Bikefun Téli kesztyű mennyire jó hidegben? Vagy mit ajánlotok?

Linkelt termék: Bikefun Téli
1-28 (28 válasz)

Elküldve: 2012.11.18. 20:41 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27
Témaindító kérdés:

Érdekelnének további vélemények ezzel, vagy egyéb más (olcsóbb árfekvésű) téli kesztyűvel kapcsolatban. Kifejezetten téli használatra keresek valamit, huzamosabb tekerésre (tervbe van egy decemberi Balaton kerülés is), amiben nem fagyna le a kezem.

Eddig egy Lidl-ben kapható kesztyűt használtam, de már 1-2 óra után lefagyott benne az ujjam. Olvasgatom az itteni véleményeket is, de legtöbbször néhány vélemény van csak minden terméknél, és egy téli kesztyűnél az sem sokat segít, ha valaki véleményezte októberben, hogy jó meleg, és használta mondjuk 3 hónapot. Tavasztól őszig oké, hogy meleg, de mi a helyzet télen? Olyanok véleményét várnám, akik huzamosabb ideig használták télen.

Elküldve: 2012.12.14. 16:57 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Makky: Ha pénzről van szó, mindig agyal az ember, hogy jön ki olcsóbban :))).

Elküldve: 2012.12.14. 16:37 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@NorBEE300: Hogy erre nem gondoltam. :)

Elküldve: 2012.12.14. 16:08 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Makky: Ha edzeni akar VodkaTam, akkor vegyen két párat és a két edzésre meglesz. A mutatvány meg nem kerül 4000 Ft-ba se :).

Elküldve: 2012.12.14. 14:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Én már elég sokat kipróbáltam. (Most edzés intenzitásra gondolok és nem túrára, vagyis jobban izzadsz.) Az Aldis síkesztyűt is, ami elég meleg volt, de nagyon nehezen száradt ki belőle az izzadság, ami nekem nem jó. (Van, hogy egy nap kétszer is edzek és a két edzés között meg kéne száradnia, de még radiátoron se száradt ki a belseje teljesen. Szóval ezt csak egyszer használtam.) Van egy régi Gore-Tex bringás kesztyűm, ami -5-ig még elmegy, de inkább csak -2-ig komfortos. Úgy néz ki, mint egy síkesztyű. Most viszont egy Level három ujjas snowboard kesztyűt használok -2 alatt. Nem olcsó (~20e) és nem is túl kényelmes bringára, mert nem is arra találták ki, de elég meleg volt -10-ben még 2 óra után is. Annyira nem is izzadok bele és kivehető a bélése, így elég gyorsan szárítható. A váltást/fékezést meg kell szokni benne, de nekem most ez a nyerő.

Elküldve: 2012.12.13. 17:36 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@VodkaTam: Hasonló cipőben járok én is, jóformán csak hétvégén tudok bringázni jobban. Tegnap és ma is mocskos hideg volt. Tegnap a síkesztyű szépen levizsgázott részemről. Ha lesz az ünnepek alatt erős hidegben tekerni, biztos menni fogok :). Remélem azért tudtam segíteni valamennyit a "kesztyűs" kérdésedben.

Elküldve: 2012.12.13. 17:01 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@NorBEE300: Mifelénk holnaptól enyhülést mond, hétvégére meg eső/ónos eső, úgyhogy a tekerés valószínűleg elmarad. Talán ma volt a leghidegebb (reggel azt hittem letörik az orrom), de tegnap a szél miatt rosszabb volt, viszont leginkább csak hétvégén van lehetőségem bringázni, és ha bringával is mennék melózni ilyenkor, az nem akkora távolság, hogy mérvadó lenne. Azért lesz még alkalmam bőven, hogy hidegbe tekerjek :)

Elküldve: 2012.12.12. 21:01 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@VodkaTam: Holnapra mondja a gusztustalan hideget, itt az alkalom a tesztre ;). Ha az vigasztal mint tapasztalat, én ma tekertem -8, -10 fokban és a piacos síkesztyűben mentem. Majdhogynem begyulladt benne a kezem :)) A melegség pedig nem került még 2 rongyba sem...

Elküldve: 2012.12.12. 20:39 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Köszönöm mindenkinek a véleményeket, a legutóbbi Pesti utam során útba ejtettem a Hajtányt. Épp a környéken volt dolgom, és mindenhol ódákat zengenek róluk, a honlapjukon meg van vagy 100 féle kesztyű, némelyik emberi áron, gondoltam csak tudnak ajánlani valami jót. Őszintén szólva egy nagy csalódás volt számomra az üzlet, csak BBB kesztyűik voltak, szerintük az a jó. Ezt még el is hiszem, de azért a téli szezon kezdetén nagyobb választékot vártam téli cuccokból, pláne a honlapjuk alapján. Akkor a többi minek van fent? Még csak webshop sincs, ahol megrendelné az ember, akkor mi értelme? Eredetileg a BWG-23 kesztyűt ajánlották, de a 12e. Ft-os ára nagyon nem az a kategória amit rá kívántam szánni, így némi tanakodás után megvettem a BWG-21-et, ami "csak" 6e. Ft volt. 4-5e.-nél többet nem akartam rákölteni, de futkosni se akartam már a sokadik helyre, így hosszas tépelődés után bevállaltam. Párszor voltam már vele tekerni, de inkább +2-4 fok körüli hőmérsékleten. Elég vékony, így először féltem kicsit, el is vittem tartaléknak egy másik kesztyűt is magammal, hogy ha nagyon fázna benne a kezem, akkor ki tudjam cserélni a kevésbé rosszra, de eddig nem volt gond. A keményebb hidegek viszont még csak most jönnek, továbbra is félek, hogy fázni fog benne az ujjam. Ha ez se jön be, akkor bemegyek egy kínai diszkontba, aztán veszek egy olyan kesztyűt, mint amit javasoltatok, többet ennyit nem költök rá potyára.

Elküldve: 2012.12.10. 21:28 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@VodkaTam: Szia! Nekem nagyon bevált Az Etape Fox WS kesztyűje. A tavalyi nagy hidegben (-18 fok) nekem nagyon jól jött. Igaz, max 15km-t tettem meg benne egyhuzamban. Remélem segítettem! :)

Elküldve: 2012.12.10. 18:22 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@szellemkutya: Én pölö a piacon vettem, de utána bementünk a kínaiba, majdnem ríva fakadtam... Sokkal több és jobb fazonú és olcsóbb (!) síkesztyűk voltak. De már mindegy, ez is tökéletes, jól kezelhető vele a váltó és fék is, a markolaton stabilan tartja a kezem. Célnak tökéletesen megfelel, ennyi pénzért, hogy ne fagyjon le az ember keze, vígan jó buli volt.

Elküldve: 2012.12.10. 17:06 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

@VodkaTam: ja a jó kis dzsekis kínai öt ujjas, verhetetlen, jelenleg is ezt használom hajnalban -4 meg sem kottyan a b'twin téli csak olyan +2-3 fokig jó! minden kínai boltban kapsz olyan ezeötszá! :)

Elküldve: 2012.12.10. 16:42 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

A mínuszos teszt a gyári bringás B+ kesztyűnél megvolt. -3, -4 fokig jó, de azalatt már "érzem" benne a kezem. Amit itt az oldalon sokan ajánlottak normál síkesztyűt, vettem egy párat, hallgatván a tanácsokra. Mit ne mondjak, igazuk van, ebben nem fázik a kezem, pedig én rettentő cidrizős vagyok:)). Ja, 1600 pénz volt...

Elküldve: 2012.11.19. 23:44 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@VodkaTam: Hol máshol, mint a cimborám kerékpárcentrumjából :)) Ő ajánlotta, én megvettem és eddig bevált. Egyébként én is keresgettem sok helyen miután megvettem, de nem találtam ezt a típust sehol.

Elküldve: 2012.11.19. 22:22 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@Teaf: Tényleg, most már beugrott, hogy a B'Twin a Decathlon bringás márkája. Az az igazság, hogy a Decathlonnal nem túlzottan szimpatizálok, kicsit olyan mint az InterSport (vagy kis túlzással Tesco), a saját márkáikat akarják márkásként eladni, természetesen árban is olyan áron. A Lidl, Aldi legalább árban jó. Amit eddig vettem náluk pár cucc, az maximum közepesen használhatónak mondható. Persze vannak kivételek, pl. a múltkor olvasgattam valahol a Decathlonos sátorról véleményeket, ami kb. 5e. Ft, ha nem tévedek. Páran próbálták lehúzni, hogy ennyi pénzért tuti gagyi, de akinek volt, az mind kiállt mellette, hogy meglepően jó. Nekem nem volt még, és nem is tervezem, de ezek szerint lehetnek kivételek azért.

Visszatérve a kesztyűre: árban amit írtál, az tényleg nem sok érte, de ahogy a többiek árazását elnézem, ez azóta emelkedett kicsit (4-5e.), talán rájöttek, hogy túl olcsó. Viszont ők nem dicsérik agyon, inkább őszi használatot javasol mindenki. Nyilván ez egyén függő is.

Elküldve: 2012.11.19. 22:03 Teaf 

  • Teaf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@VodkaTam: Nem, ez bringás kesztyű! A B'Twin a Decathlon bringás márkája, mint a Quechua a túrázásé. Egyébként pont olyanom van, mint Kraslannak. Markolatváltót meg szerintem könnyebb tekerni, mint fel-le pöcögtetni egy Rapidfire-t.

Elküldve: 2012.11.19. 20:55 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@Benyyyxxx: Izlések és pofonok. Bár a hétköznapi életben nem hordok kesztyűt, mert szerintem meg az értelmetlen az esetek nagy részében (számomra), azért akad pár kesztyűm itthon (innen-onnan kaptam, rám maradt). Ezek sok mindenre jók, de bringázni egyik sem az igazi. Amelyik kellően meleg, az vastag, és fordítva. Persze léteznek jó anyagból készült vékony(abb), de meleg kesztyűk, csak itt meg sokszor a minőséget, és a márkát elég vastagon meg kell fizetni. Azért szeretném hinni, hogy normális áron is akad használható darab:) Nem ragaszkodok a bringás kesztyűhöz, egyesek szerint ezek azért sem túl megfelelőek, mert többnyire az olaszok csinálják, ott meg más a tél. Mondjuk szerintem van jó bringás kesztyű azért, inkább az a kérdés az olcsóbbak közül melyik az. A webáruházakban mindegyikhez szinte szóról-szóra ugyanaz a sablonduma van írva, hogy meleg, szélálló... stb. Ahol eddig kérdeztem akár bringás, akár túraboltban, igazán sehol sem tudtak érdemben segíteni, és itt még pénzről nem is volt szó. Lehet, hogy senki nem teker közülük télen? Viszont amikor a tulajdonságok között azt olvasom, hogy hímzett XY logó, na olyankor kerülget a méreg. Ez teszi ki legalább az ár felét. Ez a része engem baromira nem érdekel nyári cuccnál sem, télen meg amúgy sem sokan jönnek szembe. Nem divatbemutatóra megyek.

A síkesztyűről elhiszem, hogy az olcsó is meleg, csak vastag is többnyire, ezért próbálok a többiek tapasztalatai alapján keresni egy számomra elfogadható megoldást.

Elküldve: 2012.11.19. 20:52 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@VodkaTam: a városi keróm agyváltós,a monti pumpás azokkal jól el van,markolatváltóval nincs tapasztalatom.

Elküldve: 2012.11.19. 20:12 Benyyyxxx 

  • Benyyyxxx avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

Takko-ban tavaly vettem Thinsulate polár keztyűt, 1000 Ft volt, semmi gáz nincs vele. Amúgy a bringás téli kesztyű teljesen értelmetlen, mikor egy szar kínai is megteszi

Elküldve: 2012.11.19. 20:07 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@Teaf: És ez síkesztyű, vagy kifejezetten bringás? Gondolom inkább az előbbi. A véleményeknél a Btwin Cool Winter kesztyűt eléggé lehúzzák, a másik háromnál meg 1-1 vélemény van, és egyik se használta télen :(

Elküldve: 2012.11.19. 19:52 Teaf 

  • Teaf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

@VodkaTam: Hali! Én Decathlonos (B'Twin) téli kesztyűt használok! Valami 1800 pénz volt. Ez lesz a 3. tele, még megvannak az ujjaim! :) Egyre kell vigyázni vele, hogy melegben (lakásban) kell fölvenni. -20 fokot azért kevésbé tolerálja, de ez nagyban függ a keringésemtől is, pl. én dohányzom, tehát rosszabb a vérkeringésem.

Elküldve: 2012.11.19. 19:51 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@outlaw512: Igen, azt gondolom, hogy egy síkesztyű azért már elég meleg, de nem túl vastag? A fogás miatt kérdezem, attól nem félek, hogy belefő a kezem.

Elküldve: 2012.11.19. 19:35 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@VodkaTam: nekem aldis van,nem annyira vastag,de még nem fázott benne a kezem.(-20 volt a legalacsonyabb hőmérséklet amikor használtam).

Elküldve: 2012.11.19. 17:13 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Köszönöm mindenkinek, erről a BikePositive CS-04 kesztyűről így hirtelenjében nem találtam semmit.

@NorBEE300: Esetleg azt lehet tudni, hogy Te hol vetted? Árban nagyon baráti, bár az a kék szín nekem annyira nem jön be rajta, de gondolom van más színben is, és azért a színen nem fog múlni.

@hefi; outlaw512: A síkesztyűket máshol is ajánlották már, a múltkor nézegettem is a Mountexben, de 7-8e. alatt nem is volt semmi, és azok is elég vastagok. Persze a Mountex általában nem épp a legolcsóbb, de egy noném cuccot ismeretlenül meg pláne nem mernék megvenni, és még mindig ott a probléma, hogy vastag. Vagy nektek valami vékonyabb kivitel van? Lehet benne fogni rendesen? Fékezés, váltás (markolatváltót használok) megy vele rendesen?

Elküldve: 2012.11.19. 10:31 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

síkesztyűt használok én is télen.0 fok alatt verhetetlen.

Elküldve: 2012.11.19. 09:58 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@VodkaTam: A képeket feltöltöttem a kesztyűről. Megtalálod az Egyebek albumomban, utolsó két kép lesz. A kesztyű típusa BikePositive CS-04.

Elküldve: 2012.11.19. 08:55 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@VodkaTam: én 3 fok alatt béléses síkesztyűt használok. 1500 Ft volt valami outletben.

Elküldve: 2012.11.18. 20:58 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@VodkaTam: Én pont az idén vettem egy Bikepositive téli kesztyűt, mert szeretnék tekerni télen is. Na az harci helyzet, hogy volt már esténként, illetve hajnalban is tekerés vele novemberben, amikor 0 fok vagy esetenként mínuszba is lecsúszott a hőmérő. Oúti bringán használom mostanság, amivel csak gyorsabban közlekedsz, mint egy terepjáróval, ezért azt is bizton állítom, hogy nagyobb tempónál sem engedi át a menetszelet. Nem fázik benne a kezem, nem engedi át a hideget, de a kezed melegét sem engedi ki. Kényelmes, passzos viselet, bőrből van varrva rá a tenyér és az ujjak alsó része, ezáltal stabil fogást biztosít, hosszú passzos ujja van, amit akár pulóverre is rá tudsz húzni, így nem mar bele a hideg az alkarodba. 2100 Ft volt, jó vételnek titulálom. Majd töltök fel róla képet az Egyebek fotóalbumomba.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!