Az nagy hátrány, ha elől szélesebb, hátul keskenyebb gumi van?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.12. 19:05 Donny 

  • Donny avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 19
Témaindító hozzászólás:

Elől 26x2.6-os gumi, hátul pedig 26x2.0-méretű gumi.

Nehezebb lesz a biciklit tekerni? Esetleg magasság szerinti különbség nagy lesz?

Elküldve: 2013.06.18. 12:13 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Donny: Igen, csak megerősíteni tudlak a választásodban.Bárcsak a parlamentbe is ilyen jó megérzéssel választanánk embereket :D.Mellesleg nagyon csendes is ez a gumi.A régi gumimhoz képest legalább a felére csökkent a féktávom, pedig az is slick volt, igaz nem gyárilag :D, de miután zakóztam egy olyat,h kevés híján több bordámat törtem, kezemmel együtt, úgy döntöttem ideje megválnunk egymástól.Alapos utána olvasását követően döntöttem a CST mellett.Már benne van néhány 100 kilcsi (egy hónapja vettem), de még mindig olyan mintha új lenne, pedig kapott rendesen.Ha jó fékeid vannak, akkor csak óvatosan, nehogy kényszerleszállást végezz,mert mint mondtam, brutál módon tapad :D, majd írd meg a tapasztalataidat.

Elküldve: 2013.06.16. 18:27 Donny 

  • Donny avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 19

@drummerdevil: Szia! Köszi a választ! Akár hiszed-akár nem :) megoldottam azzal a problémát, hogy berendeltem egy pár CST C1218-as gumit. Örülök, hogy te is ezen a véleményen vagy, már alig várom, hogy megérkezzenek! Megerősítesz abban, hogy jól választottam!

Elküldve: 2013.06.16. 17:53 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Donny: Szia!Ha csak aszfalton tekersz,akkor ajánlom a CST C1218 gumiját.Én is olyat használok és nagyon meg vagyok vele elégedve.Elvileg 1,9-es, de mivel jó ballonos, így leginkább olyan,mintha 2,1-es lenne.Én 3,5 baron használom,és mivel jól fel van fújva, így csak középen érintkezik a talajjal,ami kicsi gördülési ellenállást eredményez.Ráadásul brutál módon tapad, kanyarban sem jön zavarba, és ami még nagyon fontos, az h OLCSÓ!!!!!!!!!!!!!!Én 5 ropiért vettem párban :)

Elküldve: 2013.06.13. 13:59 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Donny: aszfalton meg főleg hülyeség akkora gumi 1,95 max 2,0-as. Minél vastagabb a gumid főleg ha még agresszív rapcsos is annál jobban foga majd a kereket nehezebb lesz tekerni is a gördülési ellenállás miatt.(Nagy felület érintkezik a betonnal). Ha meg vegyes a gumi vastagság akkor meg főleg hátul kellene nagyobbnak lenni.

Elküldve: 2013.06.13. 13:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Donny: ha csak aszfalton használod, akkor pakold le azokat a traktorkülsőket, és tegyél fel valami értelmes 1.7, 1.5 körüli slicket. Vagy 1.7 félterep. Fölöslegesen ne szívasd magad rücskös terepgumival :)

Elküldve: 2013.06.13. 13:42 Donny 

  • Donny avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 19

Régen hátul is DH kerék volt csak elkopott, ennek mérete 2.35-volt. Itt nem nagyon éreztem szintkülönbséget vagy hajtási nehézséget. Most vissza akarok állni sima montis kerekekre, amik aszfalton nem kopnak, sima a futófelületük és gördülékenyek.

Nyilván elől a 2.6-os kerék nem kopik annyira szinte semmi baja, ezért nem akarom lecserélni még.

Eredetileg hátra 2.2-es kereket akartam de nem találtam ebben a (mountain bike-os) kategóriában csak DH-ban.

Szinte csak aszfalton használom a biciklimet, az erdős részeken nem. Ezért van a csere.

Elküldve: 2013.06.13. 09:29 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Szerintem hülyeség. Erdőben sávváltásnál majd nem tud megtapadni a 2"-os gumid aztán olyat esel mint az ólajtó! Amugy meg be se férne szerintem akkora gumi, milyen bicajod van?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!