Bringás kiegészítők

1-29 (29 hozzászólás)

Elküldve: 2013.07.11. 17:16 imádoktekerni 

  • imádoktekerni avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9
Témaindító hozzászólás:

Szerintem a bringázáshoz nemcsak egy bicikli kell, hanem azért nem árt ha van némi kiegészítő, ami kényelmesebbé, és jobbá teszi az élményt. Gondolok itt például a napszemcsire, a védőeszközökre, bukósisakra, stb.

Elküldve: 2013.07.19. 17:33 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@Rober-to: az én egyledesem többet világít előre, mint sok gagyi három meg ötledes... menjenek már a faszba... :/

Elküldve: 2013.07.18. 22:30 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Beszéltem ma egy rendőrrel. Az 1-es ledet nem fogadják el. Faszomat már a sok fasz rendeletbe. Fasznak kell basztatni mindenkit?

Elküldve: 2013.07.17. 14:50 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@tib82: aha. Amúgy nekem csak a küllőprizma színével van bajom leginkább. Ha lehetne fehéret, leszarnám.

Elküldve: 2013.07.17. 14:44 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

@perelli: egyszer felragasztod, az életben le nem veszed, asszony bringáján is ilyen van, osztrákok elfogadják

Elküldve: 2013.07.17. 14:40 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: azt tudom, hogy van ilyen, csak azt nem, hogy elfogadják-e. Ha igen, akkor is csak a sárgát, az biztos.

Elküldve: 2013.07.17. 14:34 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

@Rober-to: Érdekességképpen múlt héten volt részem látni osztrákoknál egy Porsche GT3-st bringaszállítóval!!!!, nem Ferrari, de nem is egy átlag autó. Hozzá teszem elég szarul nézett ki rajta, röhögtem is, mikor kb 250-en elhaladt mellettem, szerintem nem nagyon maradt volna rajta a küllőprizma :) és az egyéb rendőrök által preferált kacat

ui: sisakon és ruházaton kívül semmi kacatot nem cipelek magammal, éjjel meg nem tekerek :)

Elküldve: 2013.07.17. 14:30 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Elküldve: 2013.07.17. 14:29 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Prizmából is tudsz matrica verziót venni, azt még az országútisok is elviselhetnék a ritka küllőzésű kerekükön.

Elküldve: 2013.07.17. 14:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: feleslegesek a mai világban az tény. A szalagokat, mezeket sokkal jobban lehet látni.

Nekem ilyen van:

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=12503&id=7&pp=mygl

Szerintem nem ronda. A küllőprizma az, de túlélem. A csengőnek nincs hangja. A legolcsóbb kalapácsosakból úgy kell csiholni.

A te bringád, a te pénzed. :)

Elküldve: 2013.07.17. 14:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Nem azzal van a gond h. nincs. Csengőből van rengeteg. De kurvára nem akarom hallgatni útközben a csilingelését. Nem akarom a lámpákat nézni út közben a megszokott kormányomon. Nem akarom az idióta prizmát nézegetni a keréken. Mert ahogy már korábban írtam a hasonlatomat: Ferrarira nem rakunk tetőcsomagtartót...

A kis lámpákat meg fogom venni úgy néz ki, de prizmát nem rakok a gépre és csengőt sem fogok valószínűleg.

Balaton körüli túrára raktam fel csengőt meg lámpát is. Valszeg így lesz most is majd.

Sisak van. Az a legfontosabb. Nem a többi szarság.

Valami prizmás matricát is veszek majd lehet és a nyeregcsőre ragasztom, meg a kerékre.

De hát az egész értelmetlen. A nyeregtáska ott van a nyergen, azon is fényvisszaverő csíkok vannak. Gumin is, felnin is, vázon is a festés, sisakon, mezen.

Elküldve: 2013.07.17. 13:36 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: itthon semmi sem biztos, de még senkitől nem hallottam, hogy ilyennel megbüntették volna. Prizmából meg borostyánsárga kell. Ha nem akarod, hogy kötekedjenek, akkor veszel egyet az első kerékre, olyan pattintósat. Van vagy 100-150 Ft, bárhol kapható, a hátsó piros valamivel több. Egy noname fekete minicsengő, ami jól is néz ki, 280.

Elküldve: 2013.07.17. 13:30 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@johnny336: Ja. Nagyon jó.

Szerintem megveszem azokat a kis ledes lámpákat. Annyit még talán eltűrök a gépen, bár nem szívesen... Ezek a lámpák akkor tuti megfelelnek?

Prizmából a küllő köré tekerhetős is elég? Azt hol lehet kapni?

Elküldve: 2013.07.17. 12:16 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: nem fogadják el a reflexcsíkos külsőt sem. Pontosabban nem fogadhatják el, de értelmes rendőr tuti nem szól be ilyenért. Csengőm otthon van, bringás kosárkában, a tárolóban. Prizmák mellett. :)

Az erdőig is el kell ám tekerni valahogy!

Elküldve: 2013.07.17. 12:15 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: egy kell a kerékre, sárga, és egy piros hátra, szerintem ennyivel együtt lehet élni.

Elküldve: 2013.07.17. 12:06 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Köszi!

Ez akkor jó lesz. 150m-ről látszódnak... BringaButikosok azt írták, hogy nem fogadja el a rendőr...

Mi a helyzet a prizmákkal? Mipöcsnek szereljek undorító prizmát a gépre, mikor erdőben járok főleg és valszeg az első gally letörné? + bukósisakon vannak fényvisszaverők. Bukósisak mindig rajtam van. Első kerék gumija fényvisszaverős, küllőkön, felnimatricán megcsillan a fény, mert fényvisszaverő a festés rajta + még a váz is fényvisszaverős kicsit.

Elküldve: 2013.07.17. 11:57 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

És együtt kapcsolhatóknak kellene lennie, blablabla, ilyen bringa nincs is. :D

http://www.holkerekparozzak.hu/jog/a-kerekpar-hasznalatanak-muszaki-feltetelei

Elküldve: 2013.07.17. 11:55 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: papíron nem elég, mert 150 m-re el kellene látszania, illetve az első lámpát kb. a villa magasságába kellene tenni. A gyakorlatban viszont elég, mert ilyeneket osztogatnak ők is az akcióikban.

Elküldve: 2013.07.17. 11:48 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Azt szeretném megtudni, hogy ilyen ledes lámpa elég ahhoz, hogy a nagyon kedves rendőrbácsik ne b... izé, ne büntessenek meg? Ha jól tudom csak látszani kell...

http://www.bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/vilagitas/lampaszett-egyeb/longus-elso-hatso-lampa-szett.html

http://www.bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/vilagitas/lampaszett-egyeb/longus-mini-lampa.html

Elküldve: 2013.07.15. 13:05 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@imádoktekerni: cserélhető lencsés decathlonos. négy lencse van hozzá. kényelmes, könnyű.

Elküldve: 2013.07.15. 12:40 imádoktekerni 

  • imádoktekerni avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Végül is erre gondoltam, köszi a válaszokat. Én így nyáron egy dolog nélkül nem indulok el, ez a napszemüveg. Egyszer már volt egy balesetem amikor úgy estem el egy elég rázós útszakaszon hogy nem várt kanyar után a nap belesütött a szemembe hirtelen, még szerencse hogy nem jött arra autó, így csak az esés okozott bennem kárt. A biciklinek nem lett komolyabb baja, de nem szeretnék még egyszer ilyen hibába esni, ezért én mindig napszemüvegben indulok el otthonról, akár még rossz időbe is, hiszen sosem lehet tudni. Innen rendeltem pár héttel ezelőtt egy biciklis szemüveget, ezt: http://www.gimpexsport.eu/arctica_s190a_napszemuveg Nektek milyen napszemüvegetek van amit biciklizés közben használtok?

Elküldve: 2013.07.11. 21:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: Egyetértek. Ha nem kell messze menni, hazatekerek vizesen.

Elküldve: 2013.07.11. 21:53 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: én a szolid esőben nem veszem fel. Annyi nedvességet még elbír egy normális mez, ellenben az esőkabát alá berohadok. Ha annyi eső esik, akkor nincs az a ruha, ami megvédene. Olyankor sietni kell :D

Elküldve: 2013.07.11. 21:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: Könnyű esőkabát kapható nagyjából ötszázért. Az egész napos kerékpározásra is alkalmas esőtől védő malaclopó sem több 2500-nál. Az búvárnadrág (és a hozzá való kabát) ára sem dönti anyagi romlásba a kerékpárost. Más kérdés: kinek kell ilyen öltözet. Indiai kerékpáros fakírnak, monszun idején...

Elküldve: 2013.07.11. 21:22 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: hasraütöttem én is az 500-al, de legrosszabb esetben egy-két Mátyás elegendő.

Elküldve: 2013.07.11. 19:28 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: Obi, Praktiker. Védőeszközök, esőkabátok. Még esőnadrág is van. Igaz, nem ötszázért.

Elküldve: 2013.07.11. 19:21 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@johnny336: ott még nem néztem, de akkor ott fogok keresni :D

Elküldve: 2013.07.11. 17:54 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@ArtWolf: Decathlonban 500-ért hozzádvágnak esőkabátot...vagy ingyen kéne?! :D

Elküldve: 2013.07.11. 17:26 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Mi a kérdés? Milyen kiegészítőket vigyél magaddal? Amit szeretnél. Nálam a következők szoktak lenni: sisak, lámpa, víz, hátizsákban szerszámok, pótbelső, pumpa, pénz, szájkenőcs, itiner, telefon, kulcs (a lakathoz, ami a vázon van), pzs. Amit még javaslok: esőkabát (én tökös legény vagyok nekem nem kell - na jó, nem találtam még elég olcsón...).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!