Balatonkör túra 2014.IV.26.

1-14 (14 hozzászólás)

Elküldve: 2014.01.09. 17:33 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Balaton körültekerés 2014.IV.26. http://www.balatonkor.hu/

Elküldve: 2014.01.11. 16:12 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Rober-to: Mielőtt mentem a Balatonra, jól körülnéztem a neten, Cobranco balatonos videóit is többször végignéztem, tehát tudtam, hogy kb. mire számíthatok majd az út minőségét illetően, de rosszabb volt, mint amire számítottam. Nem is igazán az utak minőségével, inkább a logikátlan nyomvonallal volt gondom. Azért idegesítő úgy letekerni 100+ kilométert, hogy ide-oda kell kacsázni a hepehupás bicikliutakról át az úton, aztán vissza, mindenhol elsőbbséget kell adnom, szóval én nem tudom ajánlani. Tömegben meg valószínű még rosszabb, mert nem látod előre az úthibákat a többiektől. Én a Pelso-t próbálnám ki a helyedben, bár ott ha jól emlékszem, elég drága a nevezés 10ezer körül, viszont végig biztosítják a zavartalan folyamatos haladásodat.

Elküldve: 2014.01.11. 16:01 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@gyuladaniel94: Igen, ilyenekre emlékszek. MTB-vel szerintem lassú lennék a többiekhez képest. Féltem azért a Ksyriumokat meg a vázat még inkább. Na majd még meglátom. Hátha addig alkotnak valamit, bár kizárt... Ma is olyan szar úton mentünk, h. MTB-vel is fájt volna...

Elküldve: 2014.01.11. 15:59 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Rober-to: Szerintem országútival felejtsd el a balatoni túrát. Ha Balatonon szeretnél országútival menni, akkor a Tour de Pelso-ban gondolkozz, ott van biztosítva az út végig, lehet a normális minőségű főúton menni. Én tavaly trekkinggel mentem 7 Bar-ra fújt 28-as gumikkal végig a kijelölt útvonalon és nem volt nagy élvezet. Ilyen sok helyen van: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=13635&id=96&pp=mygl

Elküldve: 2014.01.11. 15:54 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Knight_: Köszi! Igen, nekem is a fő vonzerő a nagy tömegben tekerés. Verseny fíling.

Elküldve: 2014.01.11. 14:18 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Rober-to: Én régebben mentem egyszer a Balaton kör szervezett túrával (azt hiszem 2007-ben). Akkor úgy emlékszem, 2000 volt a nevezési díj, amiért kaptunk egy pólót és kaját a célvonalnál (pörkölt). Műszaki ellenőrzés után kapott mindenki egy matricát. Volt szerviz kocsi is, amit sajnos igénybe is kellett venni. Alkatrészhiány miatt így is ki kellett állnom kb. az út egyharmadánál. Siófokon volt a rajt/cél állomás és az órajárással ellentétesen kerültük a Balatont. Nekem nem okozott gondot az élbollyal menni, pedig nem voltam különösebben edzésben és foltozgatott nagyáruházi bringával voltam :D. 20-30km-enként volt pihenő azt hiszem. Reggel 6kor volt a rajt és talán este 8 körül érkezett meg a nagyja. Szerintem egyszer érdemes elmenni rá, mert van egyfajta hangulata, ha nagy tömegben tekersz. Jópofa, mikor egy főúton áthaladásnál megállítják a szervezők a kocsikat és átfolyik a tömeg. Viszont ha tempót akarsz menni, akkor jobb, ha magad indulsz el, vagy még jobb, ha pár hasonló kondiban lévő haverral, hogy tudjátok húzni egymást. Outival is körbe lehet menni, de egy XC/Cross gép talán jobb választás az útviszonyok miatt. A terep gumi viszont értelemszerűen felesleges, ha követed az útvonalat.

Elküldve: 2014.01.11. 09:37 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Rober-to: elvileg 24 órás a dolog és gondolom magadnak osztod be az időd:) Illetve a magad ura vagy mert ingyenes és nincs kíséret sem.Tehát saját felelősség minden.

Elküldve: 2014.01.11. 08:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Vilmos23: Köszi, erről nem tudtam. Jónak hangzik. Na majd még meglátjuk, mert itt a csapat már szerveződik. Nyári azért hangzik jobban, mert ingyenes és nyáron van. Viszont még nem olvastam el. Ha nincs fürdős pihenő akkor szenvedés lehet belőle...

Elküldve: 2014.01.11. 08:50 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Solfrutta: Köszi, láttam az oldalt de nem olvastam még annyira részletesen. Itt most arra gondoltam, hogy aki innen a Testbike-ról részt vett, annak milyen élményei lettek.

Én pl. nem tudom még nagyon elképzelni h. pl. mennyire szakad szét a mezőny stb. Pihenőben mi van pontosan stb. Tudok-e fotózni szebb helyeken. Mondjuk nyeregből fotózok hátrafelé, de ha mondjuk azt akarom, hogy a gép is a képen legyen, meg kell állni.

Másik még, hogy országútival, 23-as gumival érdemes-e nekivágni. Olaszoknál kibírtam a gyökérnyomott aszfaltot, de vigyáztam nagyon. Ennek ellenére lett 8-as a kerékben.

Elküldve: 2014.01.09. 19:13 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Elküldve: 2014.01.09. 19:12 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Rober-to: bár a spirit of balaton ami júliusban lesz az meg ingyenes lesz 24óra alatt.

Elküldve: 2014.01.09. 18:53 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Rober-to: hűű ez minket is érdekelhet....

Elküldve: 2014.01.09. 18:01 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@Rober-to: Érdemes az oldal többi részét böngészni, például a tavalyi rendezvény leírását: http://www.balatonkor.hu/reszletek.html Elég részletesen ködül vannak járva a kérdések. Persze az idén lehetnek változások, de nagy vonalakban minden évben ezek vannak.

"A túra kerékpárúton és kerékpáros barát útvonalon halad. Ettől a Balatonkörön két helyen térünk csak el, ahol a kerékpárút hiánya miatt kikényszerülünk a főútra egy-egy rövid szakaszra.

Mindhárom túra (206km, 85km, 25 km) klasszikus vezetett kerekezést jelent, ami annyit tesz, hogy a szervezők diktálják a tempót és ők zárják a társaságot. Amennyiben ez nem felel meg az általad jónak talált tempónak, az esetben - saját felelőségre - eltérhetsz ettől. Ilyen estben az útbiztosítást és a szervizt részedre nem tudjuk biztosítani."

"A szervezők a túrán biztosítanak: szervizkocsit kísérőautót egy kis frissítőt lelki támogatást a 85 km-es Balaton kiskörösöknek ingyenes kompátkelést Tihanyból Szántódra a Balaton nagykörön rövidítőknek: - kedvezményes kompátkelési lehetőséget Tihanyból Szántódra (580 Ft, így a bringád ingyen kel át) - kedvezményes hajóátkelési lehetőséget Badacsonyból Fonyódra (1.200 Ft, a bringád itt is ingyen hajókázik) "

Elküldve: 2014.01.09. 17:34 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Tegnap beszéltek róla a Morning Showban. Engem érdekelne, bár a nevezési díjat kicsit sokallom. Kérdés persze, hogy mit kapunk érte. Úgy látom pólót csak. Na meg frissítőt, kérdés ebben mi van...

Hallottatok már erről a túráról? Megcsinálta már valaki? Érdemes? Mennyi pihenő van, hogy működik az egész? Ha valami gond van valakivel, mindig megáll mindenki, vagy külön csoportok vannak?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!