Avid BB5 fékbetétek állapota, csereérett? Milyet vegyek?

Linkelt termék: Avid BB5
1-19 (19 válasz)

Elküldve: 2013.09.23. 13:50 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30
Témaindító kérdés:

Helló! Nekem van egy Avid bb5 160mm tárcsafékem, napokban állítottam rajt, mert már nem igen fogott és állítás után sem mondanám hogy úgy fog ahogy kell. kivettem a betéteket lefényképeztem, valaki jobban hozzáértő embere nézze meg legyen szíves. Tervbe volt már hogy lecserélem és most, hogy kivettem hát szerintem kell is a csere. Van betét amit ajánlotok, megéri? 3000 körül gondolkoztam rá költeni. Bringát terepen és normális úton használom, dobokon stb, oda azért kella fék, illetve tegyük hozzá, hogy első fék még nincs a bringán így nagyobb a terhelés a hátsón.

kép: http://img1.imagebanana.com/img/w0oki5so/DSC_0185.jpg

Elküldve: 2013.10.08. 23:08 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@dirtfan: az első féket bekötettem már, vettem 1 szett BB5 ös avidot ami votl is rajt. Bowdenből alligator volt azt hisze, jagwire házzal.

A lényeg most a cserélt hátsó tárcsán van. Én is ugylátom ahogy lenntebb írták, hogy kicsit megégett. A pofák is feketések voltak, de azokat lecsiszoltam már. viszont ezzel a tárcsával mit tudok kezdeni, hogy használható legyen a fék, mert nem fogott semmit.

Elküldve: 2013.10.08. 19:30 dirtfan 

  • dirtfan avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 47

Bovdenből jó a 200 forintos rozsdamentes, vagy 300 forintos aligátor, vagy saccon vagy valami ilyesmi, viszont lénye rozsdamentes bovden legyen, meg a shimano bovdenek amúgy se jók tapasztalatom szerint, a fék bekopása sok idő, még vérszemet nem kaptam, (vettem új tárcsát, betétet)és is sokat csiszolgattam, de csak rövid ideig volt megoldás... leginkább új pofák+zsírtalanított tárcsa. De használt tárcsával, lassabban kopik össze!

Elküldve: 2013.10.08. 19:08 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

Helló! Itt egy normális a kép a tárcsáról. Mivel tudnám lekezelni, hogy jó legyen, fogjon. Milyen zsíroldó stb., illetve a pofákat megcsiszoltam.

http://img1.imagebanana.com/img/kcych1zz/DSC_0196.jpg

Elküldve: 2013.09.28. 13:33 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

Még annyit, hogy milyne leső bovden lenne jó? olvastam olyat hogy az acélos nem a legjobb.. http://ebike.hu/termekek/fek/fekalkatresz/fekbowden/105553_shimano-fekbowden-16-1700mm/ ilyen shimano jó lenne?

Elküldve: 2013.09.27. 21:50 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

ma megjött az új szett fel is dobtam, beállítottam. Bejáratásról mit kell tudni? google nem sok mindent dobott ki... majd a régi tárcsát lefényképezem, és megmutatom normális teljes egészben. Milyen zsíroldó lenne jó? hol tudnék venni hogy lepucoljam?

Elküldve: 2013.09.26. 19:43 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Smirglivel nehogy csiszold a tárcsát! Egyrészt tök fölösleges, másrészt pedig ronda lesz a tárcsád. Az alkohol vagy a multi zsíroldó is elég. A fékbetét már más tészta, ott érdesebb a felület ezért nagyon jól beletud ragadni a zsír vagy a kosz, bár nekem multi zsíroldóval 100%-osan kijött az olaj csak türelem kérdése:)

Elküldve: 2013.09.25. 20:14 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@meridásgaluska: ezt megpróbálom majd köszi! Tárcsának nem lesz baja a smirglitől? van itthon 80as meg nem tudom milyen a másik de az elég finom, nem olyan durva mint a 80as.

Kérdés: Első fékhez mekkora vagy milyen bovden kell? nem tudom milyet vegyek, nem tudom mekkora kell, Ebike-on nézelődöm de nem tudom a méretet mi lenne a jó. Ha valaki tud rá mondan ivalamit azt megköszönném!

Elküldve: 2013.09.25. 17:57 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@Segesdy: fékbetét és tárcsa 100%os alkohollal letisztít aztán megcsiszolni mindkettőt smirglivel ha rendesen be van állítva akkor ezek után nem kellene h bekopás után ne legyen fékereje

Elküldve: 2013.09.25. 17:47 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@sipi88: Nem tisztítottam a tárcsát, de féktisztító jó az ilyen égésre vagy mi a módja?? Vettem egy új szettet mindennel együtt(féktest, + tárcsák) első hátsó. szóval mindenhol lesz. ezt lefogom venni de havernak nem akarom majd úgy eladni h nem jó.

Elküldve: 2013.09.25. 17:26 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Na megtisztítottad a tárcsát?:) Nekem ez alapján http://img1.imagebanana.com/img/1qd66mfr/DSC_0188.jpg úgy tűnik mintha megégett volna, de nem vagyok benne biztos.

Elküldve: 2013.09.24. 18:44 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

Itt vannak a képek a tárcsáról mind 2 oldaláról. Am igen vannak dobok elég nagyok és párszor elengedtem lefelé a szekeret és mivel csak hátsó fék van, első nincs így eléggé megvan terhelve.

Képek: http://img1.imagebanana.com/img/zlbyn46r/DSC_0189.jpg http://img1.imagebanana.com/img/1qd66mfr/DSC_0188.jpg http://img1.imagebanana.com/img/k9tmjz4d/DSC_0190.jpg

Elküldve: 2013.09.24. 17:24 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Lehet hogy szét égetted a tárcsádat, a betétekkel semmi baj sincs az biztos. Ha hosszú lejtőn mentél lefelé és sokat fékeztél ez könnyen előfordulhat. Kaphatunk egy képet a tárcsáról is?

Elküldve: 2013.09.24. 15:18 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

No lecsiszoltam rendesen, visszatettem, de a fékhatás kb 10% :/ nem tudom miért nem fog úgy ahogy kéne.. súly alatt kb nem fog semmit. tárcsa zsíros lenne? de nem volt hozzányúlva, meg semmi olyan... bepróbálom majd h veszek új betéteket..Mást nem tudok, féktisztító sincs itthon hogy lenyomatnám. lehet valami sarat bekapott ovlna vagy ilyesmi? mert napokban elég nagy dagonáyban mentünk haverral.

Elküldve: 2013.09.24. 13:03 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Nekem egyszer olaj került rá. W5 multi zsíroldóval alaposan megtisztítottam a betéteket és a tárcsát utána jó lett.

Elküldve: 2013.09.24. 05:45 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Segesdy: Be van kicsit égve. Csiszold meg, reszeld le picit az élét körbe. Próbáld ki. A vastagsága így szemre nem indokolja a cserét.

Elküldve: 2013.09.24. 00:06 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

@sipi88: Belső fele épp hogy nem ért hozzá, az jó volt beállítva. Eddig nagyon szépen fogott, most az utolsó túra utána ugy éreztem hogy csökkent fékerő, a fékkarnál és a féktesntél is állítottam már amennyit tudtam, msot huztma a bowdenen de nem úgy fog ahogy ezelőtt fogott.. nem akarja megfogni a kereket, vagy cska nagyon nagyon nehezen. Csúszik a tárcsán, ne mfog rá rendesen.

Elküldve: 2013.09.23. 22:35 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Mindkét oldalát állítottad? A féktest belső részén is van egy piros tekerentyű, azzal is lehet állítani. Nekem volt bb5, de sosem volt az igazi a fékereje, sok idő kell neki amíg bekopik. Állítsd a betéteket olyan közel a tárcsához hogy pont ne érjen hozzá.

Elküldve: 2013.09.23. 20:24 Segesdy 

  • Segesdy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30

Valaki?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!