Bringaexpo 2011

1-43 (43 hozzászólás)

Elküldve: 2011.01.27. 18:49 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Március első hétvégéjén BRINGAEXPO!!!! Ha megint olyan jó lesz, mint 2010-ben, akkor már alig várom!!!

http://bringaexpo.eu/

Elküldve: 2011.04.18. 20:47 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@petiboy_24: Köszi!

Elküldve: 2011.04.18. 15:37 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Rober-to:

Cselikart néven megtalálod...

Elküldve: 2011.04.18. 15:33 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Nem tudja valaki a Magellan Crux-okat festő ember számát? Aki a Bringaexpon is festett. Ha jól tudom fenn van itt a Testbike-on is, csak nem tudom a nevét.

Elküldve: 2011.03.06. 21:29 Lezli95 

  • Lezli95 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

Elküldve: 2011.03.06. 20:07 Lezli95 

  • Lezli95 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 2

Nekem nagyon tetszett az EXPO ! Nem hittem volna hogy a hazai gyártók ennyit fejlődnek mint pl: Csepel a eloxált fixi alkatrészekkel, vagy a magellán a bts cuccokkal. De ha DH FR szemmel nézzük akkor nagyon gyatra volt. Legalább arra számítottam hogy a Konák stab/opertatorok kint lesznek, ehhez képest egy darab extrém bicójuk volt kint egy 2010-es Kona Shred. -.- Fox se volt sok... Commencalról ne is beszéljünk ! Fixi, Outi téren elég szép készlet volt. Ingyen Gofast hála a Gofast hungary-nak és a Halász fivéreknek. Igaz egyik barátunkat megszivatták...:D Malinál számítottam a 2011-es Marzocchi kínáltra de az is elmaradt... De legalább 2011-től a PROCROSS forgalmazni fogja MO.-n a Mondrakert ! :) Norka fotók hamarosan ;)

Elküldve: 2011.03.06. 18:04 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@Rober-to: Sajnos 100 pozitív benyomást egy idióta eladó 5 mp alatt le tud amortizálni nullára!

Elküldve: 2011.03.06. 17:56 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

A CUBE stand!

Egyszerűen botrányosan viselkedett az a felfuvalkodott majom, mert más mondani nem tudok róla, aki 2011.03.05.-én 13:00-kor próbált volna emberi hangon válaszokat adni a kiállításra érkező és a CUBE standját érdeklődésével megtisztelő potenciális vásárlóknak. De ez neki nem jött össze, igaz szándékában sem volt. Azt viszont igyekezett a viselkedésével nekem sugallni, amit eddig én nem gondoltam, hogy hülye vagyok az egész biciklizéshez, meg a CUBE márkához, meg úgy általában. Lekezelő, kioktató, lenéző stílusban mutatkozott a tisztelt közönség előtt, vagy csak nekünk. Gondolom nem nézte ki belőlünk, hogy van bennünk annyi elvetemültség, hogy 600-700 E Ft-ot szánunk egy biciklire, pedig tévedett. Sőt a 200.000 Ft-os konkrét érdeklődésünkre sem csillant meg a dollár szeme a minden bizonnyal kereskedői vénával jól megáldott barátunknak. Katasztrófa, egy ilyen embert egy ilyen márka mellé odaállítani, feltéve ha az image rombolás a fő célja a Velobike-nak, mint hazai forgalmazónak. Ha pedig az ottani "eladó", vagy mi, már fáradt, kimerült, ideges, fásult - amit meg is értenék, de elfogadni nem tudok - tessék leváltani még akkor is ha a tulajdonosi körhöz rokoni és egyéb szálakkal szorosan fűződő kapcsolatai vannak! Nem volt odavaló! Mind ettől függetlenül én maradok továbbra is boldog használója és nagy rajongója a CUBE márkának, szerencsére sokkal erősebb a név annál, hogy egy ilyen kis jelentéktelen szürke egér ezt a hitet bennem lerombolja.

Elküldve: 2011.03.05. 23:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@hefi: Semmi gond, csak nem értettem mi van.

Elküldve: 2011.03.05. 21:34 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Rober-to: Bikert nem tudom ki írta h. nincs kinn... Vagy félreértettem valamit.

Én írtam, és tévedtem, mert tényleg kint voltak. Bocs.

Elküldve: 2011.03.05. 18:38 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Voltunk ma mi is a kiállításon. Jó volt, de 2010-ben mintha több katalógus lett volna. Specialized, Mali, Shimano, Cube stand jó volt. Kona-t vagy nem találtuk meg, vagy tényleg csak olyan kevés bicót vittek ki. Manitou-t kár, hogy nem állítottak ki.

Mali, Cseke, Bikefun ad jópár ajándéktárgyat is. Gofast-nél is ajánlatos italt kunyerálni.

Bikert nem tudom ki írta h. nincs kinn... Vagy félreértettem valamit.

Kiálítás képei innen: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=6133&id=283&cat=4

Elküldve: 2011.03.04. 19:11 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

kona,marzocchi,merida... nem láttam sok új cuccot(pölö mazóból 2010-es volt mind(kiv dj1 asszem) és valamelyik katalógus 2010-es volt XD)

Elküldve: 2011.03.04. 19:07 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

ma voltam és jó volt de a kínálatban csalódtam :D

Elküldve: 2011.03.04. 18:37 wtp_balazs 

  • wtp_balazs avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 6

Tavaly is voltam, fasza volt. :) Most holnap megyek majd, remélem lesz még sok matrica meg toll, meg ilyenek.

Elküldve: 2011.03.03. 21:02 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@hefi: Szia!

Most néztem végig. Gondolom a Mongoose képeket rám hagytad :) Jó képek lettek amúgy!

Olyan kérdés merült fel bennem, hogy ilyen szakmai napokon mi van tulajdonképpen? Forgalmazók, nagykervezérek kimennek és van sajtótájékoztató vagy valami az újításokról? Vagy csak beengedik az embereket h. nesztek?

Szomorú, h. Biker nem volt kinn, hiszen az egyik legrégebbi nagyker itthon ha jól tudom. Ez csak skótoskodás a részükről. RS miatt jó lett volna.

Másik, hogy MANITOU telók megint nincsenek mit 2009-ben???

Elküldve: 2011.03.03. 20:43 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

Szétnéztem az BringaExpón. Hát meglepően kevés fr/DH bringa van kiállítva. Aránylag sok az országúti, de leginkább alsó kategóriás MTB gépek vannak. Teleszkóp, alkatrész szinten sincs nagyon eleresztve a kiállítás; talán azért mert az egyik legnagyobb alkatrészimportőr, a Biker (Sram, Rock Shox, stb.) hiányzott a rendezvényről.

Képek itt vannak: http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=6578

Kíváncsian várom mások benyomásait!

Elküldve: 2011.03.02. 11:09 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

A csütörtöki kiállítási napra itt egy pénztárca barát megoldás :) http://eregistrator.hu/registration.php?ltid=LU&idid=41&prid=BBS11&mode1=K&pid=00175632&lngid=hu&s=1

Elküldve: 2011.03.02. 08:35 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Tamoo: Azt ne is emlegesd! Múlt évben megúsztuk. Ki az a barom aki bombariaaszt bicókiállításra???

Elküldve: 2011.03.02. 07:28 Tamoo 

  • Tamoo avatar
  • sima XC-s
  • Magellan XC Team csapat
  • Magellan XC Team csapat
  • hozzászólások: 16

Sajnos csak vasárnap jutok ki, mert szombaton is melózni kell... Remélem marad még nekem is termékkatalógus :D nem viszitek el az összeset. Ja és remélem bombariadó se lesz...

Elküldve: 2011.02.24. 12:50 xrider100 

  • xrider100 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Dartmoor fan club csapat
  • Dartmoor fan club csapat
  • hozzászólások: 4

énis megyek :D

Elküldve: 2011.02.24. 11:01 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Bender222: :D Nincs mit!

Elküldve: 2011.02.24. 10:08 Bender222 

  • Bender222 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 59

@Norbee18: hát igen a baj velem van:) köszi !

Elküldve: 2011.02.24. 09:59 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

Elküldve: 2011.02.24. 09:50 Bender222 

  • Bender222 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 59

@Rober-to: valószínűleg velem van a baj , de én sehol sem találom , hogy a belépő mennyibe fog kerülni

Elküldve: 2011.01.31. 19:34 ZoTTo 

  • ZoTTo avatar
  • brutálfutár
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 3

@ZoTTo: már megvan.

Elküldve: 2011.01.31. 19:32 ZoTTo 

  • ZoTTo avatar
  • brutálfutár
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 3

még nemvoltam ilyen kiállításon de érdekelne. mikor van ez pontosan és hol?

Elküldve: 2011.01.28. 14:27 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Elküldve: 2011.01.28. 09:11 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

A tesztelhető gépeket Németeknél is igazolványért cserébe lehetett elvinni, karszalaggal és csak a szalaggal elkerített területre. Vártam az Endurora. Ott sem volt az, hogy na felülök és csak úgy elviszem. El kell kérni. És ha ez Németországban így van, ahol azért nagyobb az emberek egymás iránti bizalma, akkor azért érthető h. itthon... mondjuk az h. elküld a fenébe az eladó, az csak az ő vevőkhöz való hozzáállását dícséri...

Elküldve: 2011.01.28. 08:58 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

Elküldve: 2011.01.28. 08:50 Sályi Ferenc 

  • Sályi Ferenc avatar
  • sima XC-s
  • Kellys Heves csapat
  • Kellys Heves csapat
  • hozzászólások: 19

@hefi: Jó ötlet!Szivesen vennék egy ilyen szervezést.

Elküldve: 2011.01.28. 08:48 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@hefi: Testbike kinn lesz állandó vendégként valamilyen formában? Valahol lenne egy összejövetelt szervezni...

Nem leszek kint. Inkább bringázzunk együtt :)

Elküldve: 2011.01.28. 08:45 eclat_bmx 

  • eclat_bmx avatar
  • dirt/street gyerek
  • RedBull csapat
  • RedBull csapat
  • hozzászólások: 6

Szerintem elmegyek:D Hétköznap is lesz pl Pénteken?:D

Elküldve: 2011.01.28. 08:31 Bender222 

  • Bender222 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 59

alap hogy megyünk:D

Elküldve: 2011.01.28. 08:17 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

amúgy 09-ben voltam először, mindenkitől azt hallottam hogy majd ki lehet probálni a bicokat. Hát azért közel sem lehetett, viszont volt amit nem értettem ha egyszer egy speci demo és bighitre rá van ragasztva egy olyan matrica hogy TestBike :) akkor mért nem lehet kiprobálni? ennek ellenére kivettem és mentem vele 2 kört az emberek között :) meg mások is. Sajna 2 alkalommal amikor vissza mentem már állt ott egy pali aki kedvesen elküldött a ....

hát igen ha már nem lehet vásárolni akkor legalább annyit tehetnének a gyártók hogy 2-3 binyot kiraknak amit lehet kipróbálni. illetve kevés standnál tudtam értelmes infokat kicsalni az adott termékek gyártójától, kivétel a Bts. Akoriban még a boltba se volt kapható, de elég jó eldumáltam 1 órát a palival :)

Elküldve: 2011.01.27. 23:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@hefi: Testbike kinn lesz állandó vendégként valamilyen formában? Valahol lenne egy összejövetelt szervezni...

Mondjuk én szerintem péntek délelőtt megyek majd ki mert tapasztalataim alapján csütörtökön még nem hozzák meg az osztogatni való cuccot ill. még csak berendezkednek. Pénteken már ott van minden. Szombaton nagy a tömeg, vasárnap meg nagy a tömeg és már elfogyott minden.

Mondjuk szombat lehet mégiscsak jobb, mert addigra tuti megérkezik minden...

Amúgy ha mész első napra rax majd fel arról aznap este képet??? Azért, mert ha nem jó, akkor nem érdemlik meg h. kimenjünk... :)

Elküldve: 2011.01.27. 23:06 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Én kb. 1997 óta járok bicókiállításokra. Régen volt az Interwheel (ezen csak 1-2x voltam, mert elég bénán lehetett oda menni, sok átszállással) + a FeHoVa - Sport kiállítás. Legemlékezetesebb az 1999 körüli volt, ahol egy 2szintes MALI stand volt, de a 98 körüli is jó volt, ahol Dave-től kaptam autógramot.

Az utóbbi pár évbe nagyon ellaposodott a kiállítás. Alig volt értelmes kiállító. Mélypont szerintem a vasúttörténeti parki kiállítás volt.

2010-ben viszont már egy színvonalas, nagyon tuti kiállításon voltunk és újra adta a régi hangulatot. Rengeteg katalógus, ingyen Mali sör, stb. Azért még mindig hiányolom a "komolyabb" promós dolgokat. Egy dolog, hogy van "rengeteg" matrica, legalábbis az elején, de jobban örülnék több tollnak is, vagy kitűzőnek, úgy, hogy nem kell értelmetlen kérdőíveket kitölteni értük, vagy kunyerálni őket. Ha adják, adják ingyen és ne úgy, hogy az legyen az emberben, h. na ezek is alig adtak. Megjegyzem mindig szoktam használni azokat a tollakat amiket szívesen adtak. Pl. órákon jegyzeteléshez és ott látták is a feliratot.

További észrevételek/tanácsok a kiállítóknak :) a jobb megítélés érdekében:

Sok helyen sajnos katalógus sincsen 4 oldal alatt nem beszélhetünk katalógusról.

Kedvenc beszólások közé tartozik, hogy az "Árak a honlapon vannak, nem nyomtattunk árlistát" mert skótok vagyunk...

Nagyon örültem 2010-ben a Maxxis forgalmazó vezérének a tanácsadásának, aki leült és adott infot a gumikeverékekkel kapcsolatban (ami Maxxisnál elég bonyolult sok kisker szerint) + katalógust is adott.

Szerintem egy kis összetákolt tesztpályán nem lehet egy MTB-t (CC-DS-FR-DH) kipróbálni. Kicsi a hely, nem modellezi eléggé a terepet, semmi értelme. Helyettük szerintem minden évben legyen inkább egy teszthétvége budai hegyekben ahol ki lehet próbálni az új gépeket, vagy legalább a komoly vevőknek biztosítani kellene korrekt kipróbálási lehetőséget.

Lufit kérésre adjanak felfujatlanul is.

Zacskó mindig jól jön. Mindig sikerült plusz zacskókat szereznem az extra cuccokhoz.

Cukorka (nem egészséges, hanyagoljuk), toll, matrica, lufi általában szokott a jobb helyeken lenni. Na de az igazán jó helyeken tovább lépnek és van kitűző is! (Pl. 2010 - Mali) + annyi minden más van még amit lehet osztogatni. Pl. XTR hajtókar... :)

Belépődíj sajnos elég sok szokott lenni, de ha visszajön a befektetett összeg a nap végére, akkor mindig jó érzéssel gondolok vissza a kiállításra.

JA és talán a legfontosabb, hogy minél több géphez hozzá lehessen férni és körül lehessen járni/fotózni, ne legyenek zsúfoltak. Ez a drága pavilonárak miatt zsúfolt, de valahogy csak meg lehet oldani.

A látogatókat ezúton is kérném, ha valaki már ott áll egy ideje egy gép előtt és kurvára le akarja fotózni, akkor NE menjenek már bele a képbe!!! Ha lesz ilyen képem akkor tuti felrakom és közszemlére lesz téve a Testbike-on :)

Az is idegesítő mikor a sok paraszt direkt az alkatrész/gép elé áll úgy, hogy ne láthassa más. Vagy túl közel van, vagy messziről nézi és cuppog ha elmegyünk előtte...

Na ennyi.

Holnap lehet elkezdem bescannelni a régi kiállításos fotókat ill. megkeresem a digitális képeket is. Felrakom mindet majd. Lehet összehasonlítani...

Remélem a 2011-es még színvonalasabb lesz, mint az eddigi egyik legjobb 2010-es!!! JA és h. megint tömve lesz a hátizsákom és legalább 2-3 szatyor katalógusokkal és promo cuccokkal! :)

Elküldve: 2011.01.27. 21:15 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@Rober-to: én majd táskámra kiteszek egy táblát hogy salt, és tele rakom tb répákkal :)

Elküldve: 2011.01.27. 20:18 fifatom 

  • fifatom avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 27

eddig nem mentem most nem hagyom ki :D

Elküldve: 2011.01.27. 20:15 asztix 

  • asztix avatar
  • sima XC-s
  • Downhill Freeride MTB csapat
  • Downhill Freeride MTB csapat
  • hozzászólások: 22

Én majd a szombati napon megyek! :)

Elküldve: 2011.01.27. 19:41 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

alap hogy ott leszek én is :D

Elküldve: 2011.01.27. 19:39  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@hefi: nem kéne felvágni a mezei kis emberek előtt. :)

Amúgy megyek én is :)

Elküldve: 2011.01.27. 19:32 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Rober-to: ja én is megyek, valószínűleg nulladik szakmai napra, mint tavaly, és a fényképezőgépem sem hagyom otthon :)

Elküldve: 2011.01.27. 19:09 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@Rober-to: Megyünk!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!