Arc maszk tapasztalatok?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2020.02.13. 18:45 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

A problémám az, hogy 15fok alatt, ha egy óránál többet tekerek, akkor gyakran arcüreg gyulladást kapok. Valamint a torkom sem tolerálja azt, amikor egy emelkedőn felfelé zihálva lélegzem be a hideg levegőt. Mi erre a megoldás? Teljes fej-arc maszk? Csak a szájat, orrot védő maszk? Netán csak egy kendő a szánk elé? Szeműveget hordok, tehát fontos, hogy annak viselése akadálytalan legyen.

Elküldve: 2020.04.10. 19:14 Bóka János 

  • Bóka János avatar
  • hozzászólások: 1

@azaki71:

Elküldve: 2020.02.21. 21:37 N. István 

  • N. István avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Ha bírja a bőröd, kipróbálhatod zsírosabb arckrémmel bekenni indulás előtt a problémás részt, érkezés után lemoshatod, tehát nem kell drága. Én mínuszoknál használom, érezhetően szigetel.

Elküldve: 2020.02.21. 15:06 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: Bocsánat, nyilván nem voltam elég pontos. Sajnos az orr, bal arcüreg részem érzékeny, de nyilván a 15 fokot ezt úgy kell értelmezni, hogy az éjszaka még -1 fok volt (halastavak befagyva), az erdőben 6-9fok, kint a szélcsendes zónákban meg 15fok a max hőmérséklet. (vagyis ritkán vagyok 15fok közelében) Személy szerint a száraz 30-35fokban bringázom a legjobbakat, más emberek meg olyankor dölnek ki és kánikuláznak. A megoldás az lett, hogy vásáróltam egy Decathlon kerékpáros csősálat, amit az arcom elé tudok húzni. És remekül bevált, nagyon sokat számít a használat.

Elküldve: 2020.02.21. 11:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@azaki71: Ezt a +15 fokot nem igazán tudom értelmezni, de biztos extra érzékeny vagy. Nekem -10-ig nincs ezzel problémám (alatta meg nem megyek, illetve az amúgy is elég ritkán van). De, hogy valamit segítsek is, nézd meg ezt: http://www.airtrim.se/eng/ Ezt direkt erre lett kitalálva. Igaz -20 körüli hőmérsékletre, vagy alá, de nyilván jó melegebb hőmérsékleten is. Északí sífutók használják leginkább. Nekem nincs vele tapasztalatom, szóval csak egy tipp volt.

Elküldve: 2020.02.14. 08:54 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Sisak alatt hordok polár fejvédöt, az bevált. Hüvös idöben már kis intenzitásnál is hamar eldugul az orrom, aztán jön torok fájás és hasonlók, így a belélegzet hideg levegő mérséklése mindenkép fontos. Simaszk, oké. Köszönöm.

Elküldve: 2020.02.13. 19:11 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Símaszk, balaklava tökéletes megoldás, munkavédelmi füldugóval ha érzékeny a füled(nekem az, 15 fok alatt a menetszéltől is képes panaszokat okozni) , vagy sisak alá való fejvédővel. Egyébként ne zihálásig hajts télen, ilyenkor sokkal inkább alapozni kell :) Hagyd a nagy intenzitást tavaszra-nyárra, mások sem zihálva hajtanak ilyenkor mert nincs értelme :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!