Avid BB5 vagy hidraulikus fék?

Linkelt termék: Avid BB5
1-15 (15 válasz)

Elküldve: 2011.12.10. 13:38 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381
Témaindító kérdés:

most van egy hayes stroker ryde fékem szerintem nem kell részletezni hogy milyen. ( beállíthatatlan a hátsó fékkarjába a tömítés szar..). leakarnám cserléni egy megbízható!! tárcsafékre ami xc-re jó de marad tartalék benne a lejtőzésre is és könnyű beállítani. nézegettem az avid bb5-t meg a shimano br-m486-ot, de ilyen 15-20e ft/fékrendszer árban megbízható féket keresek. hajlok a bb5 felé mert könnyű beállítani és megbízható de a shimanóról meg sok jót hallottam és hidrós csak megbízható e hosszú távon.

Elküldve: 2011.12.17. 17:07 Stifler1996 

  • Stifler1996 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

@Krupcheck:Azzal azért nem értek egyet hogy a Hayes fékek szarok... Itthon van 4 darab Hayes Stroker ACE és mindegyik hibátlan. Sőt havernak is ACE-ei vannak és neki sincsen semmi bajuk vele. Előtte Trail-ok is voltak itthon azokkal sem volt gond, de viszont a Ryde sem fogott úgy mint a BB7. Szerintem is ha mechanikus fék akkor csak is BB7. Még a Juicy 3 -nál is jobban fogott. Szóval ha nem hidrós fék akkor igazad van hogy csak is BB7.

Elküldve: 2011.12.14. 12:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: nem DH fék, ez így van, AM-Enduro gépre se ilyet tennék, ez tény.

Elküldve: 2011.12.14. 11:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@johnny336: elhiszem, hogy a tiéd működik, de mikor féket kerestem, elolvastam a véleményeket, és eléggé megoszlottak. Meg azért lejtőzésre nem vennék Aliviot. Valameddig biztos bírja és megfog, de nem véletlen, hogy nem arra van.

Elküldve: 2011.12.13. 23:31 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: én Alivio hidrós féket használok XC-n, 80 kg rider, 14 kg ride, és sose volt gondom se fékerővel, se melegedéssel, pedig szívesen engedek a gravitációnak is... Azért Shimano ad egy minőséget, még a belépő szintnél is. Biztos vagyok benne, hogy egy Deore, vagy XT-hez képest "gyenge", de hobbi kerékpárosoknak tökéletes teljesítményt nyújt. A lényeg, hogy gyári betét, gyári tárcsa.

Elküldve: 2011.12.13. 20:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@meridásgaluska: elvileg műgyantással nem sikongat, de nem is fog úgy vizesen. Én aszondom hagy sikítson, inkább mint hogy ne fogjon (:

Elküldve: 2011.12.13. 19:27 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Műgyanta alapút, vagy más néven organikusat.

Én amúgy ajánlom a Shimano br-m596 ot. Szerintem nagyon jó ,15 környékén van, hosszú a vezetéke, és a blade(fékkar karja)kialakítása miatt jól tűri az eséseket

Elküldve: 2011.12.13. 19:23 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@Krupcheck: és akkor milyet rakjak bele hogy nem visítson? köszönöm a válaszokat!

Elküldve: 2011.12.13. 17:54 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Nincs igazad, közel sem majdnem ugyanolyan a BB5 meg a BB7. A BB7-esben kb. 2X akkora a fékbetét. A Hayes-ről meg annyit hogy nem túl jó fék szerintem, és ezt tapasztalatból mondom. A társaságban 3 emberkének is Hayes van, és mindenki panaszkodik rá.(2db Ryde, egy Trail). A Trail fékereje jó, de a Ryde az nem túl erős. Beállíthatatlanok, minden bajuk van. Ha jó féket akarsz akkor hidraulikusból Shimano Deore, vagy afölötti szint. Mechanikusból kizárólag BB7-es. A BB5-ös a közelében sincs. Shimano mellett szól még az is, hogy sokkal könnyebben javítható mint akár a Hayes, akár az Avid. Avid hidraulikusokról nem sokat tudok, kivéve azt hogy brutálnagy fékerejük van. Ismerősnek Avid Elixirje van. Viszont Avidból a Juicy 3-as sem fog úgy mint a BB7-es.

Elküldve: 2011.12.13. 17:01 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@meridásgaluska: a visítás azért lehet, mert valószínűleg fémes betét van benne, az meg vizesen visít, de legalább fog(na, ha nem Ryde-ban lenne).

Ha komoly fékerőt szeretnél, és mindenképpen mechanikusban gondolkodsz, akkor BB7est vegyél, ne BB5öst. Nem egy kategória a két fék, nem csak az állíthatóságban térnek el, hanem fékerőben is. a 7es sokkal erősebb. Az még talán lejtőzésre is elég, a BB5-ben nem bíznék.

Ha hidraulikust, akkor viszont semmiképpen sem a paletta legaljáról, mert az gyártótól függetlenül gyenge (ld. Alivio, Ryde). A Hayes Stroker Trail is elég erős, és alig drágább a Ryde-nál. Ennek ellenére nem javasolnám a Trail sem, illetve a hayestól semmit, nagyon megbízhatatlan márka, sok a hibás darab. Ha működik jó, de ritka az olyan.

Elküldve: 2011.12.13. 14:11 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@dr.anonimus: Köszönöm mindenkinek! lenne még egy kérdésem. mit lehet azzal csinálna ha a stroker rydeom nyekereg és vísít ha vizes ez miért van?

Elküldve: 2011.12.11. 00:21 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@szimat: Elvben évente kellene olajat cserélni a fékekben, mert így nem keringenek az olajban a fék alkatrészek kopásából származó apró fémdarabok. Karbantartásigény alatt meg csak azt értem hogy a BB7-et egy 5ös imbusszal meg egy T25-ös torx-szal szétkapom átnyomom WD40-el és nyomok bele műszerolajat és a fékből a kosz kb 90%-a kijött, azért az olajos fékek dugattyúházát nem ilyen egyszerű tisztítani.

Elküldve: 2011.12.10. 18:30 szimat 

  • szimat avatar
  • sima XC-s
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 51

Nekem br-m486-os szettem van, felrakod behuzod a fékkart meghuzod a csavarokat és kész...ennyi volt a beállítás és amíg nem raksz 8ast a tárcsába, addig hozzá sem kell nyúlni. dr. anonimus-szal nem értek egyet, nem kell évente olajcsere, karbantartásigény alatt nem tudom mit értesz, de nekem semmit sem kell karban tartanom, működik ahogy kell:) a bovdenes fékkel szerintem sokkal több a macera. a fékcső meg nem szokott csak úgy megtörni, elég nagyot kell ahhoz esni és szerencsétlenül:D Bár, ha tényleg baj van vele, akkor drágább, mint egy bovdencsere.

Elküldve: 2011.12.10. 16:45 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@dr.anonimus: köszönöm nekem is ez a gondom a mostanival

Elküldve: 2011.12.10. 16:32 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Nekem BB7-em van 160-as tárcsával használom(igaz műgyantás pofához való az a tárcsa)de simán megfog bárhol. a BB5 kb ugyan az mint a 7-es csak kevesebb az állítási lehetőség meg olcsóbb a fékbetét hozzá. Az olajossal meg az a gondom (ezért is használok BB7-et) hogy nagyobb a karbantásigénye. Évente olajcsere, ha megtörik a fékcső akkor azt is lehet cserélni meg azzal együtt olajat is, meg lényegesen nehezebb teljesen takarítani mint egy bowdeneset.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!