Capriolo Anolis Sram vagy más belépő szintű MTB?

Linkelt termék: Capriolo Anolis
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2012.11.14. 10:10 pufituning 

  • pufituning avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket hogy kiválasszak magamnak egy belépő szintű MTB-t. Az egyik amit kinéztem magamnak a Capriolo Anolis Sram. Nagyot nyomott a latban hogy 100e helyett most meg lehetne venni 60e Ft-ért. Amire kellene, hétköznapi városi közlekedés, illetve hétvégi hegyi túrázások. Egy olyan MTB-t szeretnék venni ami alapja lehet későbbi fejlesztéseimnek. Fel szeretném fejleszteni legalább olajos tárcsafékszett/lx vagy sram7 váltó szintig. Kb 10 évvel ezelőttig sokat bringáztam, de akkor megszakadt a dolog, és most újra elkezdeném. 185 centi, 125 kg vagyok, tehát eléggé nagy terhelést kellene kibírni a gépnek (esetleg az acélvázas Capriolo Adrenalin jobban bírná?), ezért is vannak kérdőjelek a vásárlással kapcsolatban. Megköszönném ha segítenétek a választásban, illetve ajánlanátok még más alternatívákat is. Sziasztok

Elküldve: 2012.11.14. 12:35 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Illetve a műanyag pedált cseréld majd le gyorsan, mielőtt eltörik :D

Elküldve: 2012.11.14. 12:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Üdv!

60ezerért nagyon jó vétel! Ennyiért manapság kb. semmit nem kapsz, ami egy kicsit is mtb-nek nevezhető, pláne nem duplafalú felnikkel, telóval, aluvázzal. Jó pont: Sram 3.0 hátsó váltó. Shimano-párti vagyok, de a Shimano Tourney hátsó váltó egy szar, a Sram alap kategóriáját többre tartom. Az első teló a specifikáció szerint valami noname cucc, a kép szerint valami primitív alap Suntour, nem tudom amit te kinéztél, abban milyen van, mindenesetre túl sokat egyiktől se várj. Ebben a kategóriábana teleszkóp még csak van/nincs kérdés, nem jó/nem jó kategória. Előbb-utóbb cserélned kell majd, mert ki fog kotyogósodni, és úgy egyáltalán, nem egy komoly alkatrész.

A vázat tekintve szerintem bírni fogja a tömegedet, nem feltétlen erősebb egy ilyen alap acélváz, mint az Adrenaliné. A felnik sem valami agyonkönnyített cuccok, egy ideig bírni fogják, de azért számolj vele, hogy nem 125 kg-ra tervezték őket. Ebben az árkategóriában egyébként nem rosszak ezek a KryptonX-ek (ugyanezt a felnit megtalálod Capriolo és RemerX felirattal is, olcsó, egyszerű, városi használatra szánt, de tartós cucc).

A hátsó agyról nem sikerült kiderítenem, hogy menetes vagy kazettás lehet. Előbbi esetén még a boltban cseréltesd ki a fogsorral együtt... a menetesben a tengely nem fog elbírni, mert középen van csapágyazva. Kazettásokból már az alap cuccok (ca. 3ezer HUF+ 3-4eHUF a fogsor) is jól bírják.

Szóval 60-ért, pláne ha akarsz még fejlesztgetni, jó kiindulás. Ha van több pénzed, vagy ráérsz a vétellel, inkább vegyél komolyabbat, mert ezen mindent ki fogsz cserélni idővel, mert minden eleme belépő szintű. De az a belépő szint, amit már lehet ebben a formában is használni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!