változik a láncvonal (amit az agy közepétől kell mérni).

Elküldve: 2012.10.22. 18:42 leonidbacsi 

  • leonidbacsi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@dave55: Egyébként lehet hülye kérdés (vagy csak kezdő vagyok), de mi van akkor ha a papucstáv kisebb mint a Stormey mérete, illetve hogyan lehet hézagolni?

Erről sem találtam magyar irodalmat :) köszi

Elküldve: 2012.10.22. 18:24 leonidbacsi 

  • leonidbacsi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

Köszi a válaszokat. Velocity b43as felniket egyébként ebay-ről rendeltem, kb 20e-be került a kettő. Ha akartok rendelni, ajánlom időnként nézni az ebay.hu-t mert időnként ki lehet fogni szuper ajánlatokat.

Szerintem a Sturmey mellett fogok dönteni. Esetleg tudtok ajánlani egy boltot ahol meg tudom venni az Acort feketében 32 lyukasat? Nem találtam neten sehol sem ahol készleten lenne.

Balázs

Elküldve: 2012.10.18. 14:23 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

32 lyukas Sturmey Archerem van, gyárilag adnak hozzá távtartót, szóval papucstávolság nemtéma. Menetekkel eddig semmi probléma, csapágyazás is kibírt már sarat esőt. Színválaszték van, és tényleg jól néz ki.

Elküldve: 2012.10.18. 12:36 SanChezz 

  • SanChezz avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

Én csak a Novatecről tudok véleményt mondani. Ugyebár Flip-flop, fix-fix, legalábbis ami nekem van. Egyik oldalon a kontraanya menete elszállt, kb. két-három hét után. Ez után nem használtam egy jó darabig. Most építem én is a fixest ismét, adok neki egy újabb esélyt. ( a másik oldal még épségben van, bár eddig nem használtam, kíváncsi vagyok, mennyit fog bírni...)

A porvédelemről meg annyit, hogy ez után a két-három hét után már szét kellet szedni, mert igen csak akadozott... A tengelye.... hát az is egy érdekes sztori. Ha esetleg, (bár nem ajánlom) ilyet vennél, akkor érdemes kicserélni a tengelyt, a csapágyazást. A tengely menete valami elképesztő. Sehol nem lehet rá venni anyát!

Összességében azt tudom elmondani, hogy Novatec-et NE vegyél. Ahogy látom, pénz az akad, (velocity felnik), tehát a Charge agyat ajánlanám. Lényegében a 6csavaros tárcsás agy fixálás elvén működik. Menetet nem lehet elnyalni. Ennyi pénzért meg ha nem jó a porvédelem és a csapágyazás... hát akkor...

Ha olcsóbb agyat akarsz, akkor az Acor-t tudom ajánlani. A környéken többen is használnak ilyet. Hóban, sárban, latyakban, és panaszt még nem igazán hallottam rá. Összességében, ha megengedi a költségvetés, akkor Charge legyen.

Elküldve: 2012.10.18. 12:07 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Hali!

  • Acor: jó cucc, asszem 120-as papucstávval, de elég hosszú a tengely, szóval igény esetén ki lehet házagolni 135-ösre (pl. a Novatec-ből gyárilag van mindkét verzió, de csak a hézagolók mérete más ott is- viszont a Novát nem ajánlom, gyenge a menete). Porvédelme nincs, de a gyári csapágyak alap porvédelme egészen jól teljesít. Az első agyaknál viszont akadnak méretpontossági problémák, a csapágyak nem mindig illeszkednek a helyükre, után kell esztergálni a tengelyt... no komment. De a hátsókkal még nem volt baj (illetve egy barátom legyilkolta a menetet, de mástól ilyent még nem hallottam).

  • Sturmey: szépeket szólnak róla, saját tapasztalatom nincs, csak annyi, hogy irgalmatlanul marha jól néz ki.

  • Charge: ha belefér a keretbe, válaszd ezt. Ennél biztosan nem fogod sem fellazítani a kontraanyát, sem a menetet elnyalni. Szép is, és a spirálmintától a mögötted lévő is begolyózik amikor forog a kerék (: Viszont drága. De ezt csak egyszer kell megvenni. A fentebb említett barátom legyilkolt egy Miche-et, majd egy Acor-t, végülis ennél a Charge-nél kötött ki.

  • +1 Miche: a véleményeim közt megtalálod bővebben kifejtve, röviden: az Acornál jobb porvédelem, szebb megjelenés (szebb forma és nagyobb színválaszték), illetve magasabb presztízs, evvel együtt jóval magasabb ár.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!