Campa Veloce-s Altrix Whirlwind RR600 építés. Megérné?

Linkelt termék: Altrix Whirlwind RR600
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2013.09.18. 21:22 Dr5Ker 

  • Dr5Ker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A régi Neuzerem helyett szeretnék valami komolyabb gépet összerakni. Egyben nem lesz rá pénzem, de szeretnék vele haladni, így azt gondoltam egyedit építek. Így nézne ki:

Vázszett Altrix Whirlwind RR600 Kerékszett Campagnolo Khamsin Kormánycsap. Ritchey Pro Press Fit Nyeregcsőbil. kérdéses Stucni Ritchey Comp 4-axis Kormány Ritchey Comp Road Logic II Nyeregcső nincs Nyereg Selle Italia X2 Trans Am Flow Szett Campagnolo Veloce Bowdenszett Campagnolo Pedál Shimano SPD vagy SPD-SL Bandázs BBB Belső CST 60mm Külső Panaracer Catalyst Felniszalag Ritchey

A kész kerékpár így mindenestől 8,6kg volna, ami remek érték szerintem, az ára megközelítőleg 250.000Ft volna.

Mit gondoltok?

Elküldve: 2014.08.29. 13:46 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@Dr5Ker: A külsőből inkább egy frankóbb darabot választanék a helyedben, de ha ennyiből sikerül egy ilyen bringát megfelelő minőségben összerakni akkor emelem kalapom :) Campával nekem egy a bajom, én is gondolkoztam benne de nincs akkora tapasztalat úgy globálisan, hogy mennyire fér össze a shimivel viszont az utánpótlás nagyon drága belőle így inkább nem amellett döntöttem. Nekem "tanyára" elég alapon inkább az olcsóbb és biztosabb megoldást választottam :)

Elküldve: 2013.09.30. 14:47 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

a tömeg tuti nem lesz 8.1 kg.. elhiheted.. canyon-rose-cannondale-Storck tudnak olyan lófasztömegű aluvázas gépet, de referenciának egy Merida Race Lite 903-as a tiagra szettjével kb. 9.5-9.6 kg, a triestinám kb. 8.6 pedállal, nagyon kevés aluvázas masinával mennek le olyan alacsony tömegekre..

rose-canyon úgy tudják ezt elérni, hogy ugyebár "közvetlen a gyártótól" szereznek be alkatrészeket, így megtehetik, hogy minőségi kormány-szár-nyeregcső-nyereg-kerékszett-gumiszett kerüljön a gépre, ne a 400 gr-os nyeregcső-350grammos kormány-200 grammos stucni-2.2 kg-os kerékszettel meg szar külsőkkel szereljék a gépeiket.

szerintem kb. 8.6-8.8 kg körül lesz a masina.

szerencsére az altrix váz nagyon jó tömegben van. ha jól rémlik, az altrix aluvázas-aluvillás masina 5500-5600 105-ös mixszel, sun assault felnis kerékszettel 8.8 kg körül volt alu nyeregcsővel. szóval nem lenézni azokat a vázakat. :) ha nem lenne altrix felirat rajta, vennék egyet nyersen, lefesteném úgy, hogy a varratoknál extra maszkréteggel a "halpikkelyeket" eltüntetem, aztán felépítem egy daytona szettel meg integrált hajtókarral, fulcrum racing 5 2014-es kerékszettel :D

Elküldve: 2013.09.29. 19:00 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Egyébként a Hyperretro oldalán tényleg érdemes körülnézni és ajánlatot kérni tőlük, ahogy kbmpi is említette!

Elküldve: 2013.09.29. 18:39 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Dr5Ker: A vámot elvileg 50 dollár feletti értéknél a vámosok számítógépe randomszerűen választja ki, de kis összegnél nemigen foglalkoznak vele. Nyilván az áfa is csak akkor számít ha kiszűrik a csomagod, de kis összegnél kicsi rá az esély. Anyám nővérének a csomagját is kiszúrták, de csak azért mert 300 dollárra volt biztosítva. Egyébként a finánc mondta hogy ötven dollár a limit, akinek átcsúszik ezen a cucca az nyert, akinek nem az perkál.(VÁMÁFA kb.:3-10%+27%) De nyugi én is kintről rendelek egy csomó mindent! Sok sikert az építéshez!

Elküldve: 2013.09.29. 18:38 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Dr5Ker: A vámot elvileg 50 dollár feletti értéknél a vámosok számítógépe randomszerűen választja ki, de kis összegnél nemigen foglalkoznak vele. Nyilván az áfa is csak akkor számít ha kiszűrik a csomagod, de kis összegnél ez kicsi rá az esély. Anyám nővérének a csomagját is kiszúrták, de csak azért mert 300 dollárra volt biztosítva. Egyébként a finánc mondta hogy ötven dollár a limit, akinek átcsúszik ezen a cucca az nyert, akinek nem az perkál.(VÁMÁFA kb.:3-10%+27%) De nyugi én is kintről rendelek egy csomó mindent! Sok sikert az építéshez!

Elküldve: 2013.09.21. 15:40 Dr5Ker 

  • Dr5Ker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@Dr5Ker: Nos finomítottam a terveken, minimálisra csökkentettem a karbon cuccok számát (csak a nyeregcső lesz az, Kínából) és így 250.000 Ft körül lenne a vége, a tömege pedig pedál nélkül 7,8kg, azzal együtt 8,1kg. És még mondják, hogy egyedileg összerakni drágább...:D Jelzem minden cucc vadonatúj a bringában.

Vázszett Altrix Whirlwind RR600

Kerékszett Campagnolo Khamsin

Kormánycsap. Gineyea Cartridge

Nyeregcsőbil. BBB Postfix

Stucni Ritchey Comp 4-Axis

Kormány Ritchey Comp Logic II

Nyeregcső 3K Carbon

Nyereg DDK MX 5.0

Szett Campagnolo Veloce

Bowdenszett Campagnolo Record

Pedál Exustar E-PR100 Black

Bandázs BBB BHT-01

Belső Hutchinson Air Light 60mm

Külső Panaracer Catalyst kevlár

Felniszalag Ritchey

Elküldve: 2013.09.19. 12:23 Dr5Ker 

  • Dr5Ker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@perelli: Ahogy néztem gift-ként adják fel a csomagokat, ami azért jelentősen csökkenti a veszélyét annak, hogy megvámolják. És azért ezek igencsak könnyű pakkok, nem hiszem, hogy értékesnek találnák.

Elküldve: 2013.09.19. 12:14 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ha jól rémlik, 150 ajró alatt különben is vámmentes. Viszont ÁFA-t kellene fizetni 22 felett. Azért számoljátok bele, mert az nem kevés, ha mégis ki kellene csengetni.

Elküldve: 2013.09.19. 12:07 Dr5Ker 

  • Dr5Ker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@kbmpi: Én most nézelődtem és integrált stucnis kormányt, nyeregcsövet és nyerget néztem ki. Ezek még beleférnének gondolom...

Elküldve: 2013.09.19. 12:04 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@Dr5Ker: láncot, nyeregcsövet, lámpákat, telótokokat, akksikat, lánckeréksort, ruhákat vettem, egyiket se vámolták még. Zsanért notebookhoz sem, szóval kis dobozokat nem bszgtnak :)

Elküldve: 2013.09.19. 11:16 Dr5Ker 

  • Dr5Ker avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

@kbmpi: A kínai rendelésen én is gondolkoztam, csak nem tudom megvámolnák-e...A telefonokat nem igen szokták, de itt nem tudom mi a helyzet. Van róla valami infód?:)

Elküldve: 2013.09.19. 10:00 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@Dr5Ker: adj neki egyedi festést, s fasza lesz :) vagy hiperretró, ők 200-250 körül szépeket építenek, jó tömegben.

amit ajánlok nagyon, nyeregcső kínából, sőt, sok apróságot vehetsz kínából, jó vásárt-tömeget hozol ki belőle. : )

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!