Action cam-ek (GoPro és társai) közül melyiket vegyem?

1-25 (25 hozzászólás)

Elküldve: 2016.11.01. 11:28 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy "eksön" kamerát veszek. Főleg a kis mérete miatt gondoltam erre, ugyanakkor kb. 3 éve folyamatosan elnapolom a dolgot, várva arra, hogy javul a felbontás, csökken az ár. Aztán jött a Shimano kamera, amire vártam, de az is csalódást okozott a GoProhoz hasonlóan, ami szerintem az ájfon kamerás megfelelője, egy agyonajnározott szar.

Számomra érthetelten, miért jó a széles látószögű kamera, ha torzítja a képet? Ez szerintem néphülyítés, etetés, nem valós képet ad.

Olyan kisméretű kamerát keresek, aminek FullHD-s felbontása van és nem torzítja a képet. Kisméretű normál kamerában is gondolkozok, szerintem még az is többet érne, mint egy torz képet adó divatcucc.

Elküldve: 2017.04.24. 19:35 Bali 

  • Bali avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 8

@Rober-to: Nekem GoPro Hero 3 Black van és teljesen megvagyok vele elégedve. szép. éles képe van, egyáltalán nem torzít meg stb.. . A kínai kamu GoPro közel sincs ehhez. Mivel már kb 2éves a gopro, nyilván a mostani 4-5ös már ennél is jobb! :) Ezt is azzal vettem fel: https://vimeo.com/118099479

Elküldve: 2016.12.28. 19:48 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Wondershare Filmorama prg-n kívül miket ajánlotok szerkesztéshez, effektezéshez, minőségjavításhoz? Olyan kéne, amiben alapból benne van minden funkció.

Elküldve: 2016.12.20. 13:27 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Van egy eladó. Totál új darabom. Nem volt kivéve dobozból. 35500 Ft a végső ára, ebből nem tudok engedni. Pénteken még kb. 13 óráig át lehet venni. https://bolha.testbike.hu/apro/eredeti-uj-sjcam-sj6-legend-4k-sportkamera-elado-267570

Elküldve: 2016.12.14. 23:19 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Rober-to: Milyen videoszerkesztőt ajánlotok? Olyan kéne, ami a halszemet is korrigálja

Elküldve: 2016.11.12. 17:09 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

Elküldve: 2016.11.12. 17:08 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

Elküldve: 2016.11.12. 07:18 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

SJ6 Legend, vagy SJ5000X Elite?

Azonos árban tudom szerezni.

Elküldve: 2016.11.06. 11:07 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Ja igen, a hangok minőségi felvételére ne számítsatok.Éppen csak hallanak valamit.(ha nincs mondjuk szélzaj stb) Tokban esélytelen, tok nélkül meg nem lehet action-ezni. De az action-t úgyis a látvány miatt veszi fel az ember. Ha nagyo kell a jó hang, még mindig indíthatsz egy diktafon appot a telefonon.

Elküldve: 2016.11.06. 11:03 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Mclarenöcsi: Specifikációk alapján tényleg elég jó! Ennyit fejlődött a technika fél-egy év alatt!

Tudja az elvárt full hd 60fps-t, és a 720p 120fps meg 480p 240fps lassított felvételekre is alkamassá teszi. A gopro-ban ezeket a képkockasebeségeket (igaz egyel nagyobb képpel) csak a 10-szer ennyibe kerülő verzió tudja. De a 16 megapixeles állókép szerintem parasztvakítás ebben is.

De ehhez kell még plusz tok, és nincs rajta LCD sem. (ha csak egyetlen kamerát akar az ember birtokolni, akkor nem-anyira action téménál kézben tartva az is jól jön.)

Ez a telefonnal való kezelés elég elterjedt, talán helyettesíti a kijelzőt, feltéve hogy nincsenek kompatibilitási dolgok (pl ha nem a legújabb operációs rendszerrel szerelt új telefonod van, hanem valami néháény éves példány amit nem akarsz cserélni). Meg azért én nem szívesen telepítgetek appokat a telefonra, a legbelsőbb magánügyeim mellé (pl sms-ek, telefonszámok,teljes tárhely, esetleg emailek stb) Kiver a frász hogy mennyi engedélyt kérnek az alkalmazások. Nem szeretném hogy egy app titokban pl "reklámcélra" adatot gyűjtsön olyasmiről is amihez semmi köze.

Elküldve: 2016.11.06. 07:43 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Elküldve: 2016.11.06. 07:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Mclarenöcsi: Köszi!

Néztem, meggyőző és már ott tartottam, hogy kezdem elfogadni a hülye kínai nevet, aztán rákerestem és nem 20e Ft alatti, hanem 30e Ft körüli.

Összegezve itt tartok: SJ4000 vezet az ára miatt, viszont képminőséget nézve a Lidl-s jobban tetszik, ugyanakkor a 30e Ft-os kategóriában már ott van az SJ5000-es, ami viszont nem tudom mennyivel jobb az SJ4000-snél.

A Panasonic egy rendes kamera. Képminőséget, zoomot nézve sokkal jobb, mint akármelyik. A nagy látószög jó dolog, tény, de a technológia nem kifinomult. Az ember is kb. 180°-ban lát, értem én ezt, viszont ehhez 2 objektíve van és van egy elég fejlett szoftvere, ami összemossa a két képet.

Röviden: Ha 180°-os látószöget akarnak, vagy akármilyen olyan szöget, amihez az optika szükséges, akkor tegyék bele a szoftvert is, ami eltünteti a torzítást. Biztos megoldható, csak ugye pénzbe kerül, emiatt az olcsó kamerákba nem fér bele.

Valószínűleg amúgy az SJ4000-snél fogok maradni.

Érdemes várni tavaszig, hátha kijön valami olcsóbb, jobb? FullHD 60 fps-nek örülnék azért... Hátha lesz 30 alatt?

Elküldve: 2016.11.05. 23:20 Mclarenes Öcsi 

  • Mclarenes Öcsi avatar
  • sima XC-s
  • Miskolc-Bikers csapat
  • Miskolc-Bikers csapat
  • hozzászólások: 19

Szia én ezt ajánlanám nekem ilyenem van és szerintem jobb mint az SJ 4000.

http://upfone.hu/hir/xiaomi-yi-akciokamera-teszt-2k-s-kis-ordog

Elküldve: 2016.11.05. 23:02 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

@Rober-to: nekem is SJ4000-m van. ha a Panasonic lesz a nyertes, mutass már egy videót, és hasonlítsuk már össze az egyik SJ4000-es felvételemmel.. kíváncsi lennék, hogy mennyi látszódik abból, amit csinálsz.. ez nem parasztvakítás, nem néphülyítés, másképp nem lehet megoldani, hogy minden beleférjen a képbe, csak nagylátószöggel/halszemmel.. :)

Elküldve: 2016.11.05. 18:53 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

A Youtube videók becsapósak lehetnek! Alapból kisebb felbontással (amit linkeltél az 360p volt) és alaposan tömörítve teszik fel őket. (különben nagyon gyors net kellene hozzá, mert Gopro-nál negyed óra jó néhány giga tud lenni nyersen) Egyedül talán a színek (ha nem fakultak ki hibás színkezeléssel) lehetnek hihetők. A képélességből is csak a durva elmosódások látszódnának.

Azaz: ilyen "felteszem a netre jól betömörítve kis felbontáson 30FPS-el" célra szinte bármi elmegy. Ha szép éles képkockákat akarsz kiragadni a videóból, mert amúgy inkább fotós lelkületű vagy, netán lassított/kikockázott felvételt csinálnál, akkor kicsit más a helyzet.

Elküldve: 2016.11.05. 09:39 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Elküldve: 2016.11.05. 09:33 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

A halszemesség miatti torzulás nem valós, hanem egy torzult képet ad. Olyan, mintha egy görbe üvegen keresztül néznéd a világot. Nem az a valóság! Nézz végig egy halszemes filmet és mérd közben a pulzusodat.

Ez a piaci igények szabta néphülyítés. Sportkamera a divat, akkor tegyük elérhetővé, szarjunk a minőségre, úgyis megveszik. Ugyanaz a hülyítés, mint az ájfonnál. LG H440-esem van. Tökéletes rajta minden, szép ívelt formája van, nem fagy le és addig bővítem, amíg akarom ráadásul annyi ingyenes prg-t rakok rá, amennyit akarok és 35-ért vettem.

Kamerákra visszatérve: Találtam egy jó összehasonlítást. Ez alapján az SJ4000 van versenyben nálam a Panasonic-kal.

Tudom, hogy 2x akkora a Panasonic kamera, mint a sportkamera és tudom, hogy nem sportkamera, de szebb a képe, többet tud, nem torzít, optikai zoom-ja elképesztő, képstabilizátor van benne és tényleg minőségi felvételeket tudok vele csinálni. Hátránya, hogy nehezebb és nagyobb. Viszont ugyanúgy fel tudom rögzíteni kormányra, sisakra, ahogy akarom. Védőtokja nincs, ha esek akkor gond van. Meg nincs mellkaspánt.

Igazából kellene is a sportkamera, meg nem is. Nem tudok dönteni. A Lidl-ös Silvercrest 30e Ft és azokon a filmeken, amiket néztem, nem láttam torzulást. Az SJ4000-esnél valamelyiken láttam. Ha van utólagos korrigálási lehetőség, akkor bevállalom akármelyiket. Tudtok olyan programot, amivel utólag lehet korrigálni akármilyen felvételt?

Elküldve: 2016.11.04. 20:34 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

@Rober-to: ez a Panasonic kamera, amit küldtél, nem akciókamera, nem tudod felszerelni sem a mellkasodra, sem a fejedre, se sehova :) Nekem bejön a halszem, egyébként ha GoPro-t veszel, ahogy írták előttem, lehet látószöget állítani, amivel lehet a halszemeffektet csökkenteni, de akkor is nagylátószög lesz :) Nem tudom hova tenni ezt az utálatot a halszem felé, nyilván van egy pont, ahol már túl sok, de szerintem az akciókameráknál még nem az :)

Elküldve: 2016.11.04. 17:36 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@Rober-to: Szerintem is a képminőség (élesség, semcsézettség, szép színek), tömörítés mértéke, meg képkocka-sebesség az eltérések a modellek között. Na meg hogy van e LCD kijelző rajta vagy hozzá, de hosszabb felvétel közben ajánlott lekapcsolni, mert eszi az aksit.

Nekem anno (nyáron) a szempont a Full HD 120 FPS volt, ezzel a gyors dolgokat is szépen levideózza az ember. (vagy, mozgás közben se mosódik el a kép annyira, screenshot-nál számít. Sajna expozíciós idő limitálásra nincs mód másképp.)

Ami még fontos, a színkezelés beállítása utómunka esetén. A "Protune" a Gopro-ban szerintem csak elrontja (kifakítja) a színeket (hogy utómunkával tudjon élénkíteni az ember ha akar). Be kell állítani a szín profilt (ICC kiterjesztésű fájl) és esetleg konvertálni sRGB-re. (ez az elterjedt, de ha más színkezelésű videót sRGB-ként játszik le pár egyszerű program, akkor fakó lesz.)

Ugyanez igaz egyébként fotózásnál is. Az AdobeRGB élénkebb színeket kezel, de nem minden program jeleníti meg szépen, ha netre felteszed, jobb konvertálni előtte.

Na meg persze minden monitoron másképp fognak kinézni a színek, mert minden rosszul van beállítva. (Emlékszünk még arra a tavalyi(?) képre ami mindenhol ott volt a neten, ahol a ruha hol fehér-arany, hol kék-fekete csíkos volt, a mindenféle különböző beállítású monitor miatt)

Elküldve: 2016.11.04. 11:59 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@JPeti86: SJ400-ast, SJ4000-st néztem még, de az is halszemes. A Silvercrestet nem tudom eldönteni. Nem látni a videókon halszem hatást, viszont nem olyan szép a képe. A Panasonic HC-V160-as 14e-rel többe kerül, de szerintem az éri meg a legjobban. https://www.youtube.com/watch?v=rnCNFnGFi_M

Azt is fel tudom szerelni kormányra, sisakra, csak kell némi improvizáció hozzá.

Elküldve: 2016.11.02. 21:57 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Köszönöm az infókat.

Kaptam választ egyik fő actioncam webshoptól is, ők is azt írták, hogy halas mind. Csak én meg nem vagyok hal.

A halszemoptika torz, elbaszódott, nem valós képet ad.

A Shimano kamerát vártam, de sajnos nem jó az sem. https://www.youtube.com/watch?v=x31r9nfI9y0

Van akinek bejön egyáltalán ez a gömbölyített actioncam kép? Mert szerintem nagyon zavaró, gagyi.

Maradok akkor a hagyományos kameránál. 47-ért van FullHD-s Panasonic. Ha venni fogok, akkor egy olyat. https://www.youtube.com/watch?v=pddJhzghqR0

Elküldve: 2016.11.02. 16:50 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Ja még valami: a "Fisheye" azaz halszemoptika-jelleg a nagylátószög sajátja. Talán szoftveres utómunkával kiszedhető. De GoPro esetén lehet állítani a látószöget a kamerán, 3 állása van.

Egyébként a képminőség és a valós szituáció, szerintem:

720p 30fps: utcai tekergésre "fedélzeti kamera gyanánt"

FullHD 60(+) FPS: ha részletes éles szép screenshot-okat akarsz később.

60 és több FPS a nagyon gyors eseményekhez kell, sima tekergésre felesleges - ha csak nem utólag rázkódás mentesíteni akarod a felvételt szoftveresen. A magas FPS limitálja az expozíciós időt, biztosan nem lesz a mozgás miatt elmosódott a kép. (cserébe ha sötét van akkor felveszi az erősítést -ISO érzékenység- és szemcsésebb vagy sötétebb lesz, de nem lesz ideje bemozdulni.)

2.7k, 4k: parasztvakítás, amúgy is csak FullHD a monitor a legtöbb esetben. Meg az objektív szerintem nem is képes ekkora felbontásra. Pont ugyanilyen kamu a sok megapixeles állókép is.

Ég és föld a Gopro Hero4 black "12 megapixeles" fotója egy 10 megapixeles Pentax K200D tükörreflexes fényképezőgéphez képest (jó nagy objektív átmérővel...), szemcsézettség és képélesség szempontjából nem egy kategória. Ennyi erővel egy FullHD fotót nagyíts ki háromszor szélesebbre, nem fog lényegesen különböző képminőség lenni. Szóval parasztvakítás.

Elküldve: 2016.11.02. 16:35 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

Nekem van egy Gopro Hero4 Black-em, csúnya ára volt, de leírom a tapasztalatokat:

Aksi üzemidő olyan 2 óra, persze nem feltétlen a maxi felbontást használva. Van hozzá pótakku, LCD kijelző, meg többféle tok (ez a fajta kivehető a tokból), meg fejpánt, mellkaspánt, meg bringás rögzítés.

32 gigás micro-SDHC kártyát vettem bele az U3 sebességosztályból, kell is neki a jó memóriakártya, mert iszonyatosan nagy fájlokat csinál. Negyed óra tekergés az sok giga lehet, üzemmódtól függően, szóval inkább csak az "action" előtt kapcsold be. Nem igazán tömöríti az adatot, talán a képminőség is jobb így, meg a minőségibb tömörítés amúgy is számításigényes. Elvileg 64 meg 128 gigás kártyát is bele lehetne tenni.

Na szóval, a képélesség az egy telefon-kameránál picit jobb, ne tévesszen meg a telefonokra írt sok megapixel, mert azok a kis vacak objektívek csak kb FullHD felbontásra képesek. (A fény diffrakciója és az objektív átmérője limitálja a dolgokat.) A Gopro FullHD-ben szinte tűéles tiszta (nem mákos) képet ad (ha tiszta a lencse). És ezt tudja 120 FPS-el. (meg 720p 240fps a vége, de ahhoz jól megvilágított helyszín pl napsütés ajánlott)

A felvétel minősége sokban múlik a rögzítésen.

Nekem a leginkább a mellkas pánt vált be, nagylátószöggel pont olyan hogy a néző bele tud merülni az eseményekbe: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=16194&id=19&pp=mygl http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=16194&id=20&pp=mygl http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=16194&id=21&pp=mygl Rázkódás minimális.

A fejpánttal / sisakkal azt veszi amit nézel, és az ember action közben óhatatlanul sokat forgolódik, így idegesítően sok lesz a mozgás a képen. Rázkódás mérsékelt.

A kormányra való rögzítés összeszedi az összes rázkódást.(a kölcsön trekking gépen még sima úton is rázkódott a képfelvétel, DH géppel meg amúgy is rázós helyre megy az ember.)

A kormány-rögzítés egyébként megfordítva néz ki jól, sima úton szelfi-kamerázhatod magad az action előtt.

A kormány-rögzítőt a nyeregcsőre is lehet tenni úgy hogy a kamera hátra nézzen, de ez is rázkódik, és utólag 9 fokkal el kell forgatni.

A frame/sec beállítás: 60 FPS full HD felvétel (nyersen a kamerából ami ugye nem igazán tömörített) lejátszásakor egy nem éppen mai elsőgenerációs core i5 laptop már megizzad. Ehhez, meg az utómunkához jobban jársz egy asztali géppel sok memóriával és különálló videókártyával.

Programok (ingyenesek, Windows 7 de Linux alá is szerintem feltehetőek) -Virtualdub, Deshaker plugin a rázkódás ellen -xvid, H264 meg még ki tudjam milyen kodek pakkok (Windows-ra telepítő, Linuxra a rendszer csomagkezelőnek meg kéne találnia) -CCCP kodekpakk és médialejátszó (optimalizáltabb CPU igény tekintetében, mint a VLC media player, és mindent lejátszik) -HandBrake program a tömörítéshez -OpenShot video editor (ezzel csak ismerkedek)

A Gopro saját programja ingyenes de regisztrálós, és internetkapcsolatot követel magának, és nem igazán tartom eddig használhatónak, vagy legalábbis nem lehet rájönni a használatára. Meg aztán privacy okokból inkább nem engedek ki semmit a netre (a tűzfalon) amit nem muszáj.

Leginkább egyébként jobban szeretek screenshot-okat kivenni a videókból.

Elküldve: 2016.11.02. 11:43 colew 

  • colew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 71

Azért széles a látószög, mert ha nem lenne az, akkor minden, amit vesz, csak a 10-15 méterre lévő tárgyak lennének, olyanok, amit te látsz, az semmi. Ez nem divat, ezért sportkamera. Nem is értem ezt a kijelentést, "divat" a széles látószög :DDDDD

Elküldve: 2016.11.02. 10:04 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Nagyjából mindegyik széles látószögű, szóval ez bukó lesz :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!