Avid Elixir 3 fék probléma

Linkelt termék: Avid Elixir 3
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2019.11.07. 08:53 fdani 

  • fdani avatar
  • hozzászólások: 14
Témaindító kérdés:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, a fent említett alkatrésszel kapcsolatban. A problémám a következő lenne. A hátsó fék meghúzásánál iszonyatosan berezonál az egész váz. Hatásfoka nagyon alacsony. Ha rendesen meghúzom a kart, akkor a markolatig is be tudom húzni. Elvileg a folyadék összenyomhatatlan :/. Esőben a helyzet még rosszabb. Az első fék is ezt produkálja, de az csak esős időben. A configom: avid elixir 3 komplett fék, g2cs 160mm es tárcsa, a2z organikus fékbetét. Frissen folyadék cserével és légtelenítve. Tárcsa nem üt, minden csavar meghúzva. Köszi a segítséget!

Elküldve: 2019.11.11. 20:42 fdani 

  • fdani avatar
  • hozzászólások: 14

Sziasztok! Köszi a válaszokat. Sajnos túl sok fejfájást okozott nekem ez a fékrendszer. A szervízben is tanácstalanok. Úgy döntöttem, hogy veszek inkább egy mechanikus féket , amit tudok én is szervizelni. Városban rohangálásra az is tökéletes. Így végül BB7 mellett döntöttem. Ez meg eladósorba kerül. Azért köszi a segítséget!

Elküldve: 2019.11.10. 06:22 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@fdani: Ahogy az előttem szóló is írja: ez több sebből vérzik. Valószínűleg több egymástól független probléma is van. Ha tövig be tudod húzni a kart, akkor biztos, hogy nincs jól légtelenítve. A berezonálásnak már több oka is lehet. A féknyereg párhuzamos a tárcsával? Azok a csavarok is jól meg vannak húzva? Megfelelő helyen ér a betét a tárcsához? Nincs túl magasan/alacsonyan? Másik fékbetéttel is ki kéne próbálni. Szóval elég sok helyen lehet baja...

Elküldve: 2019.11.09. 17:57 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

Szia, ha szervíz csinálta, csak vidd vissza. Ha te vagy egy barát akkor ami szerintem lehet: rossz légtelenítés, kevés folyadék mennyiség, féknyereg helytelen beàllítàsa... Több sebből vérzik a dolog, ezeket biztos ellenőrízném!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!