Alu merev villa vs kinai karbon

1-10 (10 hozzászólás)

Elküldve: 2023.06.08. 13:53 kecsua 

  • kecsua avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

sziasztok! 29es mtbhez keresek merev villát,mi lenne az ideális választás? Engedjem el a noname karbont?

Elküldve: 2023.06.15. 15:49 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@fpeter: Főleg, hogy a Trifox gyárt is nagyobb márkáknak.

Elküldve: 2023.06.15. 15:39 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 337

@bl4ckv0id: Nem nagyon írják ki. Ha pl a Trifox kínai cégnek megéri eladni 120€-ért a villát, gondolom jó haszon lehet a 600€ Ritcheyen.

Elküldve: 2023.06.15. 14:56 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@fpeter: Igen a legtöbb kínai. Kíváncsi lennék hol készül a drága Ritchey WCS villa. Gyanítom nem 'made in USA'.

Elküldve: 2023.06.15. 11:58 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 337

Én hónapokig kerestem merev villát (29er, Boost, Carbon, olcsó). Érdekes feeling. Nem mindenkinek való. Rossz időjárási körülmények között gyorsan visszahozza az árát, mert kíméled vele a teleszkópot és ritkábban kell szervizeltetned. Szerintem a legtöbb karbon villa kínában készül, max. a címke tér el. 150-500€ között mennek.

Elküldve: 2023.06.15. 10:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@bl4ckv0id: nekem pont az M5L van, ami ahogy említetted is, egy 100 mm-es telóval megegyező magasságú (igaz az üzemszerű beülés nélkül), így a váz geometriáját sem cseszte el.

Elküldve: 2023.06.08. 22:54 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@kecsua: Az lemaradt, hogy van Mosso karbon villa is, az is "márkás", csak azt sem kapni Kínán kívül sehol. Így ha rám hallgatsz vagy Mosso vagy Trifox karbon villát veszel vagy használtan ha kifogsz Niner, Ritchey vagy Enve karbon villa lenne a legjobb.

Elküldve: 2023.06.08. 22:50 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@Krupcheck: A Mosso elismert gyártónak számít, így az nem lutri. Egyébként kapni hasonlót a Force márkától is, ami ugyanolyan OEM kínai, mint a Mosso. A Force 29" még jobb is, mert a beépítési magassága 470 mm, ami sokkal közelebb van a 100 mm telóhoz (az átlag 475 mm). A Mosso M5 csak 435 mm. Létezik persze hasonló M5L néven csak azt Európában nem nagyon hozták be. Mondjuk a BikePro már nem árul Mosso M5-t sem.

Kínai karbon villa téren vannak megbízható márkák. Ilyen például a Trifox. 60ezer körül kapni, ami egy Niner RDO mellett aprópénz. Másodvonalas gyártóknál meg Toseek meg OG-EVKIN, amikről van rengeteg (pozitív) tapasztalat.

Ezen én is sokat rágódtam, mert az XCM30-at mindenféleképpen cserélni akartam. A Force alu villát akartam berendezni, de Muzikeren találtam Black Friday akcióban Suntour NCX-D Air 63 mm telót. Ezt vettem meg végül,nem sokkal drágábban, mint egy merev alu villa (Force 40k, Suntour 46k volt). Nem csalódtam benne szépen mozog, városba bőven elég a 63 mm travel. Így a merev villából nem lett semmi. Egyébként is karbon kormányt (Race Face Next, Funn Black Ace) akartam a merev villa mellé venni, hogy kompenzálja a villa ridegségét.

Elküldve: 2023.06.08. 14:26 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ugyanezt a kérdést én is feltettem magamnak a legutóbbi bringaépítéskor.

Csábító volt, de nem vettem noname karbon villát. Még neves használat is csak nagyon átnézve mernék. Túl könnyű elrontani a gyártását, és baromi csúnya baleset lehet belőle.

Végül egy Mosso aluvilla került a bringámba, kínai az is, de egyes verzióit forgalmazzák itthon is, meghát egy egyszerű, nem is nagyon agyonkönnyített alu villa, szóval nem egy rettenetesen nagy kockázati faktor. Viszont még mindig jóval könnyebb, mint egy teleszkóp, nomeg karbantartást sem igényel. Rázni ráz, ez tény, egy karbon biztosan kényelmesebb, de ez olcsóbb is, meg nem is életveszélyes.

CroMo lehet még jó megoldás, sokkal rugalmasabb, mint az alu, emiatt a kormány is kisebb terhelést kap (meg te is), de az elég ritka, meg moslék drága.

Elküldve: 2023.06.08. 14:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

Engedd, ne játssz az életeddel.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!