Avid Elixir 5 szett vagy Shimano BR-446-os szett?

Linkelt termék: Avid Elixir 5
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2013.10.19. 18:35 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27
Témaindító kérdés:

Mostanában böngészve az internetet találtam két számomra megfelelőnek tűnő hidraulikus tárcsafék szettet.

Az egyik: Vadiúj 0km-es 446-os Shimano, amelyben a szett tartalmazza a két 180-as tárcsát centerlock adapterekkel együtt. Ára 30k

A másik: Egy alig használt gyönyörűen kinéző Avid Elixir 5-ös szett tárcsák nélkül 20k-ért.

Az első esetben pluszköltség számomra 2 tárcsafékadapter. a másodikban pedig a két tárcsa illetve a 2 tárcsafékadatpter itt is kell.

Terepen (Bükki ösvények), illetve aszfalton vegyesen használnám, szóval vannak húzós leejtők és városi gyalogosok is egyaránt fékezés szempontjából :D Kb 67 kg vagyok és főként edzésre néha pedig XC illetve Maraton versenyekre használnám, a mostani Trinity Vfék test illetve noname kar helyett, amelynek cseréje időszerű lenne :D :D

A kérdés, hogy melyik érné meg jobban számomra?

Elküldve: 2013.10.30. 18:24 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27

@perelli: Még nem, de valószínűleg megveszem csak külföldön vagyok és nem tudom a csövek hosszát, meg, hogy elég lesz-e a bringámhoz.

Elküldve: 2013.10.29. 21:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@bukidavid: meg is vetted?

Elküldve: 2013.10.29. 19:42 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27

@perelli: Köszi szépen, nem is akartam elkapkodni mindig napokig gondolkodom rajta és az előző szettet ezért valaki elvitte , de gondoltam nem baj majd a tél közeledtével úgyis lesz még jobb és lett is . Bár még kell majd tárcsa meg adapter meg egy első centerlockos agy de ezeket már jó áron be tudom szerezni

Elküldve: 2013.10.29. 07:26 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Erről beszéltem, sosem kell kapkodni:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=165236

Elküldve: 2013.10.21. 13:57 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@bukidavid: értem én, csak mondtam, hogy ennyi az ára. Minden hónapban látni belőle. Gondolom, kintről rendelt dolgok, érdemes körbenézni jobban. Vannak még a 2013-as 395-ök is:

http://www.rosebikes.hu/article/shimano-disc-brake-br-m395-592087/aid:592089

Elküldve: 2013.10.21. 13:06 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét! Még alszok rá párat, de valószínűleg a Shimano lesz.

@perelli: Nekem mindenképp szettben kell, mert olyat akarok, ami egyforma típusra illetve állapotra is és külön nem biztos, hogy találnék egy ugyanolyat elsőben is.

Elküldve: 2013.10.21. 11:23 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Most láttam FB-n új hátsó Shimano 486-ot csak hátsót, 160-as tárcsával 12-ért.

Elküldve: 2013.10.21. 11:19 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

446 is működik egy ujjal.

Azért vennék Shimanot, mert a fékfolyadék nem egy mérgező undormány.

Elküldve: 2013.10.20. 14:48 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27

@Vilmos23: Én használnám versenyeken is, ahol azért adódhatnak extrém helyzetek. Viszont az avidnak elvileg brutális fékereje van és 1 ujjal is működik. És ami leginkább meglepett a véleményekben, hogy nem találtam olyat, hogy folyik az olaj, levegősödik stb., ezért talán jobb választás lehet + esztétikailag is jobban tetszik :) Csak a shimano szettben meg ott van a két tárcsa, centerlock adapterekkel együtt...Nem bírok dönteni.

Az adapter az mindenképpen használt lesz, a tárcsa meg, mivel a centerlock adott, így nem olyan nagy a választék.

Elküldve: 2013.10.20. 14:26 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@bukidavid: Tényleg szép állapotúnak tűnik, bár a fékbetéten van valami fekete koszmány, ami akár olaj is lehet.... Én a szervíztapasztalataimból indulok ki és azt tudom hogy a Shimano problémamentesebb. Gepida Ruga ugyanezt az Avid féket használja, és többen panaszkodtak arra hogy enyhén nyúlós, kevésbé határozott, de ez egy ilyen fék. A Shimano ezzel szemben harap.... Szervíz részéről annyit, hogy egy 446-ot most vittünk vissza garba mert az egyik oldali dugattyú engedte az olajat. Beadtuk Vargányának, 8-10 perc múlva hívott hogy kész, ledobta a féktestet mindenestől, új roppantógyűrű+olaj benne+légtelenítés.... Ráadásul egy bele való fékbetétet minden boltban találsz. Nem akarlak meggyőzni, mert a te pénzed, csak mondom amit látok.

Elküldve: 2013.10.20. 13:24 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Szia! Én csak az M445-ból indulok ki hogy jó.Abban is igaza van a kollégának hogy több a lehetőség szerelés vagy csereszavatosság szempontjából.Megbízhatóak a cuccaik nem hinném hogy csalódnál benne én 85kg vagyok és engem bőven megfog,van hogy igen nagy lendületnél is rövid távon belül.Tény hogy nem kell extrém dolgokra használni mert nem arra találták ki de városi használatra meg szerintem erdei utakra is jó választás a Shimano. Adapter meg tárcsa szempontból meg szerintem egy használttal is jól jársz.

Elküldve: 2013.10.20. 12:58 bukidavid 

  • bukidavid avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 27

@elemér: Garancia nem hinném, hogy lenne rá külön, mert szerintem új komplett bringáról lett leszerelve. Azzal tisztában vagyok hogy önmagában ez egy nem rossz fék, viszont az Avidból az Elixir 5 és attól felfelé is jónak számítanak.

Az eladó keveset futottként, kiváló műszaki állapotúként hirdeti az avidot, ami még nem biztosíték, de a képeken is nagyon jónak tűnik( http://apro.bikemag.hu/browse/mtb-alkatresz/fek-tarcsa/avid-elixir-5-elso-hatso-akciosan-l193511.html# ). és árban talán jobban járhatok vele ha tényleg jó. Ezért nem igazán tudok dönteni :(

Elküldve: 2013.10.19. 20:52 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Mindenképp a Shimano. Miért? Jobb alkatrészellátottság, ha új akkor garancia. Fékereje megfelelő, gyári Cannondale-gépeket is szerelnek vele. Ezekkel az alig használt dolgokkal az a gond, hogy felteszed, aztán itt folyik, ott levegős, meg a betét is megszívta magát valamivel, és nem fog....

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!