agyváltós-láncváltós hibrid bicikli láncfeszítővel

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2018.01.30. 09:29 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Van egy 3 sebességes agyváltóm, aminek kicsi a kapacitása és gondoltam, felturbózom elől egy 2 vagy 3 sebességes hajtóművel. Viszont, ahhoz, ugye kellene valamiféle lánctartalék, hogy a legnagyobb és legkisebb tányéron is feszes maradjon a lánc, és váltani is tudjak. Namármost, kinéztem, a Shimanonak van egy Alfine CT-S510 láncfeszítője, de arról semmi nem derül ki, mennyi a fogkapacitás, lehet-e egyáltalán így megoldani és egy hibrid bringát összerakni, stb. Akinek van ilyesmi tapasztalata és megosztaná velem, vagy úgy, általában ilyen hibrid kecskét üzemeltet és arról írna néhány szót, hálás lennék.

Köszi, üdv: Gyuri

Elküldve: 2018.01.31. 23:02 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@GeoMan: Ha a legkisebb és a legnagyobb tányér között nem nagyobb a fogszámkülönbség 16 fognál, akkor jónak kell lennie szerintem.

Elküldve: 2018.01.31. 07:04 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

Igen, abszolút jogos, alapvetően a CT-S500-ra gondoltam, csak véletlenül az 510-et linkeltem be. :) De akkor ezek szerint azzal menne, Neked is az a véleményed. Most közben még azon is gondolkodtam, hogy az agyváltó, ami egy Sturmey Archer AWC, láncvonala 45 mm, így majd még variálnom kell elől is, meg lehet, távtartózni hátul, hogy mindkét helyen kijöjjön ugyanaz a láncvonal. Ez elvileg ok, viszont szerinted ha előlre esetleg nem is 2, hanem mindjárt 3 lánctányérost raknél, vajon kibírná azt is ez a láncfeszítő? A Shimano 47,5-ös szabvány láncvonalával azt nagyon egyszerűen meg tudnám akkor oldani, met akkor csak betennék hátra egy 2,5-es anyát, cserébe nagyon tutin ki tudnám tágítani a hajtásom kapacitását... :)

Elküldve: 2018.01.30. 17:13 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@GeoMan: Közben látom, hogy a CT-S510 adatlapján rajta van, hogy "This product is for single front chainwheels only.", tehát elöl csak 1 tányér lehet. A CT-S500 lesz a barátod.

Elküldve: 2018.01.30. 17:11 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Szerintem ehhez a Shimano CT-S500 kell. Amit te linkeltél tuti nem jó, ennek viszont egész hosszú kanala van, akár jó is lehet. Elöl 16 fogkülönbséget tud kezelni.

http://www.shimano-france.fr/media/techdocs/content/cycle/SI/Nexus/CTS500/50D0A-001_CT-S500-EN_v1_m56577569830638106.pdf

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!