Alkatrészvásárláskor mennyire veszitek figyelembe a cég nézeteit?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2012.07.06. 11:02 bazsibike 

  • bazsibike avatar
  • virsli gumis/oútis
  • mónika crew csapat
  • mónika crew csapat
  • hozzászólások: 37
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Még régebben olvastam egy Vígh Barna interjút, amiben arról kérdezték, hogy (cipő)vásárláskor számít-e a csapat, illetve a cég nézetei, az általa támogatott dolgok.

Az elmúlt napokban megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy vajon mások is figyelnek arra, hogy az adott cég csapatában milyen emberek vannak, milyen videókat ad ki, és hogy úgy általánosságban, milyen a cég.

Ti figyelembe veszitek-e egy alkatrész kiválasztásakor, hogy a gyártónak milyen emberekből áll a csapata, milyen versenyeket támogat, milyen helyekre küldi el a cég a rider-eket, és emiatt például vártok egy hónapot, hogy olyan alkatrészt kapjatok, amelynek a gyártója nektek nagyon szimpatikus, vagy "amelyik van, és jó, azt veszem" alapon vásároltok?

Elküldve: 2012.07.24. 01:59 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@bazsibike: én figyelembe szoktam venni de nem akkora súllyal. pl wtp-nek rendezett weblapja, jó riderei és hírneve nomeg video is vannak, alkatrészben még sem annyira kiemelkedő mint várnánk.

de pl egy bonedeath biztos jobban birja mint egy total mert a csapat miatt olyan alkatrészt gyártanak amik valamennyire bírják a saját felhasználásukat. De mivel minden cég a profitra hajt ezért nincs örök életü alkatrész. Bele van kalkulálva hogy 2-3 évnél sehogy se bírja tovább.

De alapvetően nem a márkát nézem. Éclat-ot imádom mégse vennék belöle markolatot,müanyagpedált vagy ülést. Ody és sunday is bejön de kormányukat nagyívben kerülöm illetve több cuccukat is :D mondjuk vannak gyártók akinél mindegy mit gyártana nem venném mert kiismertem öket és ránézésből látom hogy szar pl KHE!!!! és az eastern bár ez külalakra eléggé megtévesztő már :D

bazsibike én úgy vonom le a következtetést egy márkáról vagy bicosról hogy megnézem a simpel session-t. ott nem vehetnek fel egy trükköt 1000x mert egyből látod hogy ez biza nem patent, illetve jobban utánna járok a ridereknek. pl odysseyXeastern szponzorált Gary Young-nak a vázon kivül semmi sem eastern.... az is csak azért mert nem gyárt az ody

Elküldve: 2012.07.06. 12:22 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@bazsibike: ha nem hozzák be Magyarországra akkor rendelek külföldről =) Lásd a bringám ;) Sok olyan alkatrészem van meg volt már, ami itt magyarba még sehol nincs, és nem is lesz.

Elküldve: 2012.07.06. 12:14 bazsibike 

  • bazsibike avatar
  • virsli gumis/oútis
  • mónika crew csapat
  • mónika crew csapat
  • hozzászólások: 37

@spank309: szerintem ha egy cégnek egy nagyon jól összerakott csapata van, akkor az alkatrészek minősége is teljesen elfogadható. az meg más kérdés, hogy behozzák-e Magyarországra is a profi, jó minőségű alkatrészeket.

Elküldve: 2012.07.06. 11:50 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Szerintem ez egy hülyeség, nem azért veszek alkatrészt hogy másokat támogassak, mert kit érdekel hogy a cég mit csinál, gyártson jó, tartós alkatrészeket aztán ennyi más nem érdekel egy mezei ridert. Szerintem. Most ha te megveszel egy neked színpatikus márkát ami szar az miért jó? mert támogat másokat, közben meg full szar minőséget gyárt? ebben mi a jó?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!