CC+város - milyen gumit vegyek?

1-30 (30 válasz)

Elküldve: 2011.06.17. 11:14 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44
Témaindító kérdés:

SZiasztok! Abban kérnék segítséget, hogy szerintetek milyen külsőt vegyek a gépemhez? A profilomon meg lehet nézni, amúgy egy MTB, continental city contact gumikkal vettem, de mennék cc-zni, némi hegyi ösvényekkel is szimpatizálok, meg megyek most egy közepes 2-300 km-es földutas alföldi túrára, de a városban is ezzel közlekszem. Kb 6-8-10e Ft-ot tudok rá szánni. Előre is köszi a hozzászólást, múltkor is sokat segítetettetek. Üdv, taktiti

Elküldve: 2011.07.13. 07:34 hegygyilkos 

  • hegygyilkos avatar
  • sima XC-s
  • Bükk XC csapat
  • Bükk XC csapat
  • hozzászólások: 5

@taktiti: Szia @taktiti én most vettem külsőt az én bringámra Maxxis Chopper head gumival adták és tegnap cseréltem gumit.először;ha szeretsz terepezni és városba keveset mész akkor én egy Maxxis High Rollert ajánlok, és abból 3 méret van:1.95,2.35,2.50 ha CC zel akkor az 1.95-ös ha DH zol akkor 2.30, 2.50

Elküldve: 2011.07.10. 00:01 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@streetkeros: Lemaradtál... már vett gumit :$

Elküldve: 2011.07.09. 22:19 streetkeros 

  • streetkeros avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 19

@taktiti: Helló, én tudnám ajánlani, hogy nézz körül a Kendák között is, olcsók, és viszonylag jók mind terepen, mind aszfalton. Webshopban pedig tudom ajánlani a http://zedbike.hu oldalt, választék is van bőven. Üdv.

Elküldve: 2011.07.09. 21:56 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Tubakka: @Tubakka: SZegeden vettem a CAngában. 2900 /db, ha jólemléxem, aminélk olcsóbban nem találtam neten sem. Szívesen megkérdem Neked, hgogy van-e még nekik, csak a szélességet írd meg.Rendben van-e így, tudok-e még segíteni??? Üdv, t ui: én traktor nmögött röhögve mentem vele harminc fölött dél körül a harmincsok fokban a 70. km környékén. A kopásról később, de szívesen.

Elküldve: 2011.07.02. 15:18 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

@taktiti: Halli! Örülök a választásodnak! Remélem neked is beválnak mint nekem! Most én is vadászok erre a típusú gumikra, de eddig mindenhol elfogytak környékünkön! Ha kérdezhetem árban, hogy mérték felétek? Írj véleményt, kíváncsi vagyok neked hogy jött be. A váltón mért kellett állítanod, gondolom semmi köze /elméletben/ a gumihoz? Üdv Tibi :)

Elküldve: 2011.06.18. 19:56 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

Sziasztok!

Nagyon köszi a tippeket, tök jó volt, hogy ennyi szempontot adtatok. Végülis vettem egy pár WTB All terrain saurust, már fel is raktam. Állíthatom is újra a váltót, de ez már más tészta. Minden jót, üdv, t

Elküldve: 2011.06.18. 12:56 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@taktiti: nekem az van, de a link is 26-os méretre mutat

Elküldve: 2011.06.18. 07:40 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Sz. Balázs: Egy kérdés még: 26-os méretben is van? Nem találtam... Köszi, üdv, t

Elküldve: 2011.06.18. 07:21 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@dr.anonimus: SZia, köszi, érdekes kombinációnak tűnik és én is gondoltam rá, hogy karikakoktélt teszek fel a gépre. Nagyon köszönöm. t

Elküldve: 2011.06.18. 07:17 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Makky: SZóval köszi még egyszer, keresgélek, 85 kg felett vagyok kicsit (sajna)köszönöm a sok tippet. t

Elküldve: 2011.06.18. 07:16 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Sz. Balázs: Köszi, ha két pá kerekem lesz, városi használatra mindenképpen ilyesmit fogok venni. t

Elküldve: 2011.06.18. 07:15 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Tubakka: Köszi. Basszus, én is annyi vagyok, sőt még fel is szedtem :( De azért küzdök :)

Elküldve: 2011.06.18. 07:13 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Tubakka: SZia, köszi, ennek mindenképpen utánanézek. A WTb-k elég jónak tűnnek.Üdv, t

Elküldve: 2011.06.17. 23:33 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: U.I. semi slick külsőt még csak 1 gyári Genesisen próbáltam 2 körre szóval azokról nem sokat tudok.

Elküldve: 2011.06.17. 23:31 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Szerintem semi slick gumi lenne a legjobb, bár egy jó xc-s külsőnek kisebb lehet a gördülési ellenállása mint egy gyengébb minőségű semi slick guminak. Szóval a kérdés ott van hogy igazából mennyi pénzt szánsz rá én már próbáltam minden gyártót a Schwalbe Furious Fred-től egészen az 1500 ft-os Kendáig, de nem szabad túlzásba esni mert a drága külső nem feltétlenül jó! Én ajánlom neked hátra drótos Maxxis Crossmark-ot, előre pedig Michelin Comp S utóját, a Michelin Country Trail-t ajánlom mindkettőt próbáltam aszfalton és terepen és ez a kombináció jött be a legjobban ebben az árkategóriában . Esetleg még Conti Race King 2colos verzsönben.

Elküldve: 2011.06.17. 23:04 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@taktiti: Erre gondoltam

Elküldve: 2011.06.17. 23:02 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@taktiti: a linknél a kép megtévesztő, bocsi, nem néztem meg alaposabban. A lényeg, hogy ami nekem van, az teljesen sima futófelülettel rendelkezik, csak oldalt van rajta bordázás.

Elküldve: 2011.06.17. 20:18 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

ja és 3.5bar nyomáson tartom! :) én 85kg vagyok :(

Elküldve: 2011.06.17. 20:10 Tubakka 

  • Tubakka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 30

Halli! Nem tudom ennyi hozzá szólás után érsze még valamit az ennyimmel; én WTB ALL TERRAIN asaurus 1.95 47/47-es gumit használok terepre és betonra is. Nekem bejött, tapad mind a két helyen! Esőben, sárban, hegynek fel és le is nagyon jó! Bár sajna a hátsómat egy szép kis éles kavics /méterXméteres :) / kivágta az oldalát mert 1pillanatra nem figyeltem! További minden jót! Üdv Tibi :Ð

Elküldve: 2011.06.17. 19:49 MattsMerida 

  • MattsMerida avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

taktiki: bikemarket, bikediscount. Azt nem tudom olcsóbb- e, viszont van választék!

Elküldve: 2011.06.17. 19:25 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@MattsMerida: Köszi szépen, a wtb jónak tűnik. Böngészgetek. Ebikénél vajon van olcsóbb forrás?

Elküldve: 2011.06.17. 19:19 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Makky: Köszi, a Maxxis wormdrive-ra én is gondoltam, de azt momentán nem találok. Köszi a tippet! t

Elküldve: 2011.06.17. 19:07 taktiti 

  • taktiti avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 44

@Sz. Balázs: Köszi, ennek utánanézek, meg persze a többieknek is.

Elküldve: 2011.06.17. 16:46 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

Én 4 hónapja használok egy CST City Traveller szettet, ami egy városi slick gumi. Ebből adódóan városban ideális, cc-re pedig használható, bár attól függ, mit értesz ez alatt pontosan. Én pl. hosszú túrákra használom, és hiába slick, terepen is megállja a helyét. Pl. múlt héten megmásztam vele a Kopasz-hegyet, és nem értem fel vele lassabban, mint a terepgumis xc-s haver, nem is fáradtam ki jobban. (Bár én edzettebb vagyok) A hegyről lefele jövetelt is gond nélkül bírta, pedig bőven 60 fölött mentem vele, viszonylag fos terepen.

Egyedül homokban kezd el korcsolyázni a gumi, meg sárban szinte zéró tapadás, de ez természetes (bár volt, hogy sárban jobban mentem vele, mint az xc-gumis haverok).

Ja, és a legjobb, hogy durván 2000-ért hozzájuthatsz darabjához

Elküldve: 2011.06.17. 15:13 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@taktiti: Ha nem akarsz gyakran gumit cserélgetni, vagyis azzal mennél városban és terepen is, akkor a lényeg, hogy valami semi-slick jellegű gumi legyen, különben városban sokat fog lassítani. És azért túl széles se legyen, mondjuk 1.9-2.0. Ezt városban fölnyomhatod 4 bar fölé is, míg terepre leengeded mondjuk 3-ra. (Attól függ hány kg vagy és milyen a terep.) Szerintem Ignitor, Explorer és a hasonlók nem jók erre a célre, mert lassúak. Persze minden ralatív. Én inkább ilyenre gondoltam: Maxxis Wormdrive, vagy pl. Ritchey SpeedMax. A kérdés, hogy milyen kompromisszumot szeretnél, mert olyan gumi úgysincs, ami városban és terepen is jó.

Elküldve: 2011.06.17. 11:54 MattsMerida 

  • MattsMerida avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 12

Csao! Írok pár alternatívát! Maxxis Ignitor, WTB, Michelin A.T.(all terrain), Continental Explorer, + amit Airborne javasol, ezeket érdemes megnézni! Ezután tudsz dönteni hogy melyik tetszik a legjobban! Ignitor: jól gördül Wtb: magasabb gördülési ellenállás Michelin: jól teljesít minden terepen Conti Speed King: majdnem ugyanúgy fut mint az Ignitor Explorer: inkább terep Üdv! MattsMerida

Elküldve: 2011.06.17. 11:52 Skateer88 

  • Skateer88 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Rollover csapat
  • Rollover csapat
  • hozzászólások: 8

Szia! nekem is Speed King-em van2.3-sa. Sajna a városban nem a legjobb,mert kanyarban ha döntöd a szélső bütykök igen puhák, és az aszfalt gyorsan eszi őket ha sokat mész talán egy év,és hangos is nem hallom ha jönnek mögöttem. Terepen viszont nem hagy cserben.

Tudnám neked ajánlani a Continental Trafik-ot(Postás gumi:D)de ezzel nem jársz pórul. Csendes gördülékeny, és elég agresszív a külső bütykök miatt. nekem nagyon bejött.

Elküldve: 2011.06.17. 11:50 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@taktiti: Ha olyat akarsz ami aszfalton sem kopik, Schwalbe Smart Sam. Én nem használtam, több ismerősömtől hallottam olyan jellemzést, hogy nagyon jó mindenes, edző gumi.

Elküldve: 2011.06.17. 11:34 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

Continental Speed King szerintem elég jó lenne erre a célra.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!