Autós kerékpár szállítók

1-18 (18 hozzászólás)

Elküldve: 2016.02.07. 21:18 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342
Témaindító hozzászólás:

Idén tervezem egy autós kerékpár szállító megvételét. Fő szempont, hogy tartsa rendesen a bringákat, ergo hajlandó vagyok drágább modellt választani. Ki milyet használ, mennyibe került, felszerelhetőség, lámpát mennyire takar ki, éles tapasztalatok, stb. Nagyjából ezekre lennék kíváncsi. Az autóm 5 ajtós, vonóhorgos ('96, Swift).

Elküldve: 2016.02.12. 09:45 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

Elküldve: 2016.02.09. 18:29 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Gergo-83: Kösziköszi az infót! Egyre több helyről jön Menabo tartó infó, lehet nincsenek véletlenek :). Ki is néztem egy modellt, ami nagyon tetszik. Nevezetesen a Menabo Race 2-őt. Baráti az ára egy Thule-hoz képest és sok róla a pozitív kritika.

Elküldve: 2016.02.09. 13:28 Gergo-83 

  • Gergo-83 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 7

@NorBEE300: Szia ! Hátsó ajtóra szerelhető tartóm van, innen rendeltem kb. 2 hónapja: http://menabocsomagtarto.hu/termek/31-menabo-logic-3-kerekpartarto Még mindig akciós (53 helyett 37 ezer), és van belőle 2 vagy 3 bringa számára kialakított típus is. A gyártó szerint elég sokféle autóra jó. (VW Golf 4-esem van.) Eddig csak 2-szer volt kipróbálva, akkor is csak 1 (outi) bringát vittem, de az a tapasztalatom hogy nagyon masszívan tart, rázós úton sem volt semmi gond vele. De nyilván eleve lassabban vezettem a szokásosnál. :-) A tartót kb. 3 perc alatt fel lehet tenni az autóra. Hátsó lámpát nem takarja. Azokon a pontokon ahol a tartó a kocsival érintkezik, gumiborítás van, és a biciklit rögzítő "bilincsek" belső felén szintén.

Elküldve: 2016.02.08. 22:48 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Krupcheck: Le voltam maradva, örvendetes ez a jogszabályváltoztatás! :)

Elküldve: 2016.02.08. 22:00 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@ArtWolf: Ja, csak az ülőlapot is ki kell műteni :). Első körben azért szeretnék tartót, mert Józsi cimborámat fel akarom vinni a Mátrába. Szeretnék kényelmesen odapakolni, mert ha úgy engedik a lehetőségek, akkor egy pár napot fent szeretnék lenni.

@Kraslan: 2 bringa lenne mint állandó utas. A horog miatt azt jobban aposztrofálom.

@Mindenki: Köszönöm a hasznos infókat, ezer hála érte!

Elküldve: 2016.02.08. 21:34 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@ArtWolf: tévedés, KRESZ szerint ez így szabályos. Illetve valami alpont szabályossá teszi.

Ugyanis úgy szól, hogy a rendszámot nem szabad áthelyezni a gyárilag kialakított helyről, viszont egy új szabályban megengedték, hogy szabályosan kialakított helyre rakd. Tehát ha látszik, szabályosan van rögzítve (keret, vagy a rendszám adott területével azonos színre festett fejű csavar), és meg van világítva, akkor oda átszerelheted.

Mivel Magyarországon nem létezik 3. rendszám, ezért evvel a szabállyal tettek pontot a bringaszállítós huzavona végére.

Amúgy ha ez nem lenne szabályos, akkor sehogy nem lehetne megoldani.

A lámpákra nem tudom pontosan hogy van, de valami olyan, hogy "ha eltakarod, akkor kell", ergo egy ilyen, minden funkciót kielégítő lámpatest+a prizmák (az is kell, ha nincs a lámpába integrálva) minden igényt és szabályt kielégítenek.

Elküldve: 2016.02.08. 21:25 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NorBEE300: Minek neked külön tartó, a tapasztalat azt mutatja, befér egy komplett bringa a csomiba is! :D Viccen kívül, ha az első kereket kiveszed, simán be lehet pakolni szerintem kettőt is. Igaz, nem két perc berakni a bringákat... Szóval akkor jössz a Pilisbe tekerni? :D

Elküldve: 2016.02.08. 21:23 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Krupcheck: KRESZ szerint ez nem szabályos, bár persze az egy más kérdés, hogy a gyakorlatban mit szólnak hozzá a rend éber őrei...

Elküldve: 2016.02.08. 20:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Nekem ugyan hátsó ajtóra rögzíthető van, de ami a rögzítéstől független: egy alap Thule (24e Ft volt, szóval olcsó is), de a bringákat tökéletesen tartja. Oda szoktuk húzatni a tetőcsomagtartóhoz (eddig csak avval együtt volt használva), meg a bringákat is lekötjük, mert az ördög nem alszik, de a gumipántos rögzítése is elég jó.

Illetve a világításból nem érdemes megvenni a gyárit, egy kis kreativitással sokat lehet spórolni. Én egy bringahelyet beáldoztam (a csomagtérajtót meg a lökhárítót amúy sem akarom túlterhelni), és a legkülső bringa helyére fogattam be egy csövet, amire a lámpák és a rendszámtartó rögzül, de meg lehet azt úgy is csinálni, hogy a külső bringára akasztod fel.

Kamionos boltban az összes csatlakozó, szerelvény, lámpa, stb. + cső, rendszámkeret kijött 5-6e Ft-ból, szemben a gyáriak brutális áraival.

Szóval ezen a részén sokat meg lehet spórolni.

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=10528&id=10&pp=mygl

Elküldve: 2016.02.08. 20:05 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@NorBEE300: Egész nyugodtan gondolkodhatsz a tetőben, több éven át hordtam négyajtós Swifttel két-három bringát, 2-3-4 személlyel maratonokra, a dombok előtt meg kellett lendíteni, de nem volt veszélyesen billegős.

Elküldve: 2016.02.08. 12:41 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat! Estére átolvasgatom alaposan (per pill gyors ebédszüneten vagyok :D)!

@wins: Mivel egy 820 kg-os Swiftről van szó, így a tetőre szerelhetőset kizárom. Eleve nem a masszívságáról híres az autó, meg az utak se szuperek, félek a kilengéstől. Leginkább a vonóhorgos kivitel tetszik (2-3 bringáig), abból szeretnék egy korrektebb példányra szert tenni.

Elküldve: 2016.02.08. 09:41 wins 

  • wins avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Én is gondolkodom rajta, de a tetőre szerelhető modellben. Azt teljesen kizárod? Nincs tapasztalatom egyik fajtával sem, véleményt szívesen meghallgatok

Elküldve: 2016.02.08. 09:06 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Egyébként, a lámpámat némileg takarják a biciklik, viszont ez nem számít, mert van külön saját lámpája az egységnek. Hétpólusú csatlakozós. A biciklik elhelyezése átgondolást igényel, hogy ne dörzsölődjenek össze, illetve érdemes lehet elforgatni a kormányt, az nyergeket le-fel állítani. Az enyém csak úgy zárható, hogy egy külön zárat kellet hozzá venni, igaz kevesebb, mint 5 ezer forintért. A drágább egységeken a zár alaptartozék, sőt a biciklik is külön zárhatók. Így sem hagynám az utcán sokáig, de egy szálloda parkolójában már ott merem hagyni. Ha a biciklik is fenn vannak, akkor a bicikli biztonsági lánccal rögzítem, de csak megállás után, hogy ne okozzon valami sérülést menet közben. Ilyenre, csak alig volt példa, esetleg ha bementünk egy boltba út közben, ill egy étterembe, ahonnan ugyan valamennyire rá láttunk, de az esélyét is csökkenteni akartam, hogy lekapják a bicajt. Igaz, ahhoz kell vagy két perc. :) Nekem három állásos. ha fenn van minden bicaj, eléggé elmozdítja a kocsi súlypontját hátra fele. Nem mintha különösebben zavaró lenne, hiszen nem száguldozik az ember, de egy kicsit "ügyetlenebb" lesz az autó és "maszatolósabb" a kormányzás.

Elküldve: 2016.02.08. 08:38 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Azt mondom, hogy a Thule egy kicsit túlárazott, de ha még is ez lenne a szimpatikus, akkor ne a legalapabb modelljeiből válassz, mert azokból hiányzik a svéd ötlettesség. Nekem az alap Ride On 9503 van. A célnak megfelel. Most már mégis azt mondom, hogy simán adnék 30-50 ezer forinttal többet egy átgondoltabb rögzítőrendszerrel felszerelt változatért. Pedig ezt a tartót is gyors felszerelni. Szerintem több márka is árul minőségi darabokat. Később egy nagy sportáruházban is láttam olyat ami tetszett és nem volt több, mint amennyiért én vettem. Igaz, nem a legjobb áron jutottam hozzá, pedig akciózott a bolt, de így is 10 ezerrel több volt, mint amennyiért később láttam.

Elküldve: 2016.02.08. 07:58 Tamas356 

Elküldve: 2016.02.08. 07:47 Tamas356 

Elküldve: 2016.02.08. 07:42 Tamas356 

  • Tamas356 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 39

http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=16079&pp=mygl van 2 és 3 kerékpáros kivitel, minden autóra felszerelhető a tág határokban való rögzíthetőség végett 130-140 Euro kb én nagyon meg vagyok elágedve vele, szállítás után könnyen összecskható, és csomitartóban kis helyet foglal http://www.saris.com/product/bones3

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!