Avid Elixir vagy Deore xt ?

Linkelt termékek: Shimano Deore XT, Avid Elixir R
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2013.12.31. 12:06 sz.mate 

  • sz.mate avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 4
Témaindító kérdés:

Szerintetek light dh-ra melyik fék alkalmasabb, és melyikkel van kevesebb gond (minden téren...) Ha elixir, akkor melyik típus? Egyenlőre hardy4es re kellene, de tervezek fully vázat venni, és ezt a féket pedig hosszabb időtartamra szeretném. Kinek mennyire vált be? Ha használtan venném akkor mikori évjárat? Válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2014.08.04. 17:23 mate1998 

  • mate1998 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 24

szerencsések vagytok, ennyi. Én már 2 éve Shimano SLX-et használok (egyik 2013-as másik idei) és eddig még csak 1x kellett légteleníteni, semmi más baja nem volt. Semmeringen is kínoztam öket, nyomáspont végig ugyan ott volt

Elküldve: 2014.08.04. 16:07 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

@mate1998: gondolom ezt tartós teszt alapján jelented így ki :-D Balázs, az én fékeimmel is ez a helzyet, már több mint 2 éve...

Elküldve: 2014.08.04. 15:37 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@mate1998: facen is téma volt már, ott is írtam. Elixir R-em van, lassan már másfél éve. Használtan vettem, hozzá sem nyúltam azóta a belsejéhez, szóval se tömítéscsere, se olajcsere nem volt benne. Csak felraktam és azóta mégis úgy működik mint az óramű, egy csepp olajat nem eresztett még és levegő sem került bele. Ami hibákat felsoroltál az mind a szerelő hozzá nem értéséből fakadnak. De gondolom hiába írtam le ezeket a sorokat, csak a magadét fogod szajkózni érdemi magyarázat nélkül.

Elküldve: 2014.08.04. 15:18 mate1998 

  • mate1998 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 24

@bundasalma: eresztenek a tomitesek, fellevegosodik, dot-os, taperbore-ba beszorul a buborek, stb. Elixirnek csak hatranyai vannak, elonyei nem.

Elküldve: 2014.08.04. 15:15 mate1998 

  • mate1998 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 24

Csak a shimano. Osszes avid egy kalap szar, kiveve az uj trail-eket es a guide-ot.

Elküldve: 2014.08.04. 15:07 bundasalma 

  • bundasalma avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 97

Bár régebbi a téma, azért irok, hátha másban is felvetődik ez ez a kérdés. Egyik fékkel sem lősz igazából mellé, bár nekem avid-om van, meg vagyok vele elégedve, tisztában vagyok az esetleges,, hibáival,, de nagyon jól együtt lehet vele ,,dolgozni,,. Aki fikázza az talán megindokolhatná miért szar...mert nem szar, csak szarul van beállítva, légteleníteni meg annak kell sűrűn, aki ezt nem tette meg normálisan! Ha tisztességesen légteleníted, akkor nem kell hozzányúlnod jóideig , irják még hogy vándorol a nyomáspont...az is összefüggésben van a szarul elvégzett légtelenítéssel, de tény, hogy macerás fék az elixir, egy shimano-n ezt valószinüleg könnyebben le lehet tudni /még nem szereltem olyat, ezért irom hogy valószinű, mert nem tudom/ de ha tisztességesen meg van csinálva azzal sincs baj, erős túlzás hogy szar fék lenne! Aki meg fikázza, indokolja meg miért szar és tanuljon meg szerelni :-)

Elküldve: 2013.12.31. 15:26 mate1998 

  • mate1998 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • Budapesti DH és Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 24

shimano, nem kérdés. elixir egy kalap szar, kukába való

Elküldve: 2013.12.31. 15:13 Chase 

  • Chase avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pedal Kick csapat
  • Pedal Kick csapat
  • hozzászólások: 82

Elixir 5 2010es is tuti meg az új is. Elixir 3 is elvileg jó, ha be van állítva harap rendesen. Shimano meg árban jó, még ha újba is veszed megéri.
Én meg hosszú távon hayest és avidot használtam, Avidot jobban szeretem, jobb a fékereje nem fogy el.

Elküldve: 2013.12.31. 12:40 raptorbiker 

  • raptorbiker avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 13

@kiviszki: Szia! Én az XT-re voksolnék, több szempontból is.Jobb fékerő, nem kell annyiszor légteleniteni, mint az Elixireket, és nálunk Szlovákiában sokkal olcsóbbak is a 2013-as XT-k, mint pl. az Elixir 5. De, ha XT-t veszel akkor, csak 2013-ast. Remélem tudtam segiteni :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!