Aliexpress.com - rendelt már valaki innen?

1-40 (40 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.13. 23:13 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

http://www.aliexpress.com/

Valaki rendelt már innen bármit is? Olyasmi mint az ebay, de én még nem ismerem, nem rendeltem sose, viszont nagyon jó áron adnak bringás ruhákat, kesztyűket, így bepróbálnám. Ha valakinek van tapasztalata az oldallal kapcsolatban ossza már meg velem legyen oly' kedves :)

Elküldve: 2017.08.25. 23:30 Tomedlee 

  • Tomedlee avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Alin eddig vásárolt cuccok Kínából jöttek.Oroszországból rendelt e már valaki?Ha igen,milyen megbízható?

Elküldve: 2016.10.13. 22:39 RideToLive 

  • RideToLive avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 1

Mennyire kultiválja a PayPal-os fizetést? Egy itteni komment megerősítésére/cáfolásra lenne szükségem a témában, előre is köszönön: http://veszo.com/forum/aliexpress Remek ár/érték arányú bringás dolgok is vannak az Aliexpress oldalain, ahogy elnéztem, csak bizonytalan vagyok a fizetési módokkal kapcsolatban. Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Elküldve: 2015.10.01. 18:30 SZoli 

  • SZoli avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

@dr.anonimus: Köszönöm, hogy a válaszaiddal segítettél megkönnyíteni a döntésemet. Mindenkinek köszönöm a segítséget! Üdv: Zoli

Elküldve: 2015.10.01. 00:56 amagonia 

  • amagonia avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@dr.anonimus: Eddig nekem sem kellett még egyszer sem áfát vagy vámot fizetnem, de benne van a pakliban. Az is durva hogy DHL-el egy hét alatt itt van a csomag, sokszor olcsóbb és gyorsabb is mint EU-n belülről rendelni.

Elküldve: 2015.09.28. 22:37 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@SZoli: Én úgy kalkuláltam, hogy áfát kell fizetni. De meglepő módon nem kellett. A turpisság ott volt hogy a feltüntetett ár a csomagoláson 20 dollár volt szemben a valós 26-tal ami áfaköteles lett volna. Nem hülyék ezek kínában, kell nekik a pozitív visszajelzés.

Elküldve: 2015.09.28. 22:06 SZoli 

  • SZoli avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

@amagonia: Köszönöm a tájékoztatást. Még annyit kérdeznék, hogy az ÁFA illetve vám fizetéssel kapcsolatban mit kell tudni? Azt olvastam, hogy kb 22 euro összegig nem kell sem vámot sem áfát fizetni, 22 euro felett azonban 27% áfa fizetési kötelezettség terhel. Illetve 45 euro felett, ha ajándékként postázzák. Mire számíthatok? Üdv: Zoli

Elküldve: 2015.09.27. 22:13 amagonia 

  • amagonia avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@SZoli: Még annyi hogy addig ne jelöld megérkezettnek a csomagot (Confirm delivery) az Aliexpressen míg ki nem derült hogy minden rendben van-e. Ha gond van, más a méret vagy valami, akkor jelezd az eladónak és az Aliexpressnek is a problémát, ha az eladó nem törődik vele akkor az Aliexpresstől még visszakaphatod a pénzed, ugyanez igaz a Paypelre is, ha azzal fizettél akkor még hetekkel később is jelezheted hogy nem volt okés a biznisz, a paypal szinte mindig a vevő pártjára áll és visszaküldi a pénzed.

Gyakran rendelek kínából (ötvennél biztos több csomagom volt már) több weboldalról is, és eddig egyedül a dx.com-al volt bajom, pénzt nem akarták visszaadni egy hibás terméknél, többször is volt olyan hogy nem felelt meg a leírásnak valami, a negatív véleményeimet meg egyszerűen nem jelentették meg.

Elküldve: 2015.09.27. 07:58 SZoli 

  • SZoli avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

@amagonia: Köszönöm, ez azért ad némi biztonságot. Szia

Elküldve: 2015.09.27. 07:54 SZoli 

  • SZoli avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

@sandorp9, dr anonimus: Köszönöm a segítségeteket. Üdv: Zoli

Elküldve: 2015.09.26. 22:35 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@SZoli: Én onnan vettem mezszettet. Méretben számolj rá plusz 1 betűt. Minőség se az igazi, félrevarrták a nadrágom egyik paneljét ezért csak az egyik farpofám alatt volt szivacs. Egy ügyesebb varrni tudó ember 1 óra alatt helyrepofozta, de azért kicsit bosszantó volt. Ám még így is megérte.

Elküldve: 2015.09.26. 17:03 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@SZoli: hali, én dzsekit vettem, először egy XL-eset, kicsi lett, de mivel nem sokkal, így rendeltem egy XXL-eset, ami ugyan akkora volt... ruhát/cipőt inkább csak itthonról és próbával veszek, inkább spórolok máson...

Elküldve: 2015.09.26. 15:41 amagonia 

  • amagonia avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@SZoli: Hali. Az Aliexpress olyan mint a Vatera vagy az Ebay, több eladó árulja rajta a saját portékáját, úgyhogy változó. Viszont ha nagy a méretbeli eltérés az eladó által megadottakhoz képest, és az eladó vállalta hogy visszafizeti a pénzt ha "Product is not as described" akkor jó esélyjel vissza kaphatod a pénzed.

Elküldve: 2015.09.26. 10:55 SZoli 

  • SZoli avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

Sziasztok! Bringás mezt rendelt már valaki aliexpress.com-ról? A méretbeli eltérés érdekel elsősorban. Kisebb vagy nagyobb méretet kell rendelni, és mennyivel kisebbet/nagyobbat, mekkora a eltérés? Milyen a minősége? Üdv: Zoli

Elküldve: 2014.05.06. 16:46 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@Knight_: Azért ez nem mindig van így. Az országútim kormánya például egyértelműen az FSA K-wing kormány másolata, és most már évek óta használom, a legnagyobb megelégedéssel, tökéletes cucc. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy a Merek gyakorlatilag "márka" a nonamek között, náluk komoly tesztelésnek vannak alávetve az alkatrészek, erről több video is van a neten. De egyébként jogos az aggodalmad, én is fürödtem már be kamu Most (Pinarello) nyeregcsővel régebben.

Elküldve: 2014.05.06. 07:40 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Az a legnagyobb baj, hogy a hamisítvány készítésénél mindig a kinézet másolása a fő cél és nem a minőségé. Az én bicómat is biztos feldobná mondjuk egy szénszálas FSA kormány, de sajnos az eredetihez pénzem, a másolathoz bátorságom nincs :D.

Elküldve: 2014.05.05. 22:26 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@tiberius: Persze, az Alin a cuccok 99%-a valamiféle kamu/másolat, ez nem újdonság annak aki böngészte már pár órát az oldalt. De ettől még lehet jó cuccokat kapni náluk, példának okáért a Solarstorm lámpák, vagy a legutóbbi szerzeményem, karbon nyeregcső: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14383&id=14&pp=mygl

Elküldve: 2014.05.05. 20:26 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@pdenes: Az Alin nehéz eredeti cuccot kifogni.Rákérdeztem egy 100% ban eredeti termékre,hogy garantáltan eredeti e és azt a választ kaptam,hogy az eredetivel megegyező.Tehát nem az.Nagyon csábító termékek vannak észveszejtően jó áron de szerintem elég kockázatos hacsak az adott termék visszajelzéseinél nincs egy halom "perfect" "excellent" jelző.Szerintem az ebay megbízhatóbb oldal és mivel általában nem ingyenes a posta így gyorsabb is(8-14 nap),mint a China Mail vagy mi a fene.

Elküldve: 2014.05.05. 20:16 rvlaca 

  • rvlaca avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 5

Sziasztok, én rendeltem "ritchey karbon" kormányt és stucnit. Pocsék utánzat, még ha jó minőségű utánzat lenne ennyiért megéri, de így pénzkidobás volt sajnos. Egyáltatlán nem ajánlom.

Elküldve: 2014.05.05. 16:39 sandor75 

  • sandor75 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

Ha valaki rendelne mostanság,beszállnék ha lehet. Egy dolog miatt nem nyitnék számlát....köszönettel!

Elküldve: 2014.04.09. 18:37 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@johnny336: Alá tudom támasztani, régen simán átjött minden, ma már a pár dolláros mütyür is bekerül a vámudvarba. A cucc értékét pedig gyönyörűen ki tudják deríteni számla és minden nélkül, nekem is úgy benyögték fillérre pontosan a vázam árát, hogy csak pislogtam. Egyszerűen rákeresnek a neten és ugyanazt találják amit mi..azért ott sem agyhalottak dolgoznak :)

Elküldve: 2014.04.09. 12:31 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@muhaha: Ajándék: pár éve még működött, már nem. Megfogják vámon, értesítik a címzettet, hogy igazolja az áru értékét - akárhogyan. Addig pihen a vámraktárban.

Számla lesz róla, ha más nem, akkor paypalon.

Elküldve: 2014.04.09. 12:21 muhaha 

  • muhaha avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@johnny336: Az értékét és a szállítás költségét honnan fogja tudni a vámos? Nem írják rá. Számlát se állítanak ki róla. Ajándékként érkezik.

Elküldve: 2014.04.09. 09:51 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Patrícia: szerencse is kell hozzá. Sokáig nem állították meg cuccaimat Kínából. Aztán egyszer elkapták, azóta kb. folyton - értéktől, mérettől függetlenül.

22 EUR értékig nem kell fizetni semmit.

22-150 EUR között ÁFA-t fizetsz, amit a termék értékéből és szállítási díjból számítanak ki. Illetve 1200 HUF eljárási díj.

150+ EUR esetén a terméktől is függ, hogy milyen vámértéke van, ez alapján kell az értékének bizonyos százalékát, valamint ÁFA-t fizetni.

Elküldve: 2014.04.08. 22:30 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@Patrícia: Hát az attól függ milyen értékben rendelsz. Ha valami nagyobb/ értékesebb dolgot rendelsz akkor sanszos, hogy meg fogják vámolni, az én vázammal is így tettek.

Elküldve: 2014.04.08. 22:25 Patrícia 

  • Patrícia avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Ha szeretnéé az oldalrol rendelni , vámot is kell fizetni?

Elküldve: 2014.03.17. 19:00 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@rvlaca: Paypallal sajnos nem, webmoney-en keresztül tudsz fizetni, vagy direktbe kártyával. A cuccok java nyilván nem eredeti, nem kell hiú ábrándokat kergetni :) Én most egy ilyen nyeregcsövet rendeltem: http://www.aliexpress.com/snapshot/6029390168.html

Ennyiért nyilván nem eredeti, de ahogyan a hasonló eredetű karbon kormányommal nem volt gond, úgy szerintem ezzel sem lesz.

Elküldve: 2014.03.17. 09:17 rvlaca 

  • rvlaca avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 5

@pdenes: lehet paypal-lal fizetni? mik a tapasztalataid a cuccok eredetiségével kapcsolatban? rvl

Elküldve: 2014.03.16. 21:10 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

Szia!

Köszönöm, azóta én is belejöttem az Alizásba, és én is sok cuccot rendeltem már innen, többekközt egy vázszettet is :) Most épp egy nyeregcső van úton. Egyébként tényleg nagyon jó oldal, sok cucc potom áron van, sokkal olcsóbban mint mondjuk az ebayen, annyi, hogy a postázási idő elég hosszú mivel kínából jönnek a cuccok, de szerintem megéri azt a kis plusz időt, ha épp nem égetően sürgős ami kell.

Elküldve: 2014.03.16. 21:04 rvlaca 

  • rvlaca avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 5

Sziasztok, kérek segítséget, ilyen jellegű cuccot rendelt vki aliexpress-ről: http://www.aliexpress.com/store/product/2014-full-carbon-fibre-MTB-bicycle-bike-Parts-rise-handlebar-stem-top-caps-seatpost-Seatpost-clamp/104784_1614069048.html árban már annyira jó, hogy gyanús! Eredeti lehet? Esteleg rendelt már ilyet vki, ebben az esetben mi a tapasztalata? Előre is köszi! rvl

Elküldve: 2013.07.14. 21:15 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@pdenes: igen.

Elküldve: 2013.07.14. 21:03 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@outlaw512: webmoney-el fogok fizetni, kártyát azért nem szívesen használok ilyen oldalakon. Hogyan értesítenek? e-mailben?

Elküldve: 2013.07.14. 20:58 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@pdenes: Mivel akarsz fizetni? Én visával szoktam mondjuk,de értesitenek ha fizetned kell.

Elküldve: 2013.07.14. 20:38 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@outlaw512: Az mondjuk elég combos :) Annál jöhetne gyorsabban is :D

Még egy kérdés: A kesztyű amit láttam ma pont akciós lett és így majdnem a felébe kerül az amúgy is baromi olcsó árnak. Meddig szoktak tartani ezek az akciók? Mert a webmoney accomon most pont nincs suska, nem szeretnék emiatt lecsúszni róla. Mondjuk a rendelésem elvileg le van adva, csak ki kell fizetnem.

Elküldve: 2013.07.14. 20:33 Mclarenes Öcsi 

  • Mclarenes Öcsi avatar
  • sima XC-s
  • Miskolc-Bikers csapat
  • Miskolc-Bikers csapat
  • hozzászólások: 19

@pdenes: Örülök ha segíthettem

Elküldve: 2013.07.14. 20:30 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

Próbáld ki nyugodtan! UI:Nálam a china posta csúcs 52 nap volt.

Elküldve: 2013.07.14. 20:28 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@Mclarenöcsi: Jólvan, akkor kipróbálom :) Köszi!

Elküldve: 2013.07.14. 20:27 Mclarenes Öcsi 

  • Mclarenes Öcsi avatar
  • sima XC-s
  • Miskolc-Bikers csapat
  • Miskolc-Bikers csapat
  • hozzászólások: 19

@pdenes: Én amiket eddig rendeltem China Postal jött Legfeljebb egy hónap de azért ennél hamarabb ide szokott érni.

Elküldve: 2013.07.14. 14:46 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

akkor király, ezek szerint megbízható az oldal :) kiszallitas ideje hogy szokott kinézni? nyilván attól függ honnan jön a cucc

Elküldve: 2013.07.14. 11:07 Mclarenes Öcsi 

  • Mclarenes Öcsi avatar
  • sima XC-s
  • Miskolc-Bikers csapat
  • Miskolc-Bikers csapat
  • hozzászólások: 19

@pdenes: Szia! Én már rendeltem innen elég sokat.Hasonló oldal mint a vatera. Megrendeled a terméket elutalod az összeget az ali addig visszatartja a pénzt amíg a megrendelt terméket meg nem kapod és visszaigazolod hogy minden hibátlanul megérkezett,jó a színe szóval pont az amit megrendeltél.Szóval jobb mint a vatera.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!