Campagnolo-Shimano-Sram-(Sunrace) tapasztalatok,vélemények

1-26 (26 hozzászólás)

Elküldve: 2013.01.22. 17:47 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Volna egy problémám: fejleszteni szeretném a bringáimon a váltórendszereket ( outi és monti téren is ), de nem tudom eldönteni, hogy maradjak-e az általam most használt Shimano márkánál. A többi márkának mik az erősségei, gyengéi?

Olyan emberek véleménye jönne jól, akik már használtak/nak eltérő márkák hasonló célcsoportú termékeit huzamosabb ideig (1-2 hónap).

Elküldve: 2013.03.16. 16:35 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@janijani: mármint olyat, amivel normálisan láncugrások, meg váltási problémák nélkül lehet használni

Elküldve: 2013.03.16. 16:31 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

Campagnolo láncokhoz lehet kapni patentszemet?

Elküldve: 2013.03.15. 17:56 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@kbmpi: bakker, mért nem szoltál hamarabb :( most már mind1 van majdnem teljes campy felszerelésem

Elküldve: 2013.03.15. 13:22 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

http://www.ukbikestore.co.uk/product/17/ambr317/ambrosio-10-speed-cassette.html ilyesmi helyekről is.. meg e-bay-n érdemes nézni.

én campa-párti vagyok ugyan, de elismerem, lehet a rendszereket pároztatni, akár shimano váltóval (ez még jobb is sokszor.. könnyyebb, mint a campa.. igaz, igényesebb-kevésbé toleráns) meg sorokat össze-vissza, áthézagolgatni akár, trükközni a bowdenkötéssel. Csak türelemjáték. De megfelelő akkor,ha nincs nagyobb összeg egyszerre,s valaki lépésről-lépésre szeretni a fejlesztéseivel haladni.

Elküldve: 2013.03.15. 13:13 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

ha valakit érdekel.. és campa cuccai vannak, de shimano kerékszettje, akkor:

http://www.probikekit.com/us/ambrosio-shimano-fit-with-campagnolo-spacing-cassette-10-speed.html

más oldalakon is kapható.. shimano kazettatestre megy rá, de campy közölésű.. perfekt. Ambrosio.

Elküldve: 2013.03.15. 13:08 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

hi a f*sznak kell a centaur fékváltókart torx kulcsos csavarral rögzíteni, amikor az összes többi sima inbuszos?

IIIDDDEEEGGGEEESSSÍÍÍTTTŐŐŐŐ!

Elküldve: 2013.02.02. 14:02 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@janijani: Saccon. Valami olcsóbb verzió, de teljesen jól végzi a feladatot.

Elküldve: 2013.02.02. 13:14 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Kraslan: a BBB pont most jutott nekem is eszembe :D BBB bowdenházakat használsz?

Elküldve: 2013.02.02. 12:53 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@janijani: A Centaurt csak ajánlani tudom. Centaur karbon fékváltóim vannak, Centaur karbon hátsó váltóval, Mirage átdobóval, BBB Campa sorral, Veloce hajtással és Mavic 10 spd lánccal, lassan két éve hiba nélkül üzemel a rendszer.

Elküldve: 2013.02.02. 12:45 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

Nagyon parázok h ráfaragok a fejlesztésre :( A tökéletesnél alább nem adok :)

Elküldve: 2013.02.02. 12:43 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

Beleástam magam a témába :D , és találtam néhány (számomra) érdekességet a campa meg shimano sorok terén:

1db fogaskerék+ 1db távtartó össz. szélessége:

Campagnolo 9-speed 4.55 mm Shimano 9-speed 4.35 mm Campagnolo 10-speed 4.15 mm Shimano 10-speed 3.95 mm

Szoval gyanús ,hogy a campa fékváltókar kifogástalanul működne shimano sorral. Ha a teljes sort használnám szerintem lehetelen lenne úgy beállítani a hátsóváltót hogy mindenhol tökéletes legyen a pozícionálás :( DE legalább a tányérokat nem kell cserélni :) , az FSA-k jók lessznek azt hiszem.

(a kiszemeltem valószínűleg egy Campa Centaur szett lessz)

Elküldve: 2013.02.01. 11:34 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@mirage: Ott a pont! :)

Elküldve: 2013.01.31. 22:39 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@mirage: zsír :), ezt nem tudtam; így máris 40 pézzel olcsóbb lessz a fejlesztés :D köszi mágegyszer

Elküldve: 2013.01.31. 19:27 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@janijani: 10esnel meg nincs baj, de gyakoribb es egyszerubb ha shimano sorral hasznalod, mert a campa sor az csak campa kazitesttel kompatibilis es a campa sorok eleg dragacskak..lanc detto..jo a shimano..hajtokarnal ia maradnek az orsogyartonal..a campanak mas a lyukkore (135os), es ha elkoptatsz egy szett tanyert, melyen a penztarcaba kell nyulnod, mig a shimano, es a 130as furat a legerterjedtebb.. ha occson meg akarod uszni, sh sor, lanc, hajtas, campa fekv.kar, valtok..:D

Elküldve: 2013.01.31. 13:22 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@janijani: Azonos a fogazás. Simán megy a Campa soron a Shimano lánc/váltó, stb.

Elküldve: 2013.01.31. 10:55 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Kraslan: hát igen :D made in Italy :D

campa meg shimano tányérok fogazása az eltérő? Gondolom az cseregyanús lenne, ha campa szettre átváltanék, meg ugye hátsó agyat is be kellene szereznem, ami foghadná a campa sort. Jó-e a gondolat menetem?

Elküldve: 2013.01.30. 15:33 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@mirage: Ez tényleg durván könnyű. Főleg annyi pénzért. Sajnos nem sok tapasztalatot találtam róla, hogy milyen. Szívesen kipróbálnám! A szettről is csak ennyit találtam: http://www.bikeradar.com/gear/category/components/groupset/road/product/review-sunrace-nrz-driven-groupset-09-33355

Elküldve: 2013.01.30. 10:32 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@janijani: Most nézem, Bianchit fejlesztenél? CAMPAGNOLO!!! :D

Elküldve: 2013.01.29. 22:39 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

köszönöm a tippeket mindenkinek

Elküldve: 2013.01.29. 13:51 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@Makky:

http://www.sunrace.com/en/products/detail/nrz?sku=CSRZ

most gyorsba csak ezt találtam...:(

Elküldve: 2013.01.29. 13:13 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@mirage: Milyen 105g-os sora van a Sunrace-nek (ez igencsak meglepne)? Küldjél egy linket róla!

Elküldve: 2013.01.29. 13:07 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@janijani: Szia! Montinál teljesen mindegy, jó mind a kettő, amit olcsóbban tudsz szerezni. Outin nekem Campagnolo van, valahogy megfog az olasz cuccok varázsa, de használtam Shimano-t és Sram-ot is, tökéletes mind. Shimanonak a fekete 105-ös szettjét pl. nem dobnám ki, nagyon precíz kis szerkezet, Sram Force-ot is használtam, kb. 5 perc volt mire megszoktam a Double-tap-et. Próbálj ki minél többet, ne látatlanba csináld, látod, vannak különbségek. Üdv.

Elküldve: 2013.01.28. 22:43 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Azzert sunrace se csak szarokat gyart szerintem bestbuy a 105grammos 11-23as soruk..:D de keverheted is, mert az elso atdobojuk vagy a hatso valtoik (Persze csak felso kategoriaban) se rosszak foleg suly/ar tekinteteben, de tartossagban se rosszak mert inkabb a femnel maradnak a tetszetos de elporrado karbon helyett..:D Helyedben en Outinal Shimano(Sunrace elemekkel), esetleg ha penz nemszamit akkor csakis campa, de sramot hanyagolnam, mert bar en csak rival-t probaltam, de nagggyon nemjottbe a fekvaltokar mukodtetese, montinal meg csakis sram........bar nekem annal is furcsa a trigger karuk, en szemelyszerint gripshiftre eskudnek, de izlesek es pofonok....:)

Elküldve: 2013.01.27. 17:48 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Makky: megfogadom a tanácsod

Elküldve: 2013.01.27. 10:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@janijani: Országút: Először döntsd el, vagy valahol próbáld ki, hogy hogyan működik a Campa/Sram fékváltókar. Ugyanis teljesen más, mint a Shimano. Nekem a Sram rendszere nem jön be. A Campa-val meglennék. Sunrace-t viszont én soha többet nem veszek semmit. Egyszer vettem Sunrace 10-es láncot (nézd meg a véleményemet róla), de életem legszarabb vétele volt. Más Sunrace cuccot még nem használtam, de ezek után nincs is hozzá kedvem.

MTB: Használok Shimano (XT, XTR) és Sram (X9) rendszert is (9-es). Igazából nekem teljesen mindegy. Kicsit más érzés a váltás, de mindegyik jó szerintem.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!