Bicikli festés- mit hogyan, hogyan kezdjek neki?

1-20 (20 hozzászólás)

Elküldve: 2012.01.22. 10:56 Németh Márk 

  • Németh Márk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Hali! Leszeretném festeni a biciklimet fényes feketére mert most elég karcos és van rajta matrica.. Így vettem a vázat. Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan álljak neki a festéshez? mik kellenek hozzá? a matricákat mivel kapjam le? köszi előreis a segítséget. :))

Elküldve: 2017.07.30. 21:24 Dokiben 

  • Dokiben avatar
  • DH/Freeride arc
  • Jhon Hill Gang csapat
  • Jhon Hill Gang csapat
  • hozzászólások: 1

@Huni: Hello, az összerakás is?;)

Elküldve: 2013.04.13. 05:04 GumiApo 

  • GumiApo avatar
  • dirt/street gyerek
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 85

Udv. Hat a legesszerubb megoldasokat kizartad teljesen igy elege maceras lesz. A festes folyamatat jol irtad le azzal nincsen gond. Az hogy nem aksrod kifuzetni a felnit az mar hosszabb lesz. En azt javaslom hogy vegyel egy tekercs papirragasztoszalagot amit festesnel is szoktak hasznalni. Mindent amit nem akarsz hogy atszinezodjon burkolj be vele szepen. Kullok agyak stb

En a helyedben mondjuk kifuzetnem es go szakihoz. Tartosabb es szebb is ha o csinalja mindenkeppen

Elküldve: 2013.03.20. 20:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Polírozott alu lakkozást hogy érdemes csinálni? Van egy rész a vázon, ami hegesztve lett, majd fel lett polírozva.

Hagyjam oxidálódni? Mennyi ideig? A lakkozott részeket is fel fogom polírozni kicsit, hogy a nagyobb karcok eltünjenek. Ezeket a részeket is hagyjam állni, vagy polírozzam fel az egészet, aztán rögtön fújjam le?

Elküldve: 2013.01.23. 18:01 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Tökéletes a festés illetve fényezés! Az enyém is alapozva lett és utána fényezve, tökéletes megoldás.

Elküldve: 2013.01.23. 17:39  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@Huni: Szia. Nem fényeznek, hanem színtereznek. Amúgy meg ők olcsóbbak. : http://szinterezes.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Elküldve: 2013.01.23. 17:36 Huni 

  • Huni avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 18

Sziasztok!

Sok keresés után után találtam egy olyan szervizt ahol 1 héten belül homokfúvásos módszerrel fényeznek kerékpárt. Ogrebike a szerviz neve és a népliget mellet található (zugló, Budapest) 15,000FT-ért megcsinálja ebbe benne van a fényezés és a szétszerelés.

Elküldve: 2012.02.07. 19:37 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Németh Márk: Több dologban is helyesbítenem kell magam!Először is Motip spray putty a szórógitt neve.Megtaláltam a fakont itthon,A másik a kromofág:január 1-től úniós szabvány szerint gyártott kromi kapható ami azon kívül,hogy 2000 ft körülire emelték az árát ALKLALMATLAN festék eltávolításra.Legalábbis nem tudom mire való.Egy felniről szerettem volna leszedni a dukkót de 30 perc alatt meg se marta.A homokfújást ajánlom hacsak nincs raktáron a régi kromoból.

Elküldve: 2012.01.25. 19:55 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@camp: Ma megnéztem.Motip primer a pontos elnevezése.A kis céduláján meg filler van.1300 ft egy jó nagy flakon a tesco-ban.

Elküldve: 2012.01.23. 14:03 camp 

  • camp avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 64

@tiberius: igen az a mákája! Motip :) nekem is van itthon :D

Elküldve: 2012.01.22. 13:12 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Németh Márk: A szóró márkája talán Motip.De ezt megnézem holnap a tesco-ban.

Elküldve: 2012.01.22. 13:10 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@Németh Márk: Igen ott is lehet de a tesco-ban is például.1000 ft ha jól emlékszem.De a spray-s szóróval kell vagy 1 napot várni amig tökéletesen megszárad és utána csiszolható finom papírral.De csak a felületét kell kicsit megcsiszolni,hogy tökéletesn sima legyen.És jól le kell zsírtalanítani a kromofág után,mert a szóró könnyen felmaródik ha marad egy kis kromo alatta.2 réteg szóró elég szerintem és a két réteg között 1óra száradás.Persze ha 2 fokon fújod talán több is kell.Milyen festéket akarsz használni?Spray-t?

Elküldve: 2012.01.22. 12:24 Németh Márk 

  • Németh Márk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@tiberius: és szorógittet hol lehet kapni? pl: Praktriker?

Elküldve: 2012.01.22. 11:43 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

Szia.Elsőként szedd szét teljesen a gépet,mert az utólagos maszkolgatás nem szokott tökéletes lenni és még egy szép fényezés összhatását is elronthatja.Végy egy üveg kromofágot és egy drótkefét.Esetleg drótkorongot azzal még szórakoztató is.Ecseteld le a kromival hagyd hatni pár percet és ess neki a drótkefével.A matricás részek nehezebben oldódnak de le fog jönni.Sok türelem kell a nehezen hozzáférhető részekre sajna.Ha fémtiszta akkor jól le kell zsírtalanítani és 1 vagy 2 komponensű szórógittel lefújni majd finom 1000-es vízpapírral átcsiszolod kicsit és mehet a fényezés.Én általában veszek 1-2 deci bázis színt és 2k-s lakkal fedem.A bázist nagyon könnyű fújni bár szórópisztoly kell hozzá.Tudod töltetni is a festéket meg a lakkot spray-be is de általában az megduplázza a költségeket.Érdemesebb ismerősöktöl kérni kompresszort és szóróstukkert ha van rá lehetőséged. Ha matricázni is akarod és jóféle vékony matricád van ami lakkozható akkor azt a bázisszínre kell rátenni majd lelakkozni.Ha túl vastag,esetleg plotterral vágott akkor azt nem igazán lehet,mert a felirat szélein összegyűlik a lakk és ronda.De a plotteres feliratot is lehet használni ha sablonként alkalmazod de ez egy másik történet ha olyat szeretnél leírom.Remélem sok hülyeséget nem írtam ezek csak a saját tapasztalataim.

Elküldve: 2012.01.22. 11:23 camp 

  • camp avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 64

@Németh Márk: de ha nemis 5-6 de azért több rétegbben fújd le

Elküldve: 2012.01.22. 11:23 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@camp: igaz =D na látod ezt kifelejtettem =P

Elküldve: 2012.01.22. 11:22 camp 

  • camp avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 64

@Németh Márk: és persze ne egy rétegbe akard lefújni! 5-6 vékony rétegben fújd le mert akkor sokkal egyenletesebb lesz a felület :D

Elküldve: 2012.01.22. 11:20 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Németh Márk: márkát meg nevet nemtudok mivel azt szinte sosem néztem a festék boltban. A lényeg hogy ne átlátszó alapozót vegyél hanem inkább olyat aminek van színe. márkából meg szerintem próbálj mindenből ugyan olyat venni de szerintem ez teljesen lényegtelen. Csak ne kapkod el a festést, ne akarj hamarabb kész lenni mert csak elrontanád.

Elküldve: 2012.01.22. 11:09 Németh Márk 

  • Németh Márk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@spank309: én narancs sárga vagy világos zöldre akarom lenyomatni a vázat. és ahoz milyen alapozó kell? mármint ( Márka, név ) ha tudod.. :DD

Elküldve: 2012.01.22. 11:03 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Hát én ugy kb. évente festettem le a bmxemet régen =D Vegyél valami durvább csiszoló papírt 80-100-as körülit meg vegyél 400-ast is majd a vizes csiszolálhoz. Kell rozsdamaró is szerintem, de ha nem akarsz annyit csiszolgatni akkor vegyél kromofágot, az sec perc alatt lemar mindent legutobb én is ugy csináltam asszem van fent kép is... ha lecsiszoltál rolla mindent akkor menny át rajta a 400-as papírral és használj hozzá egy kis vízet is. aztán jöhet a rozsdamaró ha van rajta ha nincs akkor korroziógátlóval nyomasd le. aztán ha megvan minden letörölgetedd valami zsíroldóval (ne maradjon rajta semmi piszok se újlenyomat semmi. Akkor jöhet az alapozás attól függ milyen színt akarsz. ha sötétebbet akkor sötétebb alapozót vegyél ha világos világosabbat. lefújod alapozóval ha megszáradt (én 1 napot vártam vele de nem szükséges szerintem akkor megint áttörölgeted és mehet rá a végleges festés de szépen egyenletesen fújd. ja és szerintem ne így télen nyomasd meg se is ilyen poros pincében, én kint nyáron amikor nem fújt a szél és meleg volt mint atom akkor csináltam mindig. Aztán ha ez is megszáradt (1 nap) akkor mehet rá a lakk. És elvileg kész. Remélem leírtam mindent. Ha nem majd mások kijavítanak =D

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!