Avid BB7 - fékadapter kell vagy elég a távtartó 180-as tárcsához?

Linkelt termék: Avid BB7
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2017.04.25. 17:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Most váltok 160-ról 180-as tárcsákra. Szerintetek elég-e hosszabb csavart és távtartót használnom a jelenlegi 160-as adapterekkel, vagy szükséges lenne megfelelő 180-as adaptert vásárolnom, erősebb, merevebb lenne a kapcsolat a vázzal? Lenne hátránya ha távtartót használnék adapter helyett? Mezei xc felhasználó vagyok.

Elküldve: 2017.04.25. 23:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Helló, köszönöm a válaszokat! :) Elöl bírni fogja a villa. Garim sose volt rá mert nem szervízzel helyeztettem üzembe. Nem szoktam satuzni és igyekszem jól kezelni a lendületet, viszonylag ritkán is fékezem. Hogy hátulra minek 180-as... hát oda nem tudok racionális érvet felhozni. Az ér hogy párban vettem most innen egy kollégától és nem akarom hogy az egyik csak úgy porosodjon? :)))

Na de konklúzióként, akkor maradok a rendes adapterezésnél, ha már az a biztos.

Elküldve: 2017.04.25. 21:49 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

:D Na, még valami eszembe jutott: A váz és a teleszkóp gyártók is meg szokták adni, hogy legfeljebb mekkora tárcsával szabad használni a terméket. Ezt is érdemes lecsekkolni, mielőtt váltasz, nehogy emiatt ugorjon a gari, ha gond van.

Elküldve: 2017.04.25. 21:45 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Még annyit elfelejtettem, hogy szerintem egy "mezei xc" bringára nem érdemes hátra 180mm-es tárcsát rakni. Legalábbis én elégedett vagyok a 180/160 konfiggal. Persze fékezési szokásokon is múlik gondolom, de ha könnyen tudod most is blokkolni a hátsó kereket, akkor elvileg nincs szükséged rá.

Elküldve: 2017.04.25. 21:33 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Egy adapterre jobban felfekszik a nyereg mint egy (gondolom kör keresztmetszetű) távtartóra. A rezonancia esélyét is növeli a több elemből álló felfogatás. Szerintem a távolság sem egyforma mértékben növekszik a két csavarnál a 160mm-es konfighoz képest. Ha így van, akkor a különböző hosszúságú távtartóknál a felfekvési szög sem fog stimmelni. Ezen kívül elhanyagolható mértékben, de gondolom nehezebb és kevésbbé szebb is lesz távtartókkal :). Valamint egy adapter 2000Ft körül van csavarokkal együtt, szóval sokat nem is spórolsz rajta.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!