BTS HC Pro single felhangosítás utáni kattog, mi lehet a baja?

Linkelt termék: BTS HC Pro single
1-14 (14 válasz)

Elküldve: 2012.09.02. 20:14 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító kérdés:

sziasztok!

szétbontottam a hc pro hátsó agyam és kirakaritottam full szárazra és damillal megfeszitettem a rugokat... amikor összeraktam kattogott amellet hogy rohadt jó hangja lett... ez ugye attól van hogy a csapágyak szárazak.. de hogyan zsirozzam vagy kenjem be ugy a csapágygolyokat hogy a kalapácsok ne kapjanak semmi kenõanyagot???

Elküldve: 2012.09.04. 19:20 Dabomb96 

  • Dabomb96 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 53

a racsni a kattog a kalapácsopkhoz kenj egy kis zsírt én is így jártam a novatecemmel csak azt nem hangosítottam ott magától zörgött kell a kalapácsoknak egy kis zsír

Elküldve: 2012.09.04. 19:08 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20

@komposztalo: igen most végre volt időm nekiállni átnéztem rendesen.. kivettem belőle mindent bekentem jólesz ez igy jóvolt eddig is... csak próbálkoztam de szarul sült el :).. nah mind1 már ehez is jobban értek kicsit

Elküldve: 2012.09.04. 19:07 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20

@ELECTRO: Igen... ma ahogy hazajöttem iskolából nekiálltam.. és ugy gondoltam faxság az egész kiszedtem a damilt bekenegettem összeraktam full szomoruan és nemtudom miért de a kattogás elment és ugyanolyan hangos maradt az agy mint amikor volt rajta damil..

Elküldve: 2012.09.04. 17:14 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

Most komolyan, manapság az általános iskolában nem divat a technika óra? Vagy azért van ennyi buzi és műszaki analfabéta, mert mindenki a lányokkal főzőcskézik?

Annak idején öregapámtól akkora sallert kaptam volna, ha kenés nélkül rakom össze a bringaagyat, hogy felállni nem bírtam volna. Vagy csak nekem triviális az, hogy forgó mozgó alkatrészt nem csinálunk kenés nélkül, pláne, ha terhelés alatt van.

Damil ki, kenés be. A KALAPÁCSOKRA IS KERÜLJÖN EGY MINIMÁLIS RÉTEG. És lehetőleg ne WD-40 legyen a neve, tapasztalatom szerint az tisztításra fasza, de azért kell egy kis zsír is az agynak, pláne, ha golyóskosaras csapágyazásról van szó.

Elküldve: 2012.09.04. 17:01 ELECTRO 

  • ELECTRO avatar
  • brutálfutár
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 16

@DM26P: ha ipari csapágyas az agy akkor a csapágy nem kattoghat, ha golyós amire kis eséylt látok annak kell lennie kenésnek bőven, damil hülyeség elszakad és belegánolódik az agyházba én a helyedben ink hajlitotatm vna rugót rugóacélból,(vagy kulcskarikábol hamár annyira hangosat akarsz, de inkább hanyagoljuk a hangosítást.) valoszinüleg azért kattog mert ahogy a damil bekerült a rugó mellé kevesebb hely maradt és a rugó vége beleér a reteszsorba.

Elküldve: 2012.09.04. 16:51 iwillkillyou449 

  • iwillkillyou449 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

@DM26P: Kipróbálod szépen lassan óvatosan ügyesen. Ha összekened azt amit nem akarsz akkor letörlöd.

Elküldve: 2012.09.04. 16:38 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20

@iwillkillyou449: őőő. nem igazán érdekel mások véleménye magamnak csináltam és nincs kedvem új hátsó agyat venni... azt a cspágyat ami csak golyókból áll letörölgettem.... erre lennék kiváncsi hogy be tudom-e úgy zirozni azokat a cspágyakat hogy a kalapácsokat viszont ne kenjem össze

Elküldve: 2012.09.04. 16:28 iwillkillyou449 

  • iwillkillyou449 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

@DM26P: Ha nem törölted ki a csapágyakat, akkor miért szárazak? És eddig csinálta, mielőtt belegányoltad a damilt? Mert ha nem, és nem csináltál semmit a csapikkal, akkor valószínűleg nem a csapik a hibásak.

Másik lehetőség, h ha eddig is száraz volt a csapágy, akkor szépen lekoptatták egymást. Ez kattoghat. (Gagyi hátsóagyat pimpelgetni, h hangos legyen azt recsegni,mintakurvaélet nem menő. Ahány bringással beszéltem erről, az összes röhög rajta, amikor olcsó valamiket tesznek zajossá, h drága, minőségi és kurvadivatos agyakra hasonlítson.)

Elküldve: 2012.09.04. 15:53 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20

@Krupcheck: nem az kattog... A kalapácsok melletti csapágyak a szárazak és azok kattognak.. kalapácsok nem kattognak ha szárazak

Elküldve: 2012.09.03. 21:51 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ha csak abból törölted ki a zsírt, amihez hozzáfértél, akkor a csapágyakból nem, max a házukról.

Viszont a kalapácsok sem szeretnek vas a vason futni, úgyhogy nem tudok semmi pozitívabbat mondani, mint amit ezerszer leírtunk hatmillió "hogyan hangosítsam fel az agyamat" fórumtopikban, hogy a) felejtsd el a hangosítást, b) nézd végig ahogy tönkremegy.

Egyébként gondolom a baromira be nem tervezett damil nem találja a helyét, és az kattog ahogy lecsúszkál (már ha úgy áll, ahogy én azt elképzelem, de sosem próbáltam agyat hangosítani).

Elküldve: 2012.09.02. 20:31 DM26P 

  • DM26P avatar
  • BMX gyilkoló
  • Bone Deth Bmx csapat
  • Bone Deth Bmx csapat
  • hozzászólások: 20

kösz az értelmes megszolalásokat -.- nem nem mostam ki letöröltem..... azt kérdeztem hogyan tudom ugy bekenni hogy a kalapács ne kenödjön be és nem a van baj meg a jesus kommentekre vagyok kiváncsi

Elküldve: 2012.09.02. 20:19 suto 

  • suto avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 1

van baj.... heheheheh

Elküldve: 2012.09.02. 20:17 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Kimostad a csapágyakat? sweet jesus... vegyél új csapágyakat bele, vagy szokd meg a kattogást rövidtávon. Hoszzútávon azért ne, mert steel-on-steel nem lesz hosszú életű az agy.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!