Casco Cuda Mountain vagy IXS Trail vagy Casco Active TC

Linkelt termék: Casco Cuda Mountain
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2016.12.01. 21:01 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata ezekkel a sisakokkal. Venni szeretnék valami fejvédőt, mert mostanában úgy veszem észre, hogy nagyon figyelmetlenek a rohanó autósok. Inkább városi használatra venném, de lényeges lenne a jó szellőzés. Van még egy alternatíva, a Gepida City sisak. Előre is köszi a válaszokat.

Elküldve: 2016.12.03. 12:27 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@kpityu79: Az Activ TC elégé hasonlít a Cuda-ra, csak a színében nem ad sokkal többet, mint egy Gepida. Felpróbáltad? Amelyik kényelmesebb. Ha egyformának érzed, akkor meg amelyik logikusabb. Egyéb eshetőség, hogy keresel egy másik bicikliboltot a közelben, már ha van. Lehet, hogy annak más a választéka.

Elküldve: 2016.12.03. 11:55 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@kpityu79: Sajnos nincs Casco Cuda-juk. :( Casco Activ TC van fekete-zöld, vagy Casco Full AIR, de az már 40 ezres kategória.

Elküldve: 2016.12.02. 19:20 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@OKdoki: Nekem is tetszik a Gepida formája, csak egy nagy problémám van vele. Csak sötét színekben van. Szeretnék egy olyat amit könnyebb észre venni. A Casco Cuda-t ha minden jól megy akkor 30 ezer FT környékén meg tudnám szerezni.Egy fehér-narancs jó lenne, csak eddig nem volt a méretemben. Gondolom érdemes egy sisak alá való sapkával-kámzsával felpróbálni, nehogy úgy már kicsi legyen, sajna nekem is elég méretes burám van :)

Elküldve: 2016.12.02. 18:44 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@kpityu79: Szerintem már a 12 000 forintos Gepida márkanév alatt forgalmazott távol-keleti terméknek is jónak kéne lennie. Még rovarhálója is van. Túlzásokba csak akkor érdemes esni, ha már minden alkatrész olyan a biciklin, ahogy elképzeled. A sisakok legfontosabb tulajdonsága, a biztonság, nem árfüggő szokott lenni. A Következő szint a kényelem, majd a szellőzés (ezt a legtöbb gyártó azért jól megoldja) ami viszont felhasználási terület függő is, és amitől 3x, 4x, 5x annyiba kerül egy sisak az a design, a márkanév, a súly, meg az a néhány okos ötlet, amit egyik-másik gyártó kitalál (mondjuk ebben pont jó a Casco). Egyébként ez utóbbi jobban tetszik, mint a Gepida, de nem adnék háromszor annyit érte. Nekem egy 16 000 forintos ABUS-om van. Már ott is szívtam egy kicsit a fogam. Csakhogy a régebbi B'twin-em nagyon passzos volt (61 cm). Ez nyáron sosem zavart, de sapkával alatta már nyomott. Az ABUS S-Cension meg "csak" 62-es, de tökéletes a fejformámra https://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Bike-Safety-and-Security/Helmets/Allround/S-Cension/(variant)/13218 . Viszont egy picit rosszabbul szellőzik, bár ezzel nincs gondom. Én amúgy is tudok izzadni a fejem búbján is, ha megtekerem. Felpróbáltam egy csomó sisakot, mikor emellett döntöttem. Egy Northwave nagyon tetszett, de hiába volt 62-es abszolúte kényelmetlen volt.

Elküldve: 2016.12.02. 18:01 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Köszi. Én is hasonlóan gondolkodok. Mindenki azt mondja, hogy ezen nem szabad spórolni, csak kérdés, hogy hol kezdődik a megfelelő minőség/ár. Teljes hétköznapi közlekedéstől a hétvégi tekerésekig, mindenre szeretném használni a sisakot. Valami endurosabb kivitelű tarkóvédős sisakot nézegetek.

Elküldve: 2016.12.02. 09:09 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Nincs, de csak felpróbálás után vedd meg. A fejforma a legszűkebb keresztmetszet, legyen az bármilyen sisak is. A Casco eleve csak 62-esig szokott sisakot gyártan. Egyébként jó sisaknak tűnik, a szellőzésével nem lesz gond. Ha jól értem, Te nem használsz sisakot? Szerintem, a jobb sisakok nem okoznak gondot a legmelegebb nyárban sem (nem is kell, hogy drága legyen), már persze, ha haladsz velük és nem álldogálsz. Viszont, kevésbé süti a fejed a nap. Ha lehet a feketét kerüld! Nem is a felmelegedés miatt, mert az csak a külső réteg, és nem oszt, nem szoroz, de télen kevésbé látszik. Szokatlanabb színt válasz. Sárga, narancssárga (legalább egy határozott csíkban), stb.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!