Campagnolo Khamsin a jobb választás vagy a Scirocco?

Linkelt termék: Campagnolo Khamsin
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2015.06.24. 17:41 HederG 

  • HederG avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5
Témaindító kérdés:

Új kerék szettet keresek oútimba. Városban használom, szinte csak aszfalton. Gyors és strapabíró kereket keresek. A kérdésem pedig, hogy a Khamsin kerék éri-e meg jobban a fenti paraméterek alapján mindennapi használatra, avagy a Scirocco jobb annyival, hogy megérje a közel kétszeres árát?

Elküldve: 2015.06.27. 09:15 HederG 

  • HederG avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

@Estván: Kösz a szakszerű választ! Magamtól az életben nem jöttem volna rá, így már tudok dönteni.

Elküldve: 2015.06.27. 01:33 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@HederG: A Racing 7 a Fulcrum belépő szintű kereke, ezt is szokták gyári kerékként alsó közép kategóriás bringákkal adni. Hagyományos, végig 2 mm átmérőjű, hajlított fejű küllőkkel van fűzve, a küllőanyák is ránézésre hagyományosak, krómozott rézből vannak. A Racing 5 már egyenes fejű, aero küllőkkel, szerintem az anyák alumíniumok (kisebb súly a kerék kerületéhez közel). Ezeken kívül szinte biztos, hogy vagy az agyak, vagy a felnik anyaga is különbözik (esetleg mindkettő), mert súlyban több mint 100 gramm különbség a két szett között.

Elküldve: 2015.06.25. 23:31 HederG 

  • HederG avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

@Estván: Bevallom a Fulcrum racing 5-re nem gondoltam, de jól hangzik. Azt szabad megkérdeznem, hogy miben különbözik a Fulcrum racing 5 és 7?

Elküldve: 2015.06.25. 18:39 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@HederG: Ha kifejezetten jó kerékszett a cél, a Khamsin már ki is esett, ugyanis ő belépő szintű, mint pl. a Shimano WH-R501, hogy valami legyen a bringa alatt, ami gurul. Nekem egy fűzött kerékszett (én sem tudok fűzni, szakember csinálta) közép kategóriás, minőségi cuccokból többe volt. Persze egy gyári kerék a tömegtermelés miatt mindig valamivel olcsóbb lesz, mint az akár azonos "tudású" kézzel készített... Tehát a kettő közül mindenképp a Scirocco.

Viszont ezek a csoportokba rendezett küllők a hátsó kerékben nehezebben centrírozhatók (valószínűleg gyakrabban is kell), küllősérülés esetén nagyobb mértékben "megy el" a kerék, nem egyenletesen kapja a terhelést a felni. Én inkább gondolkodnék egy Fulcrum Racing 5-ön, árban kb. ott van mint a Scirocco, kapható Campagnolo rotorral (még szép, mivel a két cég végül is összetartozik), egyenletes a küllőkiosztása, és ráadásul szuper könnyű! Én is olyat szerettem volna, ha nem jutok hozzá a mostani kerékszettemhez jó áron.

Elküldve: 2015.06.24. 23:54 HederG 

  • HederG avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 5

Köszönöm a tanácsot, úgy vélem igazad is van. Viszont én úgy gondolom a szakmámban jobb vagyok mint bárki, aki csak hobbi szinten űzi amit én. Nem kerék készítő a szakmám és megelőlegezem hogy egy erre specializálódott gyárban jobbat pakolnak össze mint amit én otthon valaha is fogok, azaz ők is jobbak a szakmájukban mint mások. Szóval most egy kifejezetten jó kerékszettet keresek és ezekről jókat olvastam. Pusztán arról nem találtam leírást hogy miben különböznek. Illetve hogy a scirocco van e kétszer olyan jó kétszer annyiért. Az pedig h városban használom ne tévesszen meg. Munkába járásnál nekem számítanak a másodpercek. Szóval ebben szeretnék segítséget kérni, hogy eligazodhassak a kerekek paraméterei között.

Elküldve: 2015.06.24. 22:00 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

Ha csak városban használod, fölösleges egy ilyen jellegű országúti kerékszett. Érdemesebb egy 36 vagy 32 küllőset fűzni (jó felni, minőségi küllő, középkategóriás agy) három kereszttel. Az kíméli a kormánycsapágyat, a vázat, meg a gerincet is.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!