Campagnolo Veloce lánc bontható?

Linkelt termék: Campagnolo Veloce
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2015.01.15. 16:38 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79
Témaindító kérdés:

A Wilier La Triestina kerékpáromon, amit két hete vásároltam használtan, gyárilag van egy Campagnolo Veloce lánc, mivel full veloce szettel van szerelve és szeretném Brigéciollal megtisztítani a láncot, ezért megnéztem hogy a lánc csak láncbontóval bontható, vagy van e rajta bontható lánc szem. Nos én mintha találtam volna rajta egy bontható láncszemet, de nem vagyok benne biztos hogy ez ténylegesen bontható lenne, mivel a neten fellelhető videók alapján, nekem nem sikerül a láncot szétpattintanom. Valaki esetleg megtudja erősíteni vagy cáfolni azt hogy gyárilag ez a Veloce lánc tartalmaz e bontható láncszemet? Egy képet is készítettem a láncszemről amiről szó van, de csak annyi van rá írva hogy 10-speed Narrow. http://kepfeltoltes.hu/150115/20150109_180625_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elküldve: 2015.01.16. 09:56 K.I. 

  • K.I. avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 34

@Norby86: Nézz utána, hogy a patentszem újra felhasználható-e, mert sok 10 sebességes lánchoz adnak olyan patentszemet ami csak egyszer használható.

Elküldve: 2015.01.15. 17:02 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@XCode: Biztosan be vannak rágódva a szemek, mert ahogy néztem ezt még nem szedték szét (elég sok a fekete kosz a láncszemek között). Próbálkozom ahogy mondtad, remélem sikerrel járok. :) Ha nagy a gond majd cserélem a láncszemet, ahogy láttam 1000 ft körül van egy 10-es bontható láncszem, ami tényleg nem olcsó ha 10x ennyiért már komplett láncot lehet kapni.

Elküldve: 2015.01.15. 16:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Norby86: Előfordul, ha sokáig nem szedik szét, hogy berágódnak az összekötő lapok, illetve a csapok. Kínálnak a szereléshez célszerszámot, de aranyáron. Ügyeskedni kell, persze csak óvatosan, mert a tízes patentszem nem olcsó mulatság.

A lényeg nagyjából ez: megragadod a patentszemmel szomszédos láncszemeket, s próbálod a patentszem irányába tolni őket. Kicsit "riszálhatod" is a mozdulatokat, annyira nem kényes a lánc, hogy ne bírná. Ha nagyon be vannak rágódva az alkatrészek (amit azért nem hiszek), akkor cserélni érdemes a kapcsot.

Elküldve: 2015.01.15. 16:52 Norby86 

  • Norby86 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 79

@XCode: Köszönöm a megerősítést. Nekem is bonthatónak tűnik, csak nem akar szétpattanni, látom hogy kicsit mocorog a szem, de az istenért sem jön szét. Megpróbálom esetleg élesebb tárgyal benyomni a patent szemet, hátha akkor szétpattan. A videó amit linkeltél, pont az alapján kezdtem el csinálni. :) Csak ott olyan könnyen szét jön az illetőnek...nekem meg nem akar. Mondjuk még nem csináltam ez előtt ilyet, lehet a mozdulaton van a hangsúly amit sajnos a videóból az ujja miatt nem látok rendesen.

Elküldve: 2015.01.15. 16:45 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Norby86: Szabályos patentszem, következésképpen bontható. Ha már próbálkoztál ilyesmivel, akkor nem lehet gondod ezzel sem. Ha még nem, akkor íme a segítség

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!