Avid Elixir R berezonál fékezéskor. Hogy lehetne helyrehozni?

Linkelt termék: Avid Elixir R
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.11.02. 12:58 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216
Témaindító kérdés:

Szóval van egy szett Avid Elixir R Carbon fékem, és fékezéskor !csak a hátsó! berezonál. Már több mindent is próbáltam tenni az ügy érdekében: - féktárcsa megcsiszolva (nagyon finom papírral) - a hátsó munkahengerek és a tárcsa féktisztítóval lefújva - új fékbetét

Ezek után valamivel halkabb lett a fék, de még mindíg csinálja... Az, hogy be van-e melegedve nem befolyásolja, mert velemikor lejtőzés közepén kezdi el, valamikor már egy sima fékezéskor lassú tempónál. Ráadásul a régi fékbetétnél igaz még jobban is csinálta, de most zsír új betétet kapott és így is csak kicsivel jobb.

Az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ilyennel, és ha igen, hogy sikerült megoldani a problémát??

Elküldve: 2013.11.03. 13:04 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@perelli: persze érthető, csak nekem is vannak ilyen "hülye hóbortjaim" amiket nehéz levetkőznöm és ez a SRAM mánia is az egyik ilyen :) Ha valahogy meg tudnám szüntetni ezt a zavaró hangot/rezgést, akkor egy hibátlan és könnyű fékem lenne, mert az első iszonyatos erővel fog és jól is adagolható. Igaz a fékerővel hátul sincs baj, csak ez az izé ne lenne... :)

Elküldve: 2013.11.03. 12:58 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@veszigeri: én ezt megértem, de a versenyzéshez nem hangzik túl logikusan. :)

Elküldve: 2013.11.03. 09:36 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@molndan: SLX-et semmiképp nem vennék, mert ehhez az Avidhoz képest kőnehéz... Az tény, hogy a fékben a Shimano magasan veri a Sram/Avid-ot, de mivel váltásba, hajtásban MTB-ra a Sram egyértelműen nyerő, és mivel én nagyon Sram párti vagyok, ezért aligha fogok valaha is Shimano féket tenni a bringámra :)

Elküldve: 2013.11.02. 23:54 molndan 

  • molndan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 10

@veszigeri: Vegyél Shimano féket, legalább egy slx-et! :)

Elküldve: 2013.11.02. 22:54 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Eddig nálam is hozzáért a tárcsához a betét, de most, hogy légtelenítve és kipucolva lett az egész, már szerencsére nem ér hozzá :) Előtte elég rendesen visszafogta a kereket, és ezért vittem el teljes légtelenítésre, pucolásra. Viszont én egyáltalán nem szeretnék hozzászokni ehhez... Amellett, hogy akár még egy sima túrán is, látják az emberek, hogy egy csúcs bringa van alattad, és ha úgy zenél a féked, mint egy zenekar, akkor az szerintem nagyon gáz... nehogy még versenyen... ráadásul engem baromira zavar, mert beremegteti az egész vázat és így a kormányt is szinte már szar fogni

Elküldve: 2013.11.02. 18:51 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@veszigeri: Üdv! Ez a jelenség nekem is megvan.Avid code szetten,és csak a hátsón!Próbáltam én is másik betétet de ugyan az.Azt is hogy lecsiszoltam a betét szélét,de felesleges volt.A jelenség ugyanúgy megmaradt.Nálam csak akkor szűnik a rezonancia ha úgy állítom a munkahengert hogy egy kicsit éri a tárcsát a betét,de viszont így visszafogja a kereket(lényegesen) Ezért inkább hozzászoktam.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!