Blackburn Atom SL 5,0 / 6.0 vélemény? Mivel több a 6.0?

1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2013.08.05. 08:01 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114
Témaindító kérdés:

Szeretnék órát venni de nem tudom eldönteni hogy az 5.0-át vagy a 6.0-át vegyem meg. Mivel tud többet? Akinek van ilyen órája leírná a tapasztalatait? A magasságmérés hogy működik? Köszi előre is!

Elküldve: 2013.09.12. 19:47 Roob 

  • Roob avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 17

A magasság mérés a levegő nyomása elvén működik. Egész pontos és hasznos funkció szerintem. Bárhol le tudod nullázni a magasság értékét és aztán ahhoz viszonyítottan mérni, hogy jelenleg milyen magasan is tekersz, illetve eltárolja a maximális magasságot. Mivel a levegő nyomás érzékeli így nyilván éghajlattól függően mindig más más eredményt mutat ugyan azon a pontot ahol pl, előzőleg beállítottad a 0m-t. Tehát ekkor ismét nulláznod kell. van rajta olyan funkció is, hogy szabadon kézzel beállítod a jelenlegi magasságot, tehát nem nullázod, hanem mondjuk be írod, hogy 245m és akkor onnan kezdi a mérést. Nekem atom 5.0 van a 6.0 pedál fordulat mérést is tud. De ahogy írtad is, ha nem vagy versenyző szerintem fölösleges. Énis gondolkoztam rajt, de nem láttam sok értelmét, hogy azt vegyem. Ha van kérdésed írj bátran.

Elküldve: 2013.09.02. 08:36 benjonino 

  • benjonino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Sheffy:

Talán a kérdésedben tudok segíteni. Én is elgondolkodtam, hogy vegyek-e csapásszámmérőset, de aztán lebeszéltek róla. Én amatőr bringás vagyok, vagyis nem versenyzek sosem. Ebből adódóan nem is edzek. Ha tekerek, azt az élvezetért teszem. Egy csapásszám mérő számomra olyan lenne, mint agy kőkemény edző, vagyis arra kényszerít, hogy a kívánt csapásszámot próbáljam tartani. Most csak elképzeléseim vannak arról, hogy milyen gyorsan is pörgetem a pedált, ami a valóság szigorú tükrében valószínűleg sokkal rosszabb. Ezt nem akarom felvállalni, lehet, hogy megutáltatná velem a tekerést. Nem mondom, hogy néha kipróbálnám, de állandóan biztos, hogy nem. Aki tudatosan edz, illetve versenyzők számára szerintem kötelező a használata, de olyan fun-biker-eknek mint én, nem való.

Remélem segítettem.

Elküldve: 2013.09.02. 08:28 benjonino 

  • benjonino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Szia Hefi!

Sajnos nem segítettél. Az említett véleményben nagyon soványan írnak a magasságmérésről, ami ennek az órának az erőssége. Óravásárlás előtt állok. 2 óra van a talonban. Az egyik egy 3600 Ft-s drótos kütyü, ami tudja az alapfunkciókat. A másik ez lenne, ami a barometrikus magasságméréssel teljesen elszédített. Cserébe el kell viselnem a vezetékmentesség minden nyűgét-baját. Talán ebből is látszik, hogy nem vagyok a vezetékmentes cucc barátja, de ha a magasságmérés funkció jól teszi a dolgát ( gyakori frissítéssel, pontosan, jól olvashatóan, zavarmentesen, nem ingadozva... ) akkor bevállalnám. Azért ez egy plusz 10-es lenne az alapfunkcióshoz képest, és nekem csak a magasságméréssel adna többet. Szóval itt állok, és nem tudom, hogy meg merjem-e venni. Ha a fentebb említett tulajdonságok közül valamelyik nem megfelelő, akkor csak kidobott pénz lesz. Szóval arra kérem azokat, akiknek ilyen van, hogy írjanak már a magasságmérő funkcióról is valamit.

Kérdéseim: - be lehet-e kalibrálni induláskor a magasságot, mint ahogy minden rendes barometrikus magasságmérőnél szükséges? - Tizedes pontosan méri-e az emelkedés-lejtés szögét, vagy csak egészre? - Milyen késleltetéssel mutatja a lejtő-szöget? - Az láttam, hogy a pillanatnyi sebességet jól olvashatóan mutatja, de az alsó sorban nem túl vékonyak a számjegyek, el lehet könnyen olvasni az infót? - Nem túl bonyolult a kezelése? ( Volt egy ultragagyi lidl-s sebességmérőm, legalább 14 funkcióval. Mikor bicajoztam, és csak arra tudtam koncentrálni, hogy hogyan vegyem a levegőt, akkor hirtelen nagyon bonyolulttá vált a 14 funkció körbetekerése. Nem beszélve, hogy számomra nagyon sok funkció teljesen felesleges volt) - Olvastam, hogy van benne hőmérő. Mennyire pontos? ( Az említett lidl-sben is volt, és hát köze nem volt a valós hőmérséklethez. - Aztán az általános kérdések, hogy elég gyakori-e a frissítése? - Megbízható-e a rádiós összeköttetés?

Dióhéjban ennyi. Köszi!!!!!!!!!

Elküldve: 2013.08.06. 19:53 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@hefi: Igen ezt olvastam, gondoltam hátha használ még valaki ilyet (több szem többet lát elven). A magasságmérést elvileg mindkét óra tudja, pont ezért nem tudom mi a különbség, mivel közel 8 ezer forint difi van a két óra közt, annyit tudok hogy van pedálfordulat érzékelő a nagyobb testvérben, de arról sem tudom van-e igazán értelme/funkcionalitása.

Elküldve: 2013.08.06. 09:19 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Sheffy: magasságméréssel tud többet a 6.0.

Itt és itt össze tudod hasonlítani őket

Ebben a véleményben írnak a magasságmérés funkcióról is!

Remélem segítettem!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!