Bicikli lefestése

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2012.10.30. 12:40 geri998 

  • geri998 avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 98
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! A biciklimet akarom festeni és erre a célra jó a rendes festék vagy valami más festék kell? A válaszokat előre is köszönöm!

Elküldve: 2012.10.31. 13:31 Akemaki 

  • Akemaki avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@johnny336: :) Mondjuk a vidék hátránya, hogy nincs nagy színválaszték, de hát ugye ha olyan pont volt ami nekem kellett. Annyi, hogy a lakk az külön megoldás, + 3 nap és 1.000 HUF volt. Ha jól tudom talán redőny-elemek voltak amik mellé befértem, de nem vagyok benne biztos. :)

Elküldve: 2012.10.31. 13:21 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Akemaki: enyém mellé salgó polcokat tettek :D

Elküldve: 2012.10.31. 12:56 Akemaki 

  • Akemaki avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@johnny336: Homokszórás (elvileg) benne volt, hogy jobban tapadjon a festék, de előtte a biztonság kedvéért leszedtem a festéket. Ráckeve mint település? :) Kisvárosi műhely, pont szórtak olyan színnel ami kellett ezért gyorsabb is lett illetve ugye nem kizárólag az én kerámat festették hanem a jóég tudja mit mellette. :)

Elküldve: 2012.10.31. 11:50 lezuziusz77 

  • lezuziusz77 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@szamika76: Én szétszedtem magamnak.a monoblockhoz nem volt szerszámom,ezt szerelőre bíztam,utána az összerakást is,ez 3000HUF-ba került.váltok be lettek állítva fékek is meg be lett zsírozva minden.ez nem pénz érte és jó lett minden.lehet hogy nekem is ment volna,de így egyszerűbb volt

Elküldve: 2012.10.31. 11:48 Teaf 

  • Teaf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@johnny336: És az se hátrány, ha esetleg lefotózza az ember az egyes "munkafázisokat"! Nagyfater anno mindent lerajzolt, ha szétszedett valamit. :)

Elküldve: 2012.10.31. 10:55 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Teaf: elég benne hagyni egy kuka csészét.

Nekem is volt utómunkám, hiába maszkoltak szépen. Pl. villanyakat csiszolnom kellett kicsit; menetes a stucni, a villanyak menetén is maradt egy kevéske festék, de azt a csapágyrögzítő anyával "letekertem".

Ami necces, hogy a középcsapágy csésze mögé bemegy a homok, aztán az szépen rásül a kemencében. Szóval azzal volt szívás, hogy csésze kiteker, aztán laposcsavarhúzóval a csapágyházon belül ölni :D

Ha valamit egyszer szétszedsz, akkor tudod hogyan kell összerakni.

Elküldve: 2012.10.31. 10:32 Teaf 

  • Teaf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@szamika76: Hi! Ez a téma engem is érdekel. Én azt olvasgattam fórumokon, hogy a középcsapágyat érdemes bent hagyni, főleg ha autófényezőhöz vinné az ember, mert azok (tisztelet a kivételnek), nem tudják hol/mire kell odafigyelni egy váznál, és lefújnak mindent! Aztán jöhet otthon a drótkefés kapirgálás, mert nem lehet betekerni a monoblokkot a menetet eltömítő festék miatt. Persze ekkor is maszkolni kell vagy szerezni egy occó festés után eldobandó középcsapit, és azzal festetni.

Elküldve: 2012.10.31. 10:13 szamika76 

  • szamika76 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 25

@johnny336: A baj csak az,hogy spec.szerszámom nincs a hajtókar és a közécsapihoz:-(8Én műszaki ember vagyok és talán be is vállalnám az egész bringa szétszedését,na de az összerakás....:-)És akkor még kellene egy jó fényező szaki.Mert ugye az eredeti színt akarom visszarakni rá,meg a maricákat:-)9

Elküldve: 2012.10.30. 22:41 geri998 

  • geri998 avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 98

köszönöm a segítséget!

Elküldve: 2012.10.30. 21:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Akemaki: hol a ragyában csináltak neked 1500-ért szintert? Homokszórással együtt?

@szamika76: megfelelő szerszámkészlettel te magad! :) Nem nagy ördöngösség. Én sem vagyok műszaki ember, mégis sikerült szétszedni-összerakni. Leírással tele a net, robbantott ábrák dögivel, illetve itt a fórum...

Spec. szerszám csak hajtókarhoz és középcsapágyhoz kell.

Elküldve: 2012.10.30. 21:23 szamika76 

  • szamika76 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 25

Sziasztok.

Tudtok valami jó fényezőt,aki szétszedi és összerakja a bringát festés után??És persze nem drága!!:-))Szeretném az egész bringát lefestetni,fényezni és erre keresek megfelelő szakit.

Elküldve: 2012.10.30. 21:01 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@geri998: Ha csak néhány részét akarod, akkor azt csak fényezőnél tudod megcsináltatni hagyományos festékszórással, mert színterezésnél beküldik egy kemencébe a vázat, ahol leégne a gyári festés. Szerintem kompletten színtereztesd le, mert olcsóbb, és tartósabb is, mint a hagyományos fényezés.

Elküldve: 2012.10.30. 16:43 geri998 

  • geri998 avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 98

Köszönöm szépen a gyors segítséget de ennek a gyári szine zöld és vannak rajta ilyen fekete vonalak ezek a szinterezés után nem fog eltünni?És az első és hátsó villát akarok lefestettni akkor inkább bízzam szakira?

Elküldve: 2012.10.30. 16:25 Akemaki 

  • Akemaki avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

@geri998: A szinterezést én is ajánlom. Nekem is nemrég lett meg 1.500 jómagyar Ft. (vidék kis műhely) és vártam rá 3 órát. :)

Javallott utána 3-4 réteg lakk és akkor mindent kibír.

Elküldve: 2012.10.30. 12:44 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@geri998: mit értesz rendes festék alatt? Milyen vázanyag?

Vidd el szinterezni a vázat. Kb. annyiból kijön, mintha minden kelléket megvennél, és el se lesz baszva.

Vagy fényezőhöz. Az combosabb összeg, de tartósabb, és továbbra sem te fogod elbaszni :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!