Behúzott fékkarral hidrós fékkel lehet tolni a bringát?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2015.05.24. 13:21 voga34 

  • voga34 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 24
Témaindító hozzászólás:

Az normális hogy egy vadi új bringa hidraulikus első tárcsafékje olyan gyenge hogy maxra behúzott fékkarral lehet tolni a bringát?

Shimano 335 tárcsafék a hátsó fog mint a satu az első maxra behúzva se fékezi le a kereket annyira hogy ne lehessen tolni a bringát. Ez normális? A boltos és a gyártó szerint igen az első fék direkt van gyengébbre állítva a fejre állás elkerülése végett.

Elküldve: 2015.05.26. 17:05 voga34 

  • voga34 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 24

Hogy mi ez a hely? Csak annyit mondok hogy kis hazánk egyik legnagyobb és (épp a tetsbike minősítése szerint) egyik legelismertebb boltja.

@tiberius:

Elküldve: 2015.05.24. 19:24 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Nem normális jelenség, fognia kell mint az állat főleg maxra behúzva ez a tárcsafék lényege, harapjon bele mint a kígyó és fogja satura a tárcsát. Ha garis a bringa akkor vissza az eladónak, ha széttárja a kezét kérd el a panaszkönyvet, majd fordulj a békéltető testülethez, ott egy független szakértő megvizsgálja majd és kimondja az ítéletet! De semmiképpen ne piszkáld ha garanciás! Különben buktad a kört!

Elküldve: 2015.05.24. 18:58 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

Melyik bolt az ,ahol csak vonogatják a vállukat egy ilyen hibára?Kíváncsi lennék kik azok, akik ilyen szöveggel pattintottak le,hogy az első gyengébb gyárilag.Lehet,hogy csak egy sima légtelenítés kéne neki ami megfelelő eszközökkel 5-10 perc.

Elküldve: 2015.05.24. 17:47 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Amúgy az is lehet hogy levegős a rendszer, vagy kapásból folyik az olaj a munkahengernél, és a tárcsa meg a betét olajos. Az ellen meg csak a csere segíthet, főleg garanciába...

Elküldve: 2015.05.24. 17:45 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@Zero-X: Pontosan. De ez nem más csak logikus gondolkodás. Azt meg inkább ne firtassuk hogy egy ilyen után mennyire nézi hülyének a vevőt.

Elküldve: 2015.05.24. 16:22 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@elemér: "Amúgy meg mesélje már el az a boltos hogy hogyan érik el a gyártónál hogy kevésbé fogjon ha ugyanolyan fékpofa-tárcsa kombó van fent? Mert a csőben a nyomással nem tud vacakolni az tuti..."

Nna! Pontosan erre mondtam én is, hogy ez egy hülyeség. Méghogy direkt lightosra van csinálva. Chö! Hogyan? A V-fékeknél az első pipa vége és a bowdenház közé gyakran be volt téve egy rugó, hogy direkte lágyabb legyen és ne satuzzon. Én ezt mindig röptettem. (Max gyerekbicikliben lenne jogosulsága.) No de egy hidraulikus féket, hogy butítanának már le szándékosan?

Elküldve: 2015.05.24. 15:41 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Baromság amit a boltos mond. Vidd garanciára és verd az asztalt. Kell neki összekopás, még az is ok ha rajta ülsz és nem satuzik, de ha simán csak tolod az fos. Amúgy meg mesélje már el az a boltos hogy hogyan érik el a gyártónál hogy kevésbé fogjon ha ugyanolyan fékpofa-tárcsa kombó van fent? Mert a csőben a nyomással nem tud vacakolni az tuti...

Elküldve: 2015.05.24. 14:35 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@voga34: Nem rugalmas kicsit? Behúzva keménynek érzed a fékkart? Ha a lelevegősödés kizárható én megpróbálkoznék a féktárcsa zsírtalanítással és megcsiszolnán kicsit a fékbetéteket. De várhatóan még javul a fékhatás, mert használt közben később bekopik.

Elküldve: 2015.05.24. 14:21 voga34 

  • voga34 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 24

Hát most ezzel a válasszal semmit se tudok kezdeni. Mit kezdjek a bringával? garancia? már voltam. lepattintottak ezzel a szöveggel ld fenn. írtam a gyártónak. lepattintottak ezzel a szöveggel ld fenn.

A boltos meg csak szétteszi a kezét, hát ezt mondja a gyártó ez ilyen csókolom és ennyi.

@Zero-X:

Elküldve: 2015.05.24. 13:59 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Ez hülyeség!

...ugyanúgy mint a lisztjavítószer, a térfogat növelő vagy az olajfinomító. :) https://www.youtube.com/watch?v=uhMo30RifhA

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!