Balcsi kör - adjatok tippeket!

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2011.07.11. 08:43 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52
Témaindító hozzászólás:

Szevasztok hey! Augusztusra tervezünk egy nagyon lájtos Balcsi kört, ami inkább ilyen fürdős-nyaralós dolog lenne, de persze bringával. Négy-öt napra gondoltunk, hogy minden beleférjen és kicsit azt hihessük, hogy voltunk nyaralni :P. Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valaki így már, milyen kempingeket ajánlanátok, ahol a bicókat is biztonságban lehet tudni. Meg úgy egyáltalán, bárkinek, bármi hasznos tippje van, ossza meg nyugodtan! Akár az útvonalak tekintetében is, egy-két éve még állítólag siralmas volt a helyzet, ami a bringautat illeti, ki tudja mi változott esetleg? Szóval segítsetek túrázgatók! (Meg tudom szervezni egyedül is, de hajlok én a jó szóra... :))

Elküldve: 2015.07.07. 08:48 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@Csööpi: Szerintem az óramutató járása szerint kerülve kell kicsit többet mászni, mivel átlagosan hosszabbak az emelkedők (így persze kevésbé meredekek). De nem annyira nagy a különbség, szóval arra induljatok, amerre szimpatikusabb / praktikusabb.

Elküldve: 2015.07.06. 21:16 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Csööpi: Fűzfőről indulva Siófok felé van egy pár mászós szakasz de nem olyan rettenetes.Déli part egyértelműen sík majd az északira fordulva kezdődnek a mászós részek.Jópárszor levisz a partközelbe majd fel vissza és ez megy egy darabig.Badacsony felé szintén kapaszkodni kell ,de teljesíthető egy átlagos kondival.Ki mit szeret,hogy az elején lájtosabb majd a végén kicsit keményebb.Én idáig mindig Fűzfőről indultam és Siófok felé kerültem a tavat.

Elküldve: 2015.07.06. 19:23 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

Szintén Balcsikörhöz nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Fűzfőről merre érdemes elindulni? Északi oldal fele, vagy menjünk le elsőnek délre? Melyik irányba kell többet mászni? :)

Elküldve: 2011.08.26. 13:03 mou 

  • mou avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 27

Mi is sátraztunk anno kempingben, amúgy lassan utószezon lesz (vagy már van?), akkor olcsóbbak valamivel. Balatontourist honlapján össze vannak szedve, árakkal szolgáltatásokkal együtt. A zimmer feri megoldás akkor lehet kifizetődőbb, ha többen vagytok, gondolom. Az út helyenként tényleg nem az igaz, de pl. a Dk-i részen nagyon szép a kilátás, a keleti részen pedig fák árnyékában lehet tekerni (legalábbis egy részen). Mi csak egyszer vagy kétszer kavarodtunk el az északi partnál, de akkor sem vészesen. Jó túrázást! ;)

Elküldve: 2011.07.25. 12:56 Vans kid 

  • Vans kid avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Dirt-street montisok csapat
  • Dirt-street montisok csapat
  • hozzászólások: 6

Hello. Mi is hasonlót terveztünk faterommal és tesommal. Mi 4 napra terveztük, de 3 nap alatt tekertük körbe :)) Az északi part nagyon tuti, de a déli part télleg gázos... elég rossz ott a kerékpárút minősége sajnos. Amúgy mi kempingeztünk Balatonlellén és Balatonalmádiban és 4500-5000 volt a 3 főre midennel együtt. Szerintem megérte kempingezni, ennek is van egyfajta hangulata :)) És mind a kettö helyen elég jó kemping volt és a cuccok is full biztonságban voltak :) Énis nagyon féltettem őket de semmi veszély nemvolt:) Még annyit hogy 3 napba lazán belefért a nézelödés, pihenés, strandolás:) Nah sok sikert.

Elküldve: 2011.07.18. 09:42 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@skater: Köszi, akkor ezek szerint a helyzet változatlan...

Elküldve: 2011.07.13. 22:20 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

mi Benderrel idén áprilisban végigmentünk az északi parton és sajnos visszafele a délin már csak vonattal egyéb okok miatt.... de többször én is évente kerülöm meg a balatont. Az északi oldalon a bringautak nagyon jó állapotúak, de a déli parton katasztrófa a szitu... tele van a bringaút alá nőtt fagyökerekkel és majdnem mindenhol több centis kátyúk és repedések vannak, tehát a déli parton jobb az autóút. szállásokról nem igazán tudok infot adni, mert általában 24 óra alatt csináljuk meg, de remélem az utak minőségét illetően tudtam segíteni a témában... jó szervezést!

Elküldve: 2011.07.12. 13:05 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@szami: Szerintem egészen más a kettő (sátor, szoba). Mindegyiknek megvan a maga előnye/hátránya. Azért a 3000-3500 Ft/fő/éj-nél a kemping jóval olcsóbb és azt elég csak délig elhagyni.

Elküldve: 2011.07.12. 08:39 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@veszigeri: megfogadjuk, köszi! :)

@szami: hát nem tudom. biztos igazad van, de tegnap pl azt mondták a hiradóban, hogy teltház van a balcsin. nem szívesen tölteném el az eséimet azzal, hogy szállást keresek, de nincs. ha meg viszek magammal sátrat a biztonság kedvéért, akkor meg ugyanott vagyok cucc ügyileg. lehet, hogy végül igazad lenne, de ahogy Makky is mondta, jobb félni, mint megijedni...

Elküldve: 2011.07.11. 21:27 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

a bringautak állapota még mindig elég gázos némelyik részen, tehát ha országútiztok, akkor szerintem inkább rendes úton mentejek,. Sok út van ami szinte a bringaúttal párhuzamost, nem főút, de jobb a minősége.

Elküldve: 2011.07.11. 15:37 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@zazie87: Szerintem hanyagoljátok a kempingezést, egyrészt mert drága a sátorhely, a bringa sincs biztonságban, másrészt sokkal kevesebb cuccot kell magatokkal vinnetek. Én már 3 éve minden évben körülbringáztam, volt hogy egy nap alatt, volt hogy haverokkal nyaralás szinten 5 nap alatt. Mindig Zimmer Feriéknél szálltunk meg, 3000-3500Ft/éjszakás árakon. Szinte mindenhol az a feltétel, hogy délelőtt 10-ig el kell hagyni a szállást. Előre sehol sem foglaltuk le, mindig aznap kerestünk szállást amikor megérkeztünk az adott településre. Fél órán belül bárhol találtunk 3-5 főnek egy apartmant. A helyiek tapasztalataim szerint segítőkészek, kapásból mondanak vagy 2-3 vendégházat.

Elküldve: 2011.07.11. 13:55 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@Makky: Persze, a kempingeknek rendesen utána is nézek, hogy konkrétan hol, s merre vannak, az út az talán egyértelműbb (jobbra van a nagy víz) :)

Épp most "raboltak ki" minket a hétvégén, úgyhogy már nagyon óvatosak vagyunk. Illetve leszünk. Gondolom egy kemping azért növel valamit a biztonságon, de ezek szerint nem sokat :/ Remélem három lakat elfűrészelésére majd felébredek... :)

Elküldve: 2011.07.11. 12:14 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@zazie87: Hát én mindig azt mondom, hogy jobb félni, mint megijedni. Párom is sokszor kiakad rám, hogy hogy lehetek ennyire paranoiás. (Neki már lopták el bringáját. Nekem még nem...) Kempingben őrzött parkolót nem láttam sehol. Vagyis nem hiszem, hogy bármit is garantálnak neked. Nagy kempingben nagy forgalom mellett a portás se fogja fölismerni, ha idegen megy be gyalog és bringával ki. Azért alapvetően úgy gondolom kicsi az esélye annak, hogy a kempingből viszik el a lovat, de én úgy nem tudnék nyugodtan strandolni, hogy nincs rendesen lelakatolva. Pont emiatt értéket se érdemes a sátorban hagyni.

A térkép mondjuk azért is lehet jó, hogy tudd merre jársz, hol vannak kempingek, merre érdemes egyéb kitérőt tenni meg ilyenek. Nyilván térkép nélkül is nehéz komoly eltévedést összehozni a Balaton körül. :)

Elküldve: 2011.07.11. 11:14 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@Makky: Köszönöm a szaksegítséget! :) Nem vettem észre a másik forumtopicot az árakról. Mondjuk attól nem félek, hogy eltévedünk, sőt az még kihívás is. Van úgy, hogy csak úgy nekiindulunk, azt "érzésből" tájékozódunk (hegy, víz, naplemente). Végső esetben van kicsi szánk, kérdezünk, amúgy meg nyár van, mi történhet :D A kempingben ennyire kell vigyázni? Jó, a lakat az alap, csak kíváncsi vagyok, hogy mégis mennyire "garantálják" úgymond a kempingesek, hogy reggelre meg is lesz a bájk, amit este kikötöttem...

Elküldve: 2011.07.11. 09:44 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@zazie87: Itt írtam kemping árakat: http://forum.testbike.hu/topic/tud-valaki-a-balaton-korul-satrazasra-legalisan-helyet-406

Mi is abszolút lazán nyomtuk. Napi 3 óra volt kb. a menetidő, átlag 40 km körül. Így 6 nap volt körbe. Ezen 1-2 napot simán lehet hozni még kényelmesen. (Én reggel emellett még lenyomtam az edzésemet is, kétszer még a lányommal is edzettem a sajátom után, ami azért nem kevés időt elvitt pluszban.)

Kempingek: Hát augusztusban azért gondolom elég nagy forgalom lesz. Június végén (mondjuk az idő se volt túl jó) kongott az ürességtől mindegyik. Csak páran voltak mindegyikben. Minőségben van jobb/rosszabb is, ami az árban nem mindig mutatkozik. Mi csak akkor válogattunk, ha egymáshoz közel volt több is. Bringákat úgy tudod viszonylag biztonságban tudni, hogy a sátorhoz a legközelebbi fához kötöd az egyiket, míg a többit annak a vázához. Persze valami normálisabb lakattal. A fához nyilván valami jobb görgős/sodronyos, a többihez inkább U-lakat az ideális.

Út: A minősége helyenként elég szar. Főleg vékony+kemény gumival+cuccokkal. Főútra talán csak két helyen mentünk ki összesen max. 5 km-re. Jelölve is van többnyire, de azért jó pár helyen el lehet kavarni. Balaton turista térkép mindenképpen legyen nálatok, hogy legalább sejtésetek legyen merre jártok.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!