Author Reflex vagy Author Stratos jó nekem?

Linkelt termékek: Author Reflex, Author Stratos
1-15 (15 válasz)

Elküldve: 2011.04.01. 21:40 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Ezt a bringát néztem ki magamnak, illetve ami még esélyes az az Author Stratos. Amire használnám: városi közlekedés, néha egy-egy túra a budai hegyekbe. 180 cm magas vagyok és 80 kg. A kérdéseim a következők:

  1. Kezdő vagyok nagyon, úgyhogy ne nézzetek hülyének a kérdés(ek)ért :) Mekkora méretű legyen a váz (azt hiszem a vázra vonatkozik a "méret" a speci oldalon)?
  2. Van-e esetleg valami ok, ami miatt ez a két bringa nem megfelelő számomra (az ár nem számít annak :))
  3. Tudnátok-e mondani egy megbízható bringa üzletet budapesten, ahol hozzájuthatok ehhez a csodához és utána a szervizelést is megcsinálják?
  4. Bónusz kérdés: ti melyiket vennétek a kettő közül (és miért)?

Köszönöm a válaszokat! Üdv: Gabesz

Elküldve: 2011.04.04. 17:45 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@gabesz666:

Szerintem felesleges, csak a váltási mechanizmus az, ami eltér, ha jól emlékszem (de ezt már kitárgyaltuk), minden más szinte ugyanaz. (Legalábbis itt a TestBike házon belüli specifikációjában). Egyik Deore hátsó váltós (a drágább), másik Alivio- s. (A Deore egyel jobb szintet képvisel a Shimano háza táján belül, de ilyen használatra, ekkora árkülönbséggel nem indokolt, mert teljesítményben meg nem nyújt annyival többet, meg merem kockáztatni, Te észre sem vennéd...) Talán még a teleszkóp nyomná meg az árát, de azok is egy kategóriát képviselnek úgy gondolom, így nem tudom, mi okozza ezt a nagy árbeli eltérést. Ilyenek, mint pl. a gyárilag adott műanyag pedálok amúgy is cserések pár hónapon belül, vagy már eleve szereltess rá boltban jobbakat...(ez csak jó tanács). Igazából ami még megnyomhatja egy bicaj árát, az az, hogy az opcionális felszereltségben mekkora eltérések vannak eleve (csomagtartó, agydinamós világítás- rendszer, sárvédő, egyéb hasznos kiegészítők), ezt csak te tudod mérlegelni, ha ilyen eltérések is vannak a bicajok között... Egy szónak is száz a vége, ha ugyanaz az opcionális felszereltség, akkor én az olcsóbbat venném meg.

Elküldve: 2011.04.04. 17:00 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@petiboy_24: Most néztem körül az egyes boltokban, hogy mennyiért dobálnak egy Reflex-et és hát eléggé meglepődtem. Majdnem minden boltban 179.000 Ft volt a bringa. A stratos viszont csak 135.000. Vajon megéri azt a +45.000 forintot a Reflex vagy válasszam inkább a Stratost, mert nincs nagy különbség? Igazából nem sajnálom rá a pénzt, de ha csak árnyalatnyi a különbség, amit mondjuk csak egy profibb bringás vesz észre, akkor felesleges volna...

Elküldve: 2011.04.02. 15:31 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@gabesz666: Nekem is pöckölős van, próbáltam már a másik fajtát is, de nekem az nagyon nem jött be...

Elküldve: 2011.04.02. 14:49 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@petiboy_24: Hmm, így kipróbálás nélkül nekem valamiért jobban bejön a pöckölős.

Elküldve: 2011.04.02. 13:40 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@petiboy_24: *akarom mondani szimmetrikusan helyezkedik el... :)

Elküldve: 2011.04.02. 13:28 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@gabesz666:

  • A marokváltó abban tér el a hagyományos "pöckölőstől", hogy itt mint egy motor gázkarját kell tekergetni. Viszont nem teljes tenyérrel, hanem csak a mutató- és hüvelykujj által ívelt marokfogással csavarhatjuk előre- hátra, a kívánt láncváltási pozíciót elérve. A tenyér többi része egy hagyományos fix kormánymarkolaton fekszik fel, ami mellett belül közvetlen elhelyezkedik ez a váltófajta, a kormányon két oldalt párhuzamosan (első- hátsó váltós esetén).
  • A 29 colos bicajok kerékméretükben különböznek csak bármelyik társuktól (ugye anno "nagypapi" Csepelje 28- as volt). Úgymond most kezdenek hódítani MTB kategóriában is, de túra- és trekking bicajoknál inkább elterjedt (lehet). A nagyobb kerék többek között jobban kisimítja az út egyenetlenségeit, a kisebb kátyúkat, nem beszélve arról, hogy egy fordulat alatt hosszabb utat tesznek meg...
  • Ha csak tényleg a fent említett pici túrázást jelenti a "hegyre fel", akkor bőven elég egy olcsóbb trekking is (ezek közt is találni 29"-t).

Elküldve: 2011.04.02. 12:55 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@hefi: Köszi a tippet! :)

Elküldve: 2011.04.02. 12:54 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@petiboy_24: Miben térnek el a 29"-osak ettől? Gondolom az valami hibridebb megoldás, ami terepre jobb, de városba is még elmegy.

Elküldve: 2011.04.02. 12:53 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

@hefi: Nagyon durvulás nem lesz a bringával, a hegyi túrázás alatt azt értem, hogy szép lassan végigmegyünk az útvonalon, lehetőleg kevésbé kemény terepen (nyugdíjas tempóban :)). Sajnos ezen a téren levagyok maradva, azt hiszem és csak a pöckölős váltót ismerem, a marokváltó hogy működik?

Elküldve: 2011.04.02. 08:03 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@gabesz666: közben látom te is újbudai vagy. Itt van egy Author forgalmazó, akik korrektek a vásárlókkal: Bartók B. út 21 (bejárat a mészöly u.-ból)

Elküldve: 2011.04.01. 23:23 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@gabesz666: Azt hiszem hefi tökéletesen leírt mindent, ha jól láttam igazi különbség a két kerékpárban csak a váltókar, így inkább ezeket kell szem előtt tartani, meg hogy tényleg nem akarsz- e picit terepen lejtőzni, mert oda ezek nem a legjobbak geometriailag és a gumit tekintve... Az új 29"- es bicajok felé nem kacsintgattál még? Lehet neked azok is szóba jöhetnének, így, mint teljesen új kerékpár vásárló.

Elküldve: 2011.04.01. 22:48 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@gabesz666:

  1. szerintem neked 20-as kell
  2. ha a túra a budai hegyekbe aszfalton, vagy döngölt földúton lesz, akkor megfelelő. Ha szeretnél kicsit gyorsabban lejönni, akkor lehet, hogy kevés lesz neked a trekking; inkább mtb-k között néznék szét.
  3. nem tudok ilyet
  4. igazából szerintem neked az olcsóbb is megfelelő. Esetleg, ha nem szereted a marokváltót, akkor vedd a drágábbat, mert azon pöckölős váltó van. A marokváltó teljesen jó. Esetleg nem tudsz váltani és fékezni egyszerre, bár erre csak versenyen van általában szükség.

Elküldve: 2011.04.01. 22:00 gabesz666 

  • gabesz666 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 15

Elküldve: 2011.04.01. 21:48 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

hello tegyél ki ide 1-1 linket a bringákról és megmondom, h szerintem melyiket vegyed!!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!