Cateye HL-500 Milyen töltős elemet vegyek bele?

Linkelt termék: Cateye HL-500
1-15 (15 válasz)

Elküldve: 2016.01.03. 00:36 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57
Témaindító kérdés:

Amatőr kérdés, ne röhögjetek ki! De milyen töltős elemet vegyek ehhez a lámpához? 2100 vagy 1800, vagy 1900,vagy 2300 stb? Melyik kell bele? Milyen márkát? Hol vegyem meg, hogy ár-érték arányban a legjobb legyen?

Elküldve: 2016.01.06. 04:01 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Csak rám mosolygot a szerencse. :) Mivel le esett az első hó, néhány bicikli lámpát 80%-ra akcióztak le... Nyilván a jókat és az akumlátorosokat nem, de találtam magamnak egy három ledes 2 AAA elemes láthatósági hátsó lámpát, amit nem bírtam ott hagyni... Kell és kész!
Felszereltem hátulra és egyelőre nagyon tettszik. :)))) (A régi szilikonos magától kikapcsolt, a dinamó meg nem világit, ha nem tekerem). Legalább lett hátsó lámpám.:)))) Már csak az első lámpával kell valamit kezdenem, de még mindig drágának érzem azt a 4 ceruza elemet 3 óra világításra.

Elküldve: 2016.01.04. 07:38 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Üdvözítő megoldásról nem tudok. Ha vásárolsz egy félig-meddig elfogadható lámpát, hozzá négy darab akkumulátort, ráadásul még töltőt is, nyomban legombolnak rólad tízezer aranyat.

Ha pedig igazán megbízható, nagy fényerejű eszközt szeretnél, kétszer vagy háromszor ennyit kell fizetned.

Kezdő vitézeknek ez megfelelhet. Veszel hozzá négy darab AAA méretű akkumulátort, töltőt. Megbízható elemekkel vagy akkumulátorokkal két óráig bírja a szolgálatot.

Haladó harcosoknak lítium akkumulátorral működő lámpa kell. Maga a mécses 3000-5000 arany. Hozzá a megbízható, nagy kapacitású lítium akkumulátor 6000-8000 arany, s még a töltő kb. 2000.

A hősöknek kijáró lézerágyúkat és a hozzá való akkumulátorokat, valóban, pusztító árakon kínálják. Hízott tinót, fegyvert és paripát, illetve selyem báli ruhát, varázslósipkát (lengő szalaggal a csúcsán) vehetsz annyi aranyért.

Elküldve: 2016.01.03. 22:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Nyilván aksis lámpát akarok, de azok nagyon drágák.

Elküldve: 2016.01.03. 22:44 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Élek-halok egy jó tréfáért, de nem gondoltam, hogy a csattanót te mondod. :)

Jobb fajta elemek melegben bírják nagyjából egy óráig. Hidegben szomorú halál...

Ha legközelebb ajándékot kérsz, jó időben ejts el efféle megjegyzéseket: lítium akkumulátorral működő lámpa az álmom; a periódusos rendszer valamennyi eleme közül a lítium a kedvencem, lámpában pedig csakis az ilyen meghajtással működő! Esetleg egy új kerékpár, hozzá agydinamó és halogén izzós világítás.

Elküldve: 2016.01.03. 22:13 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Ajándék volt.:D De én tényleg szerettem volna lámpát. Lehet veszek bele elemet aztán majd nem használom, csak ha nagyon muszály...lehet több ideig bírja, mint ami rá van írva...

Elküldve: 2016.01.03. 21:13 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Okosabb megválni egy ilyen eszköztől. Ajándéknak jó csupán, olyanok számára, kiket nem túlságosan tisztelünk. (Elnézést, ha te is ajándékként kaptad volna...)

Ha mindenképpen kell valami tartósabb világítás, érdemes másfelé keresgélni, kérdezősködni.

Elküldve: 2016.01.03. 20:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Lényegében a jobbik esetben naponta kellene töltenem, vagy elemet venni bele. A rosszabb esetben lekapcsol út közben. Szerencsés esetben ott, ahol van közvilágítás, szerencsétlen esetben pedig sötét és kátyús helyen. ;)

Elküldve: 2016.01.03. 20:43 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Jó hogy, kérdezted milyen való bele, csak levettem a dobozt és megnéztem a hátulját. Nem-a kérdés előtt nem jutott eszembe ezt megtenni... :D

Amit most láttam...!!! Ez most komoly? Az van ráírva, hogy 1 órát világít töltős elemekkel! Ez abszúrd!!! (lehet inkább vissza rakom a polcra, az utóbbi 5 évben is ott volt) :(((((((

Tehát így néz ki a táblázat:

4XLR6/AA elem.....4.8v-0.5A (2.4w)...... 300méter és 3 órát világit.

4XNiCad /AA töltős elem...... 4.8v-0.5A (2.4w)...... 150méter és 1 órát világít.

Hát, akár hogy is nézem erre a gatyámat is ráfizetem, ha használni akarom.

Elküldve: 2016.01.03. 14:14 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Ezek után az a kérdés AA vagy AAA méretű elemeket fogad-e a lámpád. Minta.

Hogyha AA méretű, akkor 2300 mAh kapacitású akkumulátor a jó választás. Ha AAA méretű (kisebb), akkor 800-1000 mAh kapacitású a megfelelő.

Egyebekben (gyártmányok stb.) a korábban mondottak érvényesek.

Legyen világosság! (S lőn...)

Elküldve: 2016.01.03. 13:41 Estván 

  • Estván avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 119

@Gliss: Hello! Érdemesebb lenne beszerezned olyan lámpát, amiben nem izzó, hanem LED van.

(Elemet egyébként nem lehet tölteni, csak akkumulátort.)

Elküldve: 2016.01.03. 12:30 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Van itthon elemtöltöm is, csak nem biztos, hogy működik. Ha müködik, akkor csak elem kéne, töltő nem. :)

Elküldve: 2016.01.03. 12:22 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Alig használom a lámpát az elem már gyenge, ezért gondoltam aksira..

Elküldve: 2016.01.03. 12:14 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Köszönöm! :)

Az én lámbámba nem bébi, hanem 4 ceruza elem való. Azért gondoltam az aksira, mert 4 ceruza 1000-1500ft, aksi pedig 2400 körül van már töltő nélkül, töltővel meg 5000ft körül. Viszont nem használom mindig a lámpákat, mert gyorsan merülnek az elemek.

Elküldve: 2016.01.03. 02:27 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Utánanéztem, milyen méretű elem kell hozzá. A műszaki leírás szerint „C” fajtájú szabványos jelöléssel R14 típusú, népszerű nevén bébi elem. Meg kell nézni, csakugyan erről van-e szó, s azután lehet tovább lépni.

Ár/érték arányban legjobbak a 4000 mAh teljesítményű, R14 méretű Ni-Mh akkumulátorok. Ennél kisebbet (3000 mAh) lehet, de nem érdemes választani. A nagyobb érték (pl. 6000 mAh) pedig ámítás.

Milyen gyártmányú legyen? Duracell, JCB, Panasonic, Philips, Varta, esetleg GP. Az olcsó kínait jobb elkerülni.

Szükséged lesz még töltőre is, ami legalább 2 db, R14 méretű akkumulátort tud fogadni. Az sem baj, ha négy fészek van benne. Vehetsz még egy pár akkut…

A „hol vegyem meg” kérdésre sajnos nem tudok jó választ. Ha van lehetőséged, szakboltban vásárolj akkumulátort.

Fontold meg még a következőket.

Az alkáli elemek fajlagos kapacitása általában nagyobb, mint az akkumulátoroké, tehát valamivel tovább bírják. Névleges feszültségük 1,5 V, következésképpen picivel jobban fűtik az izzót. A hideget sokkal jobban tűrik, mint az akkumulátorok, és nagyjából fele- vagy harmadannyiba kerülnek.

Az akkumulátorok fajlagos kapacitása általában kisebb, mint az alkáli elemeké. Névleges feszültségük csak 1,2 V. Hidegben névleges kapacitásuknak és feszültségüknek csak töredékét szolgáltatják. A gyártók ezer töltést szavatolnak, a valóságban azonban nem bírnak ennyit. Egy–másfél év alatt tönkremennek. Nagyjából kétszer, háromszor annyiba kerülnek, mint az alkáli elemek, s a töltőt is meg kell venni hozzájuk.

Ha nem használod minden nap a lámpát, közepes árú alkáli elemekkel talán jobban jársz. Még akkor is, ha időnként cserélni kell őket. Akkut venni talán akkor éri meg, ha napi használatban kell a világítás. Jó még tudni: komoly hidegben az akkumulátor megadja magát.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!