Brunox Fork Deo

Linkelt termék: Brunox Fork Deo
1-20 (20 válasz)

Elküldve: 2021.04.14. 13:48 Hartge 

  • Hartge avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Elkezdtem használni ezt a Brunox Fork Deo-t, elég jó tényleg könnyeben csúszik a szár, és tetszik, hogy jó kenést ad neki. Bringázás előtt, és után javasolt. Néhány használat után, elkezdett kicsit "nyüszögni" tőle a teleszkóp. A teleszkóp szimering porvédő felől hallom. Kicsit zavaró. Santour XCR villám van. Nem fújok rá sokat, minimálisat. Várjak ameddig kiszárad belőle, vagy ritkábban használjam? vagy nem érdekes a hang? Köszi!

Elküldve: 2021.04.30. 08:59 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@rcs2003: igen, olvastam a hozzászólást, hogy Suntour XCR-ben nincsen szivacsgyűrű. Mint hasznos tanácsot szerettem volna közkinccsé tenni ezt az infót azok számára, akik olyan villát birtokolnak, amiben viszont van. ;-)

Elküldve: 2021.04.28. 16:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Ugyanezt tudja a szilikonspray meg a láncolaj is

Elküldve: 2021.04.28. 13:36 Hartge 

  • Hartge avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Krupcheck: Rockshox is dobja ezt a termékeihez, elvileg olyan rossz nem lehet. Egy kis update: Nos meló miatt nem tudtam menni vele, csak fújkáltam, törölgettem (mert porosodott). Most már párat csapattam a városban, és durván egy 5%-ot tuti puhult a villa. Simábban, puhábban mozog pont amit vártam. Nyüszögés vagy csökkent vagy nem is hallom menet közben. Azóta már gyári ajánlás szerint használom. Nekem eddig nagyon bejön. Egész más a teló mozgása tőle. Nem csak marketing duma. Nekem adja.

Elküldve: 2021.04.18. 17:18 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@Krupcheck: Ez saját tapasztalatból én is csak alátámasztani tudom: Gondoltam, hogy majd sáros versenyre milyen jó lesz a plusz védelem. Hát verseny után levéve eléggé meglepődtem, mert egy "marék" sár volt alatta! Szóval valószínűleg tényleg többet árt, mint használ!

Elküldve: 2021.04.18. 16:31 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Értem! Magam ugyan semmit sem használok a becsúszóimra, de azt hiszem valamikor egyszer egy hirdetésben láttam, bár nem gondoltam át ilyen mértékben, hogy ez a holmi funkcióját tekintve melléfogás volna.. Kicsit akkor olyan lehet ez a neoprém huzat mint az alkohol, hiszen az is sokféle méretben, színben és ízben létezik, van, hogy nem is drága, de valójában mégsem azért van, hogy az járjon jól vele aki megveszi..

Elküldve: 2021.04.18. 15:44 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@rcs2003: egyetértek. megfogja a nedvességet, meg főleg a port-homokot-kenőanyagot, és szépen karcolja vele végig a becsúszót.

Elküldve: 2021.04.18. 13:16 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Szerintem az ilyen "védőhuzat" sokkal több kárt tesz mint hasznot.

Elküldve: 2021.04.18. 11:11 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Mondjuk a porvédő gumiharangot én sem tenném fel egyik gépemre sem..

Elküldve: 2021.04.18. 11:04 Tom77 

Elküldve: 2021.04.18. 11:00 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Az előző hsz (méretben) akart lenni a többi ok, de csak 1 ötlet volt..

Elküldve: 2021.04.18. 10:58 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Knight_: Neoprémből van vagy ezer fajta mérebent és színben bármilyen becsúszószárra, és egyáltalán nem drága. Portól és kisebb kőfelverődéstől az is nagyszerűen véd, plusz ha olyan színből vásárolsz ami harmonizál a bringával, egyáltalán nem néz ki rosszul..

Elküldve: 2021.04.16. 14:10 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@Knight_: talán a becsúszók anyagminőségénél és a tömítések minőségénél keresendő a válasz. Ma már nincs szülség ebben a szegmensben sem a gumiharmónikás porvédőkre. Egyébként mtb nál az extra védelem miatt nem lenne marhaság, mert a kövektől is véd, ami jó :) de okádék ronda egy dolog. Egyébként sárvédőd sincs pedig az is hasznos, lenne... Nem mindig a racionalitás a főszereplő. ;)

Elküldve: 2021.04.16. 13:43 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Hova lettek a harmonikás porvédők a becsúszókról? Engem nem zavarna a kinézete meg a többlet tömeg, cserébe a védelemért. Legalább opcionálisan megtarthatták volna a gyártók.

Elküldve: 2021.04.15. 12:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@zscs: xcr-ben nincs szivacsgyűrű...

Elküldve: 2021.04.15. 11:00 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Brunox van itthon, ~11 éve vettem, még mindig félig van az az a kis spray. Semminél biztosan több.

Ami a tuti trükk: 1) isopropyl alkohollal, vagy ha nincsen más, féktisztító sray-vel és papír törlőkendővel alaposan megtörlőd a becsúszót és a porlehúzó környékét 2) párszor pumpálsz a villán és megismétled az 1) lépést, amíg a villát menyomkodva már nem látszik semmilyen szennyeződés a becsúszón (ez fontos!) 3) ha minden OK: két-két műanyag, keskenyebb fajta gyorskötözőt óvatosan a porlehúzó alá nyomsz 4) egy fecskendővel a villádhoz való villaolajból felszippantasz pár cseppet 5) ujjbeggyel a 2 gyorskötöző közti részt elhúzod a becsúszótól és a pár csepp villaolajat oda cseppented - ez eljut egészen a szivacsgyűrűig a porlehúzó alatt így

Ami kell hozzá: villaolaj, isopropyl alkohol, egy fecskendő és gyorskötözök. Jó Motorex villaolaj is például, az Fox és RockShox-hoz is használható - gondolom Suntourhoz szintén OK.

Az első villa láblehúzás + kisszervizt 1x ki lehet bekkelni ezzel a trükkel, ha nagyon muszáj - de azért inkább tartsátok azokat a szervizidőket! ;)

Elküldve: 2021.04.15. 09:40 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ártani nem ártasz vele. Én szilikonzsírt szoktam a sajátomra kenni. Tudom, hogy nem hatékony, de mivel belülre nem tudok zsírt bejuttatni, csak ha szétszedem, így a semminél több. Körbekenem aztán pár lenyomás után letörlöm, ami maradt.

Ideális esetben amúgy semmi nem jutna be, hanem a kosszal együtt a kenőanyagot is kint tartaná a szimmering, de tudjuk, hogy ez nem így van :D

Elküldve: 2021.04.14. 16:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Kapsz szilikonsprayt háromszor ekkora kiszerelésben fele ennyiért :)

Elküldve: 2021.04.14. 15:54 Hartge 

  • Hartge avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Értem, köszönöm! Zsír új a bringa, én kértem hozzá a boltban teleszkópra valami ápoló szert, láncra is. Arra szilikonost ajánlottak minden fajta időjárási körülményekre, és valóban jobban is fut tőle. A teleszkóp is simábban mozog. Mindenképp szárazra fogom törölni és aprókat fújok rá köszönöm! Amúgy azért ártani nem árt ugye? Állítólag a Rockshox is ajánlja ezt a terméket.

Elküldve: 2021.04.14. 14:27 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Felesleges hülyeség, legalábbis ezen a szinten egy xcr villához. Inkább vegyél olajzó szivacsgyűrűket és építsd be mert gyárilag nincs bennük és minden mocsok lejut a perselyekhez aztán kikopik az egész belülről. Lehet ezért nyüszög a tied is. :) A becsúszókat tisztán és szárazon kell tartani, nem kenegetni mindenféle akármivel. :) Némi szilikon belefér mert az a szimeringgel érintkezve tud hasznosat tenni, de mindig le kell töröln, egy-két pumpálás és törlés. Fújkálni azért sem érdemes mert ráhordhatja a féktárcsára a permetet a levegő és akkor a fékhatásnak is annyi. Szóval, ne fújkáld. Ha fújod is, egyet-kettőt nyomj a telón és utána töröld szárazra.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!