Avid Elixir 5, miért rángat?

Linkelt termék: Avid Elixir 5
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2012.03.15. 14:15 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219
Témaindító kérdés:

Próbálok szabályosan fórumozni :D Szóval: XC-re használom, vegyes terepen, gyári felszerelés része, normálisan használom, 72 kiló vagyok 178 centi... Rs recon sl teló. És akkor...

A problémám egy avid elixir 5-ös fékkel van. Az első fékem a gyári 185-ös tárcsával használom. A fék kifogástalanul harap, viszont nagyobb sebességnél rángat fékezéskor, minden teljes fordulatnál egyet. A tárcsában minimális 8-as lehet, de az nem indokolná ezt a jelenséget, volt már ekkora "nyolcas"-om. A fék és a tárcsa is rendesen van rögzítve. A betétek minimum másfél millisek még... Külföldön élek, és itt nincs bringaszerelő haverom akinek elvihetném, illetve ha tudnám h mi a gond én is meg tudnám javítani, szerelőhöz nem viszem mert horror áron dolgoznak... Ötletek?

Elküldve: 2012.05.19. 12:00 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

@opp: hello, g2 cleansweep tárcsával csinálta? nekem a Juicy 3.5 elsője botrányosan rángatott, miután bekopott, a hátsó kiváló volt. Egy darabig azt hittem, hogy majd úgy is elmúlik. Na hát 2000km után ugyanúgy rángat. Elegem lett, jobban megnéztem. A tárcsa selejtes volt....volt egy része, mely még nem is érintkezett a fékpofával...maga a tárcsa vastagsága nem volt mindenhol ugyanakkora. No comment. Hát ezért rángatott. Kb olyan volt, mintha fékezésnél azzal szórakoznék, hogy rángatom a fékkart.

Rögtön vettem egy új G2 cleansweep tárcsát. TÖKÉLETES. Ezt írtam, nehogy valaki azt higgye, hogy az AVID tárcsák ellen vagyok. Kifogtam egy szart.

Elküldve: 2012.05.02. 19:25 atys 

  • atys avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

@opp: Szia!Nekem is csinálta ezt,de csak a gyári betétekkel...A fék munkahengerben lévő lyuk(ahova a betét bemegy)és a betét szélessége között van egy kicsi különbség...A betét mozgott a lyukban(rezonált).Én BBB betétre cseréltem a gyárit,és azóta nem csinálja,mivel a bbb szélesebb egy kicsivel és jobban belefekszik a munka hengerbe. Üdv!Attila Miskolcról

Elküldve: 2012.05.02. 19:16 atys 

  • atys avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

@czbalazs: Szia!Nem tudom azóta megoldódott-e a problémád...:) kb.....ahogy néztem majdnem annyiba kerül hozzá a rugó(lehet külön kapni)mint ha vennél egy új betétet!Nekem van hozzá rugóm(Több darab..)Valahogy csak meg tudunk egyezni... :) Üdv!Attila Miskolcról

Elküldve: 2012.03.24. 09:44 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Háát, nem tudni. Ez tényleg eléggé bagatel probléma. Szerintem a "komolyabb" szervizek nem szórakoznak ilyesmivel, annyira bagatel ügy.

Én is megkaptam, hogy mit keres a Revel ebben a bringában O.o

Amúgy szerintem próbálj meg körbejárni egy pár helyet, és ha nem találsz, max megveszed a legolcsóbb betéteket, és felhasználod a rugót

Elküldve: 2012.03.24. 09:29 czbalazs 

  • czbalazs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

@mematyi: Felhívtam a szervízt, hogy mi történt. S már fogták a fejüket, hogy nagyon nehéz lesz ilyet szerezni... lehet, hogy csak szervízt kellene váltanom?

Elküldve: 2012.03.24. 09:27 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@czbalazs: Szerintem próbáld meg valami bringaüzletben, ott lehet hogy van.

Az elkopott pofák után meg szokott maradni, csak van amelyik elfárad, de szerintem biztos van jó is

Elküldve: 2012.03.24. 09:15 czbalazs 

  • czbalazs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

Sziasztok!

Nekem is Avid Elixir 5 tárcsafékem van...s volt a héten egy eléggé érdekes esetem:

Lecseréltem az első féktárcsám egy Aligator 185mm-re.

Egyik fékezésem során az első fékpofám kiugrott a távtartó rugós tagból és maga alá gyűrte azt.

Eléggé eldeformálódott a rugó. Hol tudok szerintetek vásárolni ilyen alkatrészt? valakinek nincs egy felesleges?

e-mail címem: czbalazs@gmail.com

Elküldve: 2012.03.15. 22:12 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@mematyi: nem akkora a különbség, a két oldala között kb negyed-fél milli lehet...

Elküldve: 2012.03.15. 15:37 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

@oop: Az elég durva, ha annyira egy oldalra kopott. Szerintem akkor érdemes megnézni a féket is, hogy nincs-e ottis valami hiba

Elküldve: 2012.03.15. 15:28 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@Takács Balázs: Köszi a tippeket, most,h szétszedtem, az egyik fékbetét bár kívülről nem látszott, de szinte a rugóig van kopva, legalábbis egyik oldalon... szerintem ez lesz...

Elküldve: 2012.03.15. 14:21 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Én kicserélném a tárcsát, mondjuk a hátsóra, megnézném úgy, ha akkor jó, akkor a tárcsa a hibás. Ha nem jó, akkor a fékbetéteket is kicserélném a hátsóval, úgy is megnézném, ha úgy jó, akkor a betét a hibás. Ha úgyse jó, akkor a betétet vissza, a hátsó féktestet előre, az elsőt meg a sarokba, teszt, ha jó akkor a fékrendszerrel van baj, ha nem akkor meg a teló, vagy a kormánycsapágy körül kell keresni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!