Btwin Rockrider 540 Formula DC22 - hátsó agyban kónusz csere

Linkelt termék: Btwin Rockrider 540
1-2 (2 válasz)

Elküldve: 2020.10.08. 10:33 Attila419 

  • Attila419 avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

Klasszikus decathlonos Btwin rockrider 540-es bicómon lötyögött a hátsó kerék kissé balra jobbra. Meghúztam kicsit a csapágyat, de valahogy az egyik fele szoros másik fele lötyögős maradt. Gondoltam itt nagyobb gond van.

Szétszedtem az egész hátsó agyat. Meg is találtam a hiba forrását, a hajtás felöli kónuszon van egy beverődés (szerencsére az agyon nincs).

Ezt szeretném cserélni, de kissé el vagyok veszve a sok sok féle kónusz közt, és nem találok semmi infót, hogy ide milyen kellene.

Ebben tud valaki segíteni esetleg? Formula DC22 agy van benne

Elküldve: 2020.10.11. 09:08 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Tipikus kukába való agy a DC22, épp itt van egy a kezem ügyében. Két évig hajtottam aztán teljesen meghótt szegény pedig nem tettem ki semmilyen különleges behatásnak. Szerintem jóformán mindegy milyen kónuszt veszel hozzá, semmiféle különleges kialakítása nincs, sem porvédelem, sem egyéb. Szereld ki, szaladj el vele a legközelebbi bicajboltba vagy szervízbe és a fiókból biztos ki tudnak neked túrni egy tökéletesen illeszkedőt helyette. Ha rövidebb kónuszt kapsz mint a gyári, ki kell majd hézagolnod. Hosszabb semmi esetre se legyen mert az meg szétfeszíti a vázad. Arra nagyon vigyázz hogy soha ne húzd túl, és az összekontrázott kónusz-kontraanya összefekvő felülete teljesen tiszta, zsírmentes legyen a minél biztosabb összeszorulás érdekében. Egy picit(nagyon picit!) szabad lötyögnie a tengelynek, mert a gyorszár is egy kicsit úgyis összébb nyom majd rajta ha berakod a vázba. Ja még egy valami: cseréld a csapágygolyókat is mindenképpen azon az oldalon!

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!