Belső bovdenvezetés

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2018.06.14. 07:58 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok Sajnos nem megfelelő nyeregcsövet rendeltem a merida big nine-hoz. Konkrétan belső bovdenezéshez valót, viszont a vázam nem olyan. Arra gondoltam, hogy fúrok 2 lyukat a vázra, és belül elvezzetem a bovdent. De: a vázcsövek hegesztésénél gondolom nincs lyuk. Vagy? Ha nincs, akkor csak egy lyukat fúrnék a nyeregvázcső alján, és ott bevezetem. Szerintetek megoldható? Köszönöm előre is. Üdv, Ricsi

Elküldve: 2019.05.16. 14:28 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@bringusz93: Nagyjából annyiból, hogy kilazítod és kiszeded a bowdent a váltóból, kihúzod a bowdenházból, kihúzod a bowdenházat a vázból, ép bowdenházból levágsz egy ugyanakkora darabot, mint amit kihúztál, átrakod rá a régiről a bowdenházkupakokat, behúzod a vázba, visszahúzod bele a bowdent és visszakötöd a váltóba, majd beállítod véglegesre a rendszert. Feltéve, ha jól értettem a problémát...

Elküldve: 2019.05.04. 15:06 Cube1117 

  • Cube1117 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy vásároltam egy Cube Attention 2018-as kerékpárt (19" vázméret, illetve 29" kerékméret) és ....

... a belső bowdenvezetés bemeneténél (jelenleg csak az első váltóhoz menőnél látom) a bowden külső burkolata elrepedt, így látszódik a belső bowden huzalozás.

Miből tart ezt megjavítani, illetve tapasztalat szerint mennyiért javíthatják ezt meg? ...gondolom nyilván megéri, nem jó dolog, ha ázik a fém bowden...

Köszönöm válaszotokat.

Üdv.

Elküldve: 2018.06.19. 08:37 dobbasszus 

  • dobbasszus avatar
  • hozzászólások: 7

@szellemkutya: Köszönöm a hozzászólást. Megoldódott. A nyeregvázcsőből kitekertem az alsó kulacstartó csavart, ezen a furaton bővítettem picit, és ott vezettem be????

Elküldve: 2018.06.18. 15:39 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

Az anyag szerkezetét elkönnyíteni nem egészséges dolog! Pláne nem ott ahol nagy erők dolgoznak. :) Inkább egy új nyeregcső!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!