Beurer pulzusmérős órának mi lehet a gondja?

1-17 (17 válasz)

Elküldve: 2013.02.11. 09:58 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51
Témaindító kérdés:

Sziasztok!A minap vettem egy pulzusmérő órát,de nem tudom életre kelteni.Időt mutatja,stopper működik,csak épp a pulzus folyamatosan 0.Mellkasi jeladóban jó az elem,érintkező felületet benedvesítettem,távolság az óra és a jeladó közt kicsi.Nemtudom mi lehet a baj,kézikönyv magyar helyett angol/német nyelvű,úgyhogy az is felejtős.Valami tipp hogy mi lehet a baj?Ő a delikvens: http://www.beurer.com/web/aus/product/heart_rate_monitors/heart_rate_monitors/detail.php?pk=31&id=1280&bek=85&bct=%26nbsp%3B%26gt%3B%26nbsp%3B%26nbsp%3B%26gt%3B%26nbsp%3BPM20

Elküldve: 2013.02.14. 02:26 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@Csokimánia: el kell kezdeni keresnie a jelet. se ekg gél semmi bizbasz nem oldja meg a problémát ha az óra maga nem keresi a jeladót.

Elküldve: 2013.02.12. 07:53 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Csokimánia: jo, en elegedett vagyok vele. Minosegi ora.

Elküldve: 2013.02.12. 05:22 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

@Csokimánia: Persze akkor is szükségem lessz egy pulzusmérőre.Kikérném a véleményeteket,ehhez mit szóltok?

http://sport.vatera.hu/egyeb/timex_bodylink_ironman_triathlon_pulzusmero_ora_1710851972.html

Elküldve: 2013.02.12. 05:16 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

komposztalo: Használtan vettem(a Vaterán,~4000 ft),úgyhogy nincs rá garancia.Az eladó szerint pár alkalommal használt,új állapotú.Mondjuk tényleg úgy is néz ki,csak mivan,ha neki is ugyanez volt a gondja,csak ezt elfelejtette közölni?

Zeke: Nem jelzi.

Egyvalamit majd még kipróbálok,az EKG gélt,hátha bejön.Ha igen,akkor nagyon vigyorog,ha nem,akkor mint írtam,lett egy pofás karórám.Oké,nyilván jobban örülnék,ha rendesen működne,de karóraként sem került sokba.

Elküldve: 2013.02.11. 19:09 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@Csokimánia: Hali, nekem Scala (német cég, orvosi eszközöket csinál) típusú pulzmeter-es (ezt rövidebb volt leírni :D ) órám van... ennél a típusnál óra üzemmód és pulzusmérő üzemmód van. Pulzusmérő üzemmódban hosszan kell nyomni az üzemmód váltó gombot a csippanásig, ekkor automatikusan felveszi a mellkaspánt által küldött jelet és el kezdi mérni a pulzusomat (persze ehhez mozgás kell). Érdemes lefordíttatni, mert sok mindent be kell állítani rajta (súly, nem, kor, az edzési intervallumot meg minden szart). És még az enyém se valami komoly, és arra rájöttem, hogy inkább kiadok 25-30ezer Ft-ot, de igényes, jól működő, érthető, könnyen beállítható és magyar kezelési útmutatóval van ellátva!!! És még jobban is néznek ki, mint az olcsóbbak...szerintem. Próbáld meg nyomkodni, ne add fel! :) üdv Sanyi

Elküldve: 2013.02.11. 18:49 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Csokimánia: Igaza van Zekének, megkerestetted a jeladót az órával?

Elküldve: 2013.02.11. 17:30 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

a start/stop gomb megnyomása után jelzi , hogy keresi az eszközt?

Elküldve: 2013.02.11. 16:26 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Csokimánia: az edigitalban is árulják, ha Pesten jársz, battyogj be hozzájuk, szerintem biztosan segíteni fognak megoldani a problémádat. :)

Elküldve: 2013.02.11. 15:58 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Csokimánia: garancia nincs rá? (elvileg kéne lennie, ha nem használtan vetted) Nem tudom, hogy műszaki cikknek számít, de azokra három munkanapos cseregarancia is szokott lenni, tehát ha három napon belül viszed vissza, azonnal cserélik.

Elküldve: 2013.02.11. 15:55 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

@Csokimánia: Nos,az a helyzet,hogy lett egy pofás karórám...Már mindent kipróbáltam,kert végéig elkutyagoltam,ott sem wifi,sem nagyfeszültségű kábel,sem fémváz a közelben,elemek tényleg rendben mert újak,az érzékelő érintkezői kellően benedvesítve,de semmi változás.De nem baj,legalább nem kell a zsebemben kotorásznom a telefonért,ha megnézném az időt!Meg ugyebár nem is került sokba. Köszönöm szépen a válaszokat!

Elküldve: 2013.02.11. 15:28 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@johnny336: igen a wifi, bluetooth, zigbee ezek majdnem mindig, 2.4GHz (még a mikró is 2.4GHz-es) Viszont más wireless termékeknél sokszor alkalmaznak 433MHz-es vagy 864MHz-es modulokat(mert olcsóbbak).

A a nagyfesz vezeték 50Hz-es, ember magasságban elhanyagolható hatása. A felharmonikusok is csak 1MHz környékéig "szennyeznek" mérhetően. Tehát a nagyfesz vezetéknek nem kéne bezavarnia. Ha a nagyfesz vezeték bezavar, akkor az utcai lámpa, a közlekedési lámpa, és még a lakásban álló lámpának is bele kellene zavarnia. Legjobb tudomásom szerint.

Meg kell vizsgálni: minden nagyfesz kábel mindenhol bezavar mindig, vagy egy bizonyos helyen egyszer bezavart? Egy mérés nem mérés. Az is előfordulhat, hogy más is volt a környéken. Még esetleg a bringa váza tud bezavarni, de ha jól emlékszem a tanulmányaimra az is csak 10m-en belül (13m a biztonsági zóna 120kV-os TV-nél)

Elküldve: 2013.02.11. 14:14 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@komposztalo: általában ezek a digitális cuccok a 2.4G tartomány környékén sugároznak. Ezért kell digitális jelkódolás, hogy ne zavarhassák egymást. Nagyfeszkábelt már én is tapasztaltam, hogy bezavarta az egyszerű km-órát.

Elküldve: 2013.02.11. 13:28 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@johnny336: A nagyfesz kábel maximum akkor, ha fent vagy a pózna tetején, a certifikált nagyfesz vezeték alatt kisebb a térerősség, mintha mikró mellett állnál. A vasúti távvezeték más kérdés, mivel ott a jármű fizikai paramétereire való tekintettel alacsonyabban kell futnia a vezetéknek, de tudomásom szerint ott is határérték alatt van.

Wifi-vel is csak akkor interferálhat, ha 802.11-es eszközről van szó, vagyis 2.4GHz-en sugároz. Legalábbis én így tudom. Ha más frekvencián ad a pulzusmérő, mint a WiFi, akkor nem ütköznek össze.

Elküldve: 2013.02.11. 11:35 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Csokimánia: mivel analóg a jelátvitel, ezért a légtérben kóricáló minden egyéb "jel" zavarhatja. Pl. wifi, nagyfesz.kábelek, mobil, egyéb, szintén analóg jelátvitellel működő berendezés (pl. kilométeróra).

Elküldve: 2013.02.11. 11:09 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

@johnny336: Üdv! Köszönöm a gyors választ!

Neten eddig nem találtam leírást csak spanyolul,gugli fordítóval meg elég kétes lett az eredmény...Angol mondjuk megoldható lenne a hugom által,csak ő épp nincs itthon.

Akkor ezekszerint a wifi lessz a ludas?Ugyanis bizony itt van pár méterre...Mindjárt kimegyek a "pusztába",próba szerencse.Ha bejön,akkor vigyorog,ha nem,akkor van egy pofás karórám.Majd megírom az eredményt.

Elküldve: 2013.02.11. 10:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Csokimánia: valahol elérhető a leírás? Lefordítom neked angolról.

Amúgy analóg jelátvitel - mondanám, hogy zavarja valami, de nem tudom hol próbáltad. Otthon, Wifis laptoppal az öledben, miközben mobiltelefonáltál? :) Vagy szimplán a puszta közepén, ahol 10 km-es körzetben nincsen elektromos berendezés?

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!