Budapestiek! Ti melyik útvonalon mentek a Keleti p.-tól a Blaháig?

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2016.06.16. 00:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57
Témaindító hozzászólás:

Illetve onnan vissza?

Ami nem nagy kerülő, nem buszsáv, nem a kőrút és nem szlalom a járdán. Illetve nincs szembe jövő autó egysávos úton (utálom), sem több centis járdaszegély. Nem igényel extra fürgeséget és profi manőverezési tudást, sem átlagfeletti reflexeket és helyzet megoldó, rögtönző képességet! Sem tökéletes "helycsináló" magabiztosságot! :)

Elküldve: 2016.07.21. 02:12 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Egyébként szeretem a bringámat és szeretek bringázni is, viszont megfogadtam, hogy a belvárosba többé be nem teszem kerekemet az hotziher! Lehetőleg sem gyalog, sem kocsival, sem tömegközlekedéssel. Nem nekem való hely.

Elküldve: 2016.07.21. 01:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@Estván:

Persze nyílegyenes de nem nekem. De már hálistennek nem kell már többé a belvárosba mennem. :)

Elküldve: 2016.07.21. 01:54 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Köszi, azóta már nem járok arra bringával.

Elküldve: 2016.06.20. 23:22 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

Az Örstől a Keletiig hol kell kerülő? Az nyílegyenes. :) A JPp térnél nincsen autóút. :) A Keletinél nincs körút. :)

Amúgy a Corvin áruházhoz, vagy a Corvin negyedbe akarsz eljutni?

Egyébként az Aréna Plaza melletti bringaúttól azt mondanám, hogy Lóvásár, Mosonyi, Festetics utca, a Fiumeit keresztezve a Gázlángon vagy a Dologházon át a II. JPp térre, a tér csücskénél a Népszínházat keresztezve a Bérkocsison a körútig. A körúttól ellenkező irányban mondjuk a József utca.

Kis plusz segítség: a google maps (meg az utcakép) segítségével elég jól össze lehet rakosgatni útvonalakat.

Elküldve: 2016.06.16. 13:56 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Vissza felé már máskép jövök, de ez sem az igazi. A Rákoczi téren keresztül be a 2. kisutcán, hogy a Népszinháznál pont keresztül tudjak hajtani a villamos sínen. Onnan a III. J P térren keresztül be egyenesen. Ahol pont keresztezi utamat egy forgalmas autó út... Ezért kénytelen vagyok vissza menni a Körútra, hogy átjussak a zebrán a túloldalára, ahol kicsit tovább menve a járdán keresztül ismét rákapcsolódhatok a bicikli útra.

De ebben sincs logika! Mi a francnak járjam végig a Pápa tértől a Népszinház utcáig az egészet, mikor a Keletinél ismét mehetek vissza a Körútra? (De legalább eljutottam a Keletiig...)

Elküldve: 2016.06.16. 13:15 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Pontosítok! Tehát: Eredetileg az Őrstől indulok, innen kis kerülővel egész korrekten eljutok a Keletiig (Aréna pláza elé), onnan továb a busz pu. hoz... És itt megáll a tudomány. :D Egyszerüen sehol sem találom merre menjek tovább!!! A Blára ki "szerencsétlenkedve" még szorakozhatok a zebrán, hogy eljussak az áruház mögötti 2. kisutcára, ahol szinte autó mentesen végig gorulhatok a Corvinig.

Elküldve: 2016.06.16. 09:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Minden nem fog menni egyszerre. A Keleti felé talán elfogadhatónak tűnik a Dohány utca-István utca, ami arrafelé egyirányú. Ha személyautók haladnak el melletted akkor még elég helyetek is van, csak ne jöjön a troli. Visszafelé a Dembinszky-Wesselényi utca, de az már kerülő és vissza kell jutnod a Blaháig. Talán itt szóbajöhet a II. János Pál tér felé, majd a Népszínház utca. Ez kisebb kerülő, de vigyázni kell a villamossín keresztezésével. A villamos viszonylag ritkán jár, így ha elengeded magadelőtt, akkor a következő nem ér utol. Viszont van autóforgalom is, bár egy picit kisebb, mint a Dohány-Wesselényi kombó esetén. Nagyritkán, amikor hétvégén te arra jártam én a buszsávot használtam a Rákóczi úton. Ha akkor a Blahánál elindultam a busz mögött, nem ért utol a következő, igaz ez kb. 30 km/h és az is kell hozzá, hogy ne jöjön át mögöttem a zöld jelzésen még egy busz.

Elküldve: 2016.06.16. 07:06 Vándor. 

  • Vándor. avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 24

Szem ilyen út nincs!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!