BTS XC Elite nyeregcső - vásárlás előtti kérdések

Linkelt termék: BTS XC Elite
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2014.02.23. 01:57 bikesteve 

  • bikesteve avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

BTS XC Elite nyeregcső vásárláson gondolkodom, örülnék, ha tudna válaszolni valaki, aki használt már ilyet. Köszönöm előre is!

-Mekkora résznek kell minimum a vázban lenni belőle? -A 31,6 x 350-esnek mennyi a súlya? (Személyesen mért tömeg érdekelne, nem webshopokban látott érték) -Terepen való tartós használat mellett nem gyengül/hajlik stb (az állítólag elég könnyű súlyából következően)? -A nyeregpálcának nem árt az a fajta felfogatás, ami az egyik vélemény-képen látszik is, hogy alulról középen támasztja a pálcát, felülről pedig nem az alulról tartó résznél húzza, hanem előtte és mögötte. Bennem kelt némi bizalmatlanságot a megoldás, de lehet, hogy nincs vele baj :)

-Az egyik legfontosabb: a rögzítése mennyire stabil, ill. ha az, mennyire kell megtépni hozzá a csavarokat? XC/maraton és hasonló útvonalakon használnám, sportosabban is igénybe lenne véve, nem csak városban és lazább túrákon. 70kg körül vagyok. A véleményekből a felhasználás típusa és hogy aki használta, kb. milyen súlyú, sajnos nem szerepel, az ajánlásokból sem egyértelmű, hogy ténylegesen ki lett-e próbálva olyan keretek (xc, maraton) között.

Köszönöm,

Üdv: István

Elküldve: 2014.02.28. 22:37 bikesteve 

  • bikesteve avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

Időközben vettem egyet, megválaszolok néhány kérdést a fentiekből, hátha másnak is hasznos lesz. Még nem mentem vele, csak beszereltem.

  • minimum a vázban: ~10 cm (srégan van vágva, a jelzésnél rövidebb, mint az elülső falon, csak futólag mértem :)

  • 227 gramm

  • A nyeregpálca felfogatást egyelőre csak ránézésre + helyben a bringára ülve néztem, de közelről nézve elég masszívnak tűnik. Viszont mivel egymáshoz képest eléggé távoli pontokon szorítja le a pálcákat elöl és hátul, így a nyeregnek alig van előre-hátra mozgástere... Emiatt sajnos féligmeddig semlegesedik a tény, hogy 0 hátrahajlású, középen beállítva (ahonnan nagyon sokat nem lehet tologatni) kb uott van a nyereg, mint egy eléggé előretolt 2,5 hátrahajlású Ritchey-n.

Lehet, hogy írok majd véleményt is, képekkel, ill. a kipróbálás tapasztalatai alapján.

Elküldve: 2014.02.23. 02:00 bikesteve 

  • bikesteve avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

A formázási lehetőségeket megnézhettem volna, újraküldöm.. :)

Sziasztok!

BTS XC Elite nyeregcső vásárláson gondolkodom, örülnék, ha tudna válaszolni valaki, aki használt már ilyet. Köszönöm előre is!

  • Mekkora résznek kell minimum a vázban lenni belőle?

  • A 31,6 x 350-esnek mennyi a súlya? (Személyesen mért tömeg érdekelne, nem webshopokban látott érték)

  • Terepen való tartós használat mellett nem gyengül/hajlik stb (az állítólag elég könnyű súlyából következően)?

  • A nyeregpálcának nem árt az a fajta felfogatás, ami az egyik vélemény-képen látszik is, hogy alulról középen támasztja a pálcát, felülről pedig nem az alulról tartó résznél húzza, hanem előtte és mögötte. Bennem kelt némi bizalmatlanságot a megoldás, de lehet, hogy nincs vele baj :)

  • Az egyik legfontosabb: a rögzítése mennyire stabil, ill. ha az, mennyire kell megtépni hozzá a csavarokat? XC/maraton és hasonló útvonalakon használnám, sportosabban is igénybe lenne véve, nem csak városban és lazább túrákon. 70kg körül vagyok. A véleményekből a felhasználás típusa és hogy aki használta, kb. milyen súlyú, sajnos nem szerepel, az ajánlásokból sem egyértelmű, hogy ténylegesen ki lett-e próbálva olyan keretek (xc, maraton) között.

Köszönöm,

Üdv: István

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!