Biciklis maszkok - melyiket?

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2016.04.19. 20:23 LZ01 

  • LZ01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, (terheléses) asztmás és (többek közt) porallergiás vagyok, viszont elkezdtem bringával közlekedni, javarészben a Nagykörúton. Szeretnék ezért egy maszkot venni, amivel minimalizálhatom a belégzett károsanyagmennyiséget, és két maszkot találtam, ami felkeltette az érdeklődésem:

A.) Respro Cinqro ( http://respro.com/store/product/cinqro-mask ) B.) Respro Techno ( http://respro.com/store/product/techno-mask )

Ti a kettő közül melyiket ajánljátok inkább?

Elküldve: 2016.04.20. 15:57 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Nem csak a megnőtt terhelés miatt fulladsz? Ha mondjuk futsz, szobakkerékpározol, stb, akkor nem tapasztalod ugyanezt?

Jómagam is asztmás vagyok (állítólag, sztem nem, csak allergiás, csak orvosilag egyszerűbb erre fogni, hogy minden pollenre allergiás vagyok a teszt szerint, mégsem nyáron fulladok, hanem télen...), engem nem zavar a városi por meg a füst, ellenben ha nem szedem a gyógyszerem, akkor befulladok a bringázástól.

Elküldve: 2016.04.20. 11:58 LZ01 

  • LZ01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

nem tapasztalsz semmi olyat, amit az allergia okozhat és gyaloglás vagy BKV-zás közben nem jön elő

Nehezebb légzés, fulladás, köhögési inger. BKV-val járás esetén semmi ilyesmi.

Első körben a papírmaszkot kipróbálom.

Elküldve: 2016.04.20. 07:39 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 126

Személy szerint én sehogy sem tudtam megszokni a Respro maszkot. Ha úgy állítottam be akkor vagy nagyon nyomta az orrnyergemet vagy ha túl laza volt akkor pedig azokon a helyeken jött be a levegő ahol nem lett volna szabad, ráadásul az orrom is folyt állandóan. Ha csak a porral vannak gondjaid akkor nem tudok mást én sem mint kipróbálni a sima papír pormaszkot. Egyébként erős kétségeim vannak arról hogy a Respro maszk ki tudja-e szűrni a részecskeszűrős dízelek által kibocsátott 0,3 mikronnál kisebb koromszemcséket, amelyek így azután akadálytalanul jutnak be a tüdőbe ill. onnan a véráramba.

Elküldve: 2016.04.19. 23:27 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

Szerintem ez az egész maszk dolog túl van lihegve kicsit. Nekem egy ismerősöm hordott egy darabig, de leszokott róla, mert kezdő bringásként nehezítette a légzését, illetve meleg időben "rárohadt" a képére. Egyik barátom viszont évekig futárkodott (illetve ma is országúti bringázik hobbiként) asztmával, pollenallergiával, bármilyen maszk nélkül; hozzászokott.

A káros anyagokhoz annyit, hogy Budapesten ugyanazt a levegőt lélegzed be, akár sétálsz, akár bringázol, akár autóban, akár a villamoson ülsz, sőt ha a belvárosban laksz (és nincs a lakásodnak autonóm oxigénellátó rendszere), akkor otthon a számítógép előtt ülve is. :)

Ha a bringázás közben/után nem tapasztalsz semmi olyat, amit az allergia okozhat és gyaloglás vagy BKV-zás közben nem jön elő, akkor nem hiszem hogy érdemes foglalkozni a dologgal. Ha igen, akkor mondjuk elsőnek kipróbálnám a munkaruhabolti papír pormaszkot.

Illetve azért számolgatni is érdemes, ezt írja a Respro: "Napi használat mellett a maszkok (nem a filter!) átlagosan 2 évig tartanak, a kendõ 6 hónapig. A maszkok filtereit napi használat mellett érdemes havonta cserélni a legjobb eredmény elérése érdekében."

Elküldve: 2016.04.19. 21:30 LZ01 

  • LZ01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Esetleg érdekelne még, hogy aki mást használ milyet, és milyenek a tapasztalatok?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!