Bukósisak festés

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.12. 12:00 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478
Témaindító hozzászólás:

Ki csinált már ilyet? Mennyire tartós? Semmi baja a mostani festésének (hiszen anyagában színezett), csak nem illik a fehér bukó a fekete-narancs fényezéshez... Köszi előre is a válaszokat!

Elküldve: 2017.12.27. 14:04 Wöri2327 

  • Wöri2327 avatar
  • hozzászólások: 1

Sziasztok. Én most először próbálkoznék bukóra festeni, airbrush al. Tudnátok benne nekem részletes segítséget adni? Nagyon hálás lenék érte. Gondolom ti is egyszer megtanultátok valahogy, hát én is szeretném elsajátítani. Nézegettem oldalakat, videókat. Tiszta sor amiket ott láttam. de lenne pár kérdésem a folyamatokkal kapcsolatban, valamint ha elakadnék. Itt vagy e-mail be örülnék ha valaki segítségemre lenne, és átadná nekem a tudását. Előre is nagyon szépen köszönöm és örök hálám. wori2327@gmail.com.

Elküldve: 2014.07.13. 21:38 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@ikarus266: Nekem is fekete bukóm van és tényleg nem túl kényelmes néha, szóval van benne valami. Szerintem enyhébb hőgutát is kaptam már miatta. Bukót úgy is cserélni kell időnként, mert elöregszik.

Elküldve: 2014.07.13. 18:12 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Nem javasolnám a festést. Egyrészt ha nem maszkolod ki rendesen és a héj alatti belső habszerkezetre festék kerül, azt nagy valószínűséggel megeszi, másrészt a fekete sisak nyáron, tűző napon, kegyetlen. Fekete - narancssárgához szerintem illik a fehér.

Elküldve: 2014.07.13. 09:07 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Köszönöm a segítséget, bár a festés lépéseivel tisztában vagyok :) Két vagy három rétegben fogom lefesteni matt feketére, rá ecsettel a narancs csíkok, mint a vázon, lakkozást nem kap, mert csak ;)

Elküldve: 2014.07.12. 22:31 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én úgy csinálnám, hogy előkészítés után először alapoznám, aztán a kiválasztott bázisszínnel fújnám le (fél + 1 réteg), végül színtelen lakkal (fél + 1 réteg). Ennél profibb megoldást nem tudok elképzelni. Jó minőségű (autóipari) anyagokkal nem fog fakulni, nem kopik és bizonyos fokig még karcálló is. De nekem van szórópisztolyom meg színkeverős kapcsolatom :D. Ha a festék már megvan, és nem akarsz rá többet költeni, akkor annak a minősége fogja meghatározni a végeredményt. Minden esetre ha nem spray-vel vagy pisztollyal hordod fel, akkor ne várj gyári hatást :).

Elküldve: 2014.07.12. 20:50 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

@ArtWolf: az elő készítés a "lelke" az egésznek festettem már pár buksit és szar alapozásra ne várj csoda fényezést. ha kell kép dobok fel. igaz egy színű lett de a többit feldobja a matrica!

Elküldve: 2014.07.12. 20:03 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

Alapjában véve nem egy bonyolult dolog, nem is annyira drága. Ha olcsó kategóriás festéket választasz olcsón megúszod. ahhoz hogy a színek eléggé élénkek legyenek legalább 2-2 réteg kell. Érdemes matt színeket választani, mert ha lakkozni is szeretnéd, akkor a lakk tartalmú festéket felmarja a ráfújt lakkréteg. Szépen, apró szemcséjű csiszolópapírral lecsiszolod, portalanítod, zsírtalanítod a felületet, majd megy rá egy réteg alapozó az egyenletes festéktakarás érdekében. kimaszkolod, jön az egyik, ha megszáradt akkor rá a másik szín, majd végül a lakk. De úgy is lehet, hogy lefújod feketére, száradás után maszkolsz, és arra fújod rá a másik színt. a tartósság a rétegektől függ, minél több réteg, annál tartósabb és élénkebb a szín. De a lelke az egésznek a lakk, az legalább 3-4 réteg (esetleges mosásnál, takarításnál úgyis lekopik 1 réteg). ha jó a lakkozás, tökéletes a fedés akkor nagyon strapabíró felületet kapsz.

Elküldve: 2014.07.12. 16:40 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@perelli: Festékem van, egyedül alapozót kéne vennem hozzá, az meg pár száz forint (max 1000), ha többe kerül, nem csinálom meg. @Knight_: A csiszolás, maszkolás nem zavar, szeretek ilyesmit csinálni :) Egyébként csak azért akarom lefesteni, hogy menjen a vázhoz, ami matt fekete és narancs

Elküldve: 2014.07.12. 15:06 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Mennyibe áll ez meg? Nem egyszerűbb venni egy tök fekete lidlis bukót 3-ért?

Elküldve: 2014.07.12. 14:29 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én még nem csináltam, de a tartóssággal szerintem nem lenne gond, ha a helyes anyaggal és technikával dolgozol. Inkább maga a munka macerás. Meg kell csiszolni, le kell maszkolni, aztán műanyag alapozó + fedőfesték (spray-vel vagy szórópisztollyal). Ha mintát is akarsz vagy speciálisabb színeket (gyöngyház, metál, stb.), akkor tovább bonyolódik a folyamat.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!